اخبار خارجی

یک قدم تا تایید به‌روزرسانی تپ‌روت بیت کوین باقی مانده است

با توجه به داده‌های وبسایت Taproot.watch ، ممکن است به‌روزرسانی تپ روت بیت کوین تا چندین روز آینده تایید شود. آمار این سایت نشان می‌دهد که سیگنال مثبت ماینرها در دو هفته گذشته برای اجرای این سافت فورک بسیار بالا است.

اگر وضعیت سیگنال حمایت ماینرها از آزمایش سریع این سافت فورک قطعی شود، این به‌روزرسانی در نوامبر امسال اجرا خواهد شد.

بر اساس اطلاعات گیت هاب در مورد فعالسازی تپ روت بیت کوین، این ویژگی یک به‌روزرسانی خواهد بود که می‌تواند به عنوان یک سافت فورک سازگار در شبکه اجرا شود.

این به‌روزرسانی چندین ویژگی مانند طرح امضای شنور (Schnorr) و MAST و یک زبان جدید به نام Tapscript را شامل می‌شود. تپ روت، انعطاف پذیری قراردادهای هوشمند بیت کوین را افزایش می‌دهد؛ از طرفی دیگر با امکان پیاده سازی قراردادهای هوشمند پیچیده به عنوان یک تراکنش معمولی در شبکه بیتکوین، حریم خصوصی را نیز افزایش می‌دهد.

قرارداد هوشمند بیت کوین یک کد نرم افزاری است که میان تمام نودهای شبکه تورزیع می‌شود. قراردادهای هوشمند بیت کوین به پیچیده ای دیگر قراردادهای هوشمند رمزارزها نیست و اجرای آن دشوار و پر هزینه است.

طرفداران این بلاکچین معتقدند که ویژگی‌های سافت فورک Taprootو امضای شنور و MAST، به بهبود مقیاس پذیری و حریم خصوصی این شبکه کمک می‌کند.

در زمان نگارش این خبر، سایت Taproot.watch نشان می‌دهد که با وضعیت سیگنال‌های کنونی به نسبت ۹۸.۳۵٪ این به‌روزرسانی با موفقیت تایید می‌شود. تعداد سیگنال‌های لازم برای قطعی شدن سافت فورک تپ روت در زمان نگارش این خبر، ۲۲ بلاک است. با توجه به اینکه ۱۹۴ بلاک تا پایان این دوره باقی است (حدود ۳۲ ساعت)، احتمال تایید به‌روزرسانی بسیار بالا است.

به روز رسانی تپ روت بیت کوین Taproot سافت فورک شبکه Bitcoin

آندرس آنتونوپولوس در اینباره در توییتر گفته است:

تپ روت برای اجرایی شدن در ماه نوامبر تا ۳۶ ساعت آینده، برنامه ریزی می‌شود. این یک موفقیت بزرگ برای بیت کوین است. Taproot الگوریتم دیگری با نام شنور معرفی می‌کند و ویژگی‌های حریم خصوصی قابل توجهی را در پی خواهد داشت. همچنین این یک پیروزی بزرگ برای روش آزمایش سریع ۸ هفته‌ای هم هست.

ویژگی تپ روت بزرگ‌ترین آپدیت پس از سگویت در سال ۲۰۱۷ است. جیمی سانگ و همپوس ژوبرگ از فعالان حوزه رمزارزها نیز در توییتر از تایید ویژگی تپ روت در آینده‌ای نزدیک خبر دادند. ژوبرگ نوشته است:

ادغام تمام قراردادها و کاربردها در یک نوع تراکنش به واسطه تپ روت، در بلند مدت به بلاکچینی بسیار قدرتمندتر ختم می‌شود. این نحوه صحیح کار است. باید اینگونه بلاکچین طراحی شود.

منبع
bitcoin.com

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا