اخبار کوتاه

سونی و مالک لگو ۲ میلیارد دلار در متاورس اپیک گیمز سرمایه‌گذاری کردند

شرکت‌های سونی و کیرکبی (KIRKBI) هرکدام به صورت جداگانه مبلغ ۱ میلیارد دلار را به Epic Games برای توسعه حوزه متاورس اختصاص دادند. اپیک گیمز از سازندگان معروف بازی‌های کامپیوتری مثل فورتنایت (Fortnite) است. قرار است خروجی همکاری این ۳ شرکت معروف صنعت بازی، تجربه‌های جدیدی در حوزه متاورس برای کاربران به ارمغان آورد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، شرکت اپیک گیمز روز دوشنبه در توییتی از این سرمایه‌گذاری خبر داد. سونی در سال میلادی گذشته نیز مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار را در اپیک گیمز سرمایه‌گذاری کرده بود. اما کیرکبی برای اولین بار است که پا به این عرصه می‌گذارد. جالب است بدانید ۷۵٪ مالکیت شرکت لگو (LEGO) در اختیار هولدینگ کیرکبی است. لگو همان شرکت اسباب بازی‌سازی معروف دانمارکی است.

تیم سوینی (Tim Sweeney) بنیان‌گذار شرکت اپیک گیمز در این رابطه اذعان کرد:

این سرمایه‌گذاری در راه ساخت فضاهایی خواهد شد که گیمرها بتوانند همراه با دوستان خود از آن لذت ببرند.

اخیرا اپیک گیمز از موتور ساخت بازی‌ جدید خود با نام Unreal Engine رونمایی کرده است که این امکان را فراهم می‌اورد تا با استفاده از آن بتوان بازی‌های کسب درآمد (P2E) همراه با NFT ساخت.

ذکر این نکته ضروری است که هنوز جزییات بیشتری از این همکاری منتشر نشده است و باید دید که آیا در این فضای متاورسی از تکنولوژی بلاکچین و NFTها استفاده خواهد شد یا خیر.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا