اخبار آلتکوین

رشد 800 درصدی فعالیت های درون زنجیره ای استیبل کوین ها

طبق گزارش شرکت تحلیل بازار TokenAnalyst فعالیت درون زنجیره ای استیبل کوین ها طی ۱۲ ماه گذشته ۸۰۰ درصد افزایش یافته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

با توجه به رشد کلی مفهوم استیبل کوین، افزایش اخیر فعالیت های درون زنجیره ای تنها نیز نکته عجیبی نیست. ارزش بازار کل این کوین های ثابت پس از بیت کوین و اتر در رتبه سوم قرار دارد.

طی یک سال گذشته، ۲۹۰ میلیارد دلار استیبل کوین درون زنجیره انتقال یافته است که فقط در ماه مارس ۵۰.۹ میلیارد دلار انتقال انجام شده است که برای مقایسه می‌توان گفت که این عدد برای ماه آوریل ۲۰۱۹ تقریبا ۶.۲ میلیارد دلار بوده است.

صنعت دیفای در اختیار استیبل کوین دای

علیرغم رشد صنعت دیفای، بیس از نصف فعالیت های درون زنجیره ای شامل صرافی های متمرکز است. در واقع، فعالیت های مرتبط با صرافی ها پنج برابر دیفای است.

از بین ۳ استیبل کوین تحلیل شده تتر (USDT)، دای (Dai) و USDC استیبل کوین دای با داشتن ۸۸ درصد فعالیت درون زنجیره ای مرتبط با دیفای، غیرمتمرکزترین استیبل کوین بوده است. این موضوع به دلیل آن است که خود استیبل کوین دای نیز بر بستر پروتکل دیفای ایجاد شده است. از طرف دیگر، ۶۲ درصد فعالیت تتر در صرافی های متمرکز بوده است.

حضور استیبل کوین های مختلف برای سرمایه گذاران ارز دیجیتال مفید است، زیرا مکانیزم “پارکینگ” ارائه می‌دهد تا از ثروت این سرمایه گذاران در مقابل نوسان بازار محافظت شود. نقد کردن (Cash out) نیز یکی دیگر از استراتژی ها است، اما با وجود استیبل کوین ها، سرمایه گذاران دیگر به خروج و ورود مجدد به عرصه ارز دیجیتال که می‌تواند هزینه اضافی تحمیل کند، نیازی ندارند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا