اخبار خارجی

استخر استخراج اسپارک پول تمام فعالیت‌های خود را به حالت تعلیق در می‌آورد

اسپارک پول (SparkPool)، دومین استخر استخراج اتریوم جهان اعلام کرد فعالیت‌های خود را به حالت تعلیق درخواهد آورد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، استخر استخراج اسپارک پول رسما اعلام کرده است به دلیل اقدامات دولت چین در راستای مقابله با پذیرش رمز ارزها، تمام فعالیت‌های خود را به حالت تعلیق در می‌آورد.

اسپارک پول پس از محدودیت‌های اعمال شده خود در جمعه گذشته، خدمات خود را به حالت تعلیق درمی‌آورد و قصد دارد تمامی فعالیت کاربران فعلی را چه در کشور چین و چه در سراسر جهان از روز پنج‌شنبه متوقف سازد.

بر اساس اعلام اسپارک پول، این اقدامات در راستای تامین امنیت دارایی‌های کاربران و به دلیل سیاست‌های قانون‌گذاری دولت چین صورت می‌گیرد. جزییات بیشتر در مورد تعطیلی این استخر از طریق اعلامیه‌ها، ایمیل و پیام‌های داخل وب سایت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

Spark Pool در کنار استخر استخراج اترماین به عنوان یکی از بزرگترین استخرهای استخراج اتریوم در جهان شناخته می‌شود. در زمان نگارش این مطلب، هش ریت اسپارک پول در حدود ۲۲٪ هش ریت جهانی اتریوم است؛ اترماین نیز حدود ۲۴٪ هش ریت جهانی اتریوم را تامین می‌کند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که دولت چین جمعه گذشته با ممنوع اعلام کردن تمام معاملات مرتبط با رمز ارزها، بر موضع منفی خود نسبت به این حوزه پافشاری کرده است. برخی از بزرگترین صرافی‌های رمز ارز مانند بایننس و هوبی نیز ثبت نام حساب‌های جدید را برای کاربران چینی متوقف کرد‌ه‌اند؛ اما شنیده‌ها حاکی از این است که این دو صرافی‌ هنوز در هنگ‌کنگ به کاربران خود خدمات ارائه می‌دهند.

تعطیلی اسپارک پول در حالی اتفاق می‌افتد که اتریوم قرار است در سال ۲۰۲۲ الگوریتم اجماع خود را از اثبات کار (POW) به اثبات سهام (POS) تغییر دهد؛ این تغییر مهم، بخشی از برنامه بلندمدت این شبکه معروف به اتریوم ۲ است. تجهیزات استخراج ماینرهای اتریوم پس از اجرایی شدن اتریوم ۲ کارایی سابق را نخواهند داشت چرا که بر اساس الگوریتم اثبات سهام نیازی به سخت‌افزارهای قدرتمند نیست و قدرت ماینرها بر اساس میزان اتریوم سپرده‌گذاری شده آنها سنجیده می‌شود.

به نظر شما تعطیلی اسپارک پول چه تاثیری بر قیمت اتریوم و دیگر رمز ارزها خواهد گذاشت؟

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا