اخبار آلتکوین

رشد استیبل کوین ها در کشمکش سقوط بازار ارز دیجیتال

اگرچه اکثر ارزهای دیجیتال شاهد سقوط ارزش بازار خود طی یک ماه گذشته بوده اند، اما رتبه استیبل کوین ها در رتبه بندی ارزهای دیجیتال از لحاظ ارزش بازار بهبود یافته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

در حال حاضر ۶ استیبل کوین در بین ۵۰ ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار هستند. همچنین می توان به این موضوع اشاره کرد که با توجه به کاهش قیمت بیت کوین، قیمت تتر در صرافی های ایرانی افزایش یافته است و قیمت آن با دلار فیزیکی تفاوت فاحشی دارد. به طوریکه تتر در صرافی با قیمت ۱۹۰۰۰ تومان معامله می شود.

استیبل کوین USDT در رتبه چهار

تتر (USDT) که بزرگترین استیبل کوین از لحاظ ارزش بازار است، با ۴.۶۶ میلیارد دلار در حال حاضر در رتبه چهارم از این حیث قرار دارد. علیرغم افزایش صرفا ۰.۵ درصدی ارزش بازار USDT در چهار هفته اخیر، رتبه این استیبل کوین از هفتم به چهارم بهبود یافته است.

بهبود رتبه USDC از سی ام به هفدهم

استیبل کوین USDC از شرکت سرکل (Circle) طی یک ماه گذشته بهبود چشمگیری داشته است و از رتبه سی ام با ارزش بازار ۴۳۰ میلیون دلار به رتبه هفدهم با ارزش بازار ۶۰۱.۵ میلیون دلار رسیده است.

جرمی الیر (Jeremy Allaire) موسس و مدیرعامل شرکت سرکل در تاریخ ۱۴ مارس طی توییتی رشد ۴۰ درصدی ارزش بازار USDC طی یک ماه گذشته را تبریک گفت و بیان کرد:

تقاضا برای USDC طی روزهای گذشته افزایش یافته است. مشاهده اینکه استیبل کوین USDC به دارایی امن بازار کلان ارزهای دیجیتال تبدیل شده است بسیار خوشحال کننده است. اگرچه مشاهده سقوط بازار نکته خوبی نیست، اما این موضوع هم چنان نویدبخش است که زیرساخت اقتصادی کاملا جدید و دیجیتال بر بستر بلاک چین در حال کار کردن است.

استیبل کوین USDC نیز همانند تتر شاهد کاهش ۲۰ درصدی حجم معاملات روزانه از ۹۳۶.۵ میلیون در چهار هفته قبل به ۷۵۷ میلیون دلار بوده است.

بهبود رتبه استیبل کوین پکسوس از ۲۷ ام به ۴۲ ارزش بازار پکسوز (PAX) که سومین استیبل کوین بزرگ بازار است با افزایش تقریبا ۵ درصدی از ۲۰۸ میلیون به ۲۱۸ میلیون دلار رسیده است. دلیل اصلی این افزایش، تزریق ۷.۶ میلیون توکن از خزانه پکسوز بوده است.

علیرغم افزایش نسبتا کم ارزش بازار پکسوس، رتبه این استیبل کوین از ۴۲ به ۲۷ بهبود یافته است.

پکسوس یکی از معدود استیبل کوین هایی است که شاهد افزایش فعالیت های معاملاتی از ماه فوریه بوده است، به طوری که حجم معاملات روزانه آن با ۸۰ درصد افزایش از ۳۸۲ میلیون به ۶۸۴ میلیون دلار رسیده است.

رشد قابل توجه سایر استیبل کوین ها

استیبل کوین TUSD نیز در ماه گذشته به ۵۰ ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار راه یافت. رتبه این استیبل کوین از ۶۰ به ۳۵ رسیده است.

استیبل کوین BUSD که ۶ ماه قبل عرضه شده است نیز شاهد رشد چشمگیری در ماه گذشته بوده است.

این استیبل کوین از تاریخ ۱۶ فوریه الی ۱۵ مارس با افزایش بیش از ۶۰۰ درصدی ارزش بازار خود از ۱۷.۵ میلیون به ۱۲۴ میلیون دلار، از رتبه ۲۴۳ به ۳۶ رسید. حجم معاملات BUSD نیز تا ۵۰ درصد افزایش داشته و از ۷۸ میلیون به ۱۱۸ میلیون دلار رسیده است.

استیبل کوین دای (DAI) علیرغم مواجهه پروتکل MakerDAO با بحران بدهی ناشی از سقوط اخیر بازار، به ۵۰ ارز دیجیتال برتر وارد شده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا