اخبار آلتکویناخبار خارجی

رقابت استلار و ریپل تمامی ندارد؛ استلار به‌دنبال خرید کمپانی مانی‌گرام است!

بنیاد توسعه استلار یک سازمان غیرانتفاعی معطوف به توسعه شبکه استلار است. طبق گزارش بلومبرگ به نقل از منابع آگاه، این بنیاد در حال همکاری با شرکت Advent International است تا شرکت انتقال پول مانی‌گرام (MoneyGram) را خریداری کند.

در حال حاضر مشخص نیست صحبت‌های پیرامون این خرید چگونه پیش خواهد رفت.

رقابت استلار با ریپل

رقابت ریپل با استلار برای خرید شرکت مانی‌گرام

پس از آنکه ریپل به دلیل شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار به اتهام فروش غیرقانونی XRP در ماه دسامبر، مانی‌گرام شراکت مهم خود با این شرکت را فسخ کرده است. طبق گزارش U.Today، پس از این موضوع، شرکت ریپل نیز تمام سهام خود در مانی‌گرام را فروخت.

جد مک‌کیلب (Jed McCaleb) هم‌بنیانگذار ریپل پس از آنکه به دلیل اختلاف با سایر مدیران ارشد از این شرکت جدا شد، در سال ۲۰۱۴ استلار را عرضه کرد.

مک‌کیلب به خاطر نقش خود در ایجاد شرکت OpenCoin که بعدها به ریپل لبز تغییر اسم داد، ۸ میلیارد توکن XRP دریافت کرد. پس از آنکه مک‌کیلب تصمیم گرفت توکن‌های خود را بفروشد، توافقنامه‌ ۷ ساله‌ای با ریپل لبز منعقد کرد. این توافقنامه مانع از آن شد که مک‌کیلب هر روز ۱.۵ درصد حجم معاملات روزانه XRP را بفروشد.

استلار و ریپل که شباهت‌های بسیار زیادی با یکدیگر دارند، سال‌ها است که رقیب هم محسوب می‌شوند. خرید مانی‌گرام می‌تواند اختلاف این دو شرکت را تشدید کند.

اقدامات قبلی برای خرید شرکت مانی‌گرام

شایعات خرید شرکت مانی‌گرام سال‌ها است که وجود دارد. وسترن یونیون نیز سال گذشته پیشنهاد خرید مانی‌گرام‌ را داده بود.

شرکت Ant Group که متعلق به علی‌بابا است نیز در سال ۲۰۱۷ با قیمت ۱.۲ میلیارد دلار برای خرید مانی‌گرام‌ اقدام کرده بود اما این معامله توسط قانونگذاران آمریکا لغو شد.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا