اخبار خارجی

مجموعه خرس‌های اکی (Okay Bears) در شبکه سولانا راه‌اندازی شد

اطلاعات موجود نشان می‌دهد شبکه سولانا بهترین روز خود از لحاظ حجم معاملات توکن‌های NFT را پشت‌سر گذاشته است، به طوری که حجم معاملات توکن اوکی برز (Okay Bears) بیشتر از VeeFriends و Meebits و سایر توکن‌های NFT بوده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دی‌کریپت، اتریوم هم‌چنان پلتفرم برتر توکن‌های NFT است، اما ظهور سولانا رقابت شدیدی بین این دو شبکه ایجاد کرده است و توجه پروژه‌های جدید به سمت سولانا جلب شده و بازارهای برتر از شبکه سولانا استقبال کرده‌اند. در روز گذشته، پروژه NFT جدید بر بستر شبکه سولانا حجم معاملات بیشتری از پروژه‌های موجود در شبکه اتریوم داشته است.

پروژه عکس پروفایل Okay Bears که بر بستر شبکه سولانا قرار دارد و شامل ۱۰,۰۰۰ آواتار منحصربه‌فرد است در بازار NFT مجیک ایدن (Magic Eden) با قیمت ۱.۵ سولانا (تقریبا معادل با ۱۴۵ دلار) به ازای هر توکن NFT عرضه شد. فروش این پروژه در بازار ثانویه به سرعت افزایش یافت و قیمت این مجموعه با رشد چشمگیر همراه شد و حجم معاملات چند میلیون دلاری را رقم زد.

طبق اطلاعات بازار NFT اپن‌سی (OpenSea)، اوکی برز برترین مجموعه در روز قبل بوده و توانسته است عملکرد بهتری نسبت به مجموعه‌های برتر اتریوم داشته باشد. طبق اطلاعات موجود، طی ۲۴ ساعت گذشته حجم معاملات این پروژه، ۱۸۷,۵۴۳ سولانا معادل با ۱۸.۴ میلیون دلار با احتساب قیمت کنونی سولانا بوده است. این حجم فروش شامل فروش در تمام بازارها بوده است، نه صرفا فروش در اپن‌سی.

توییت اکی برز در خصوص حجم معاملات به فروش رفته

گفتنی است طی ۲۴ ساعت گذشته، حجم معاملات نسخه دوم VeeFriends معادل با ۴۵۶۵ اتر (۱۳.۱ میلیون دلار) و حجم معاملات Meebits و پروژه جدید Imaginary Ones به ترتیب ۴۱۳۶ اتر (۱۱.۹ میلیون دلار) و ۳۵۳۴ اتر (۱۰.۱ میلیون دلار) بوده است.

این اولین بار است که یک پروژه NFT بر بستر شبکه سولانا از لحاظ حجم معاملات روزانه از پروژه‌های اتریوم پیشی گرفته است. در مجموع، حجم معاملات توکن‌های NFT سولانا طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۶٪ افزایش داشته و به ۲۹.۱ میلیون دلار رسیده است. از طرف دیگر، حجم معاملات توکن‌های NFT اتریوم با ۲۳٪ کاهش به ۸۵ میلیون دلار رسیده است. این اطلاعات را به صورت لحظه‌ای می‌توانید در اینجا مشاهده کنید.

تیفانی هوانگ (Tiffany Huang) رییس بخش محتوا و بازاریابی مجیک ادن در این خصوص گفته است: از عرضه و مشاهده حجم معاملات ۹۶ درصدی اکی برز در سولانا از زمان عرضه تاکنون بسیار هیجان‌زده هستیم. این موضوع، دوران رشد جدیدی برای سولانا محسوب می‌شود. پروژه‌های سولانا همانند پروژه‌های حاضر در سایر شبکه‌ها، آینده درخشانی در پیش دارند. جامعه‌های مختلف فارغ از آنکه در کدام زنجیره قرار دارند، مجموعه‌های برتر و برنده را برمی‌گزینند.

پلتفرم تحلیل سولانا چین‌کرانچ (ChainCrunch) اوایل روز کاری در توییتر نوشته است که روز سه‌شنبه بهترین روز سولانا از لحاظ حجم معاملات توکن‌های NFT بر بستر این پلتفرم بوده است. این روز هم‌چنین بهترین روز از لحاظ پرداخت کارمزد توسط کاربران و فعالیت روزانه برنامه‌های سولانا محسوب می‌شود.

اکی برز یادآور یکی از پروژه‌های محبوب اتریوم به اسم باشگاه قایق‌سواری میمون کسل است. این پروژه شامل آواتارهایی با تم حیوانات است که ویژگی‌های مختلفی دارند. خالقان اکی برز نیز همانند توسعه‌دهندگان میمون‌های کسل در صدد این هستند تا با ایردراپ‌های آتی و مزایا و جایزه‌های دیگر به دارندگان و کاربران خود پاداش دهند.

در حال حاضر، ارزانترین توکن اکی برز با قیمت ۵۲ سولانا، تقریبا معادل با ۵۱۰۰ دلار، در بازار مجیک ادن فهرست شده است. مجیک ادن در توییتر نوشته است حجم معاملات توکن‌های NFT در روز گذشته رکوردشکنی کرده است. هوانگ در این خصوص گفته است که حجم معاملات ۲۴ ساعت گذشته در این پلتفرم ۳۸۰,۰۰۰ سولانا معادل با ۳۷.۴ میلیون دلار بود که رکورد جدیدی برای این بازار به شمار می‌آید.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا