اخبار خارجی

چرا بیت کوین همانند بازار بورس روند صعودی خود را حفظ نکرده است؟

بازار بورس و بیت کوین در هفته های اخیر ارتباط نزدیکی با هم شکل داده اند، اما اکنون نشانه هایی از ضعیف شدن این رابطه وجود دارد، به طوری که قیمت بیت کوین بدون تغییر بوده است در حالی که اکثر کالاها با افزایش قیمت مواجه شده اند.

بازار بورس شاهد بازیابی شدیدی بوده است و به نظر می‌رسد روند صعودی آن بار دیگر شروع شود، زیرا بسیاری از ایالت ها و شهرها از قرنطینه درآمده اند.

یکی از اندیکاتورهای روند صعودی جدید بازار را می‌توان در تعداد شرکت های عمومی مشاهده کرد که قیمت سهام آنها به رکورد جدیدی دست یافته است.

در روز جمعه، ۵۹ بورس رایج در NYSE (بازار بورس و اوراق بهادار نیویورک) توانستند به قیمت جدیدی دست یابند. این مقادیر هم چنان فاصله بسیار زیادی با اعداد قبل از ماه مارس دارند، اما نشان می‌دهند که بازارهای سنتی در حال بازگشت هستند.

هرچند علیرغم ارتباط اخیر بیت کوین و بازارهای سنتی، باز هم بعید است که این موضوع بتواند منجر به افزایش قیمت بیت کوین شود.

بازیابی بازار بورس همراه با ایجاد شغل های جدید

چند ماه گذشته برای بازار بیت کوین و بازارهای سنتی تا حدودی بدون دستاورد خاصی بوده است.

اکثر سرمایه گذاران منتظر اطلاعات بیشتری درباره اثرات زیان بار شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد آمریکا و جهان بودند.

به نظر می‌رسد بازار بورس بار دیگر آماده رشد است، زیرا اطلاعات نشان می‌دهند که علیرغم ادامه شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، باز هم اقتصاد در حال بازیابی V شکل است.

طبق گزارش NewsBTC در روز گذشته، اطلاعات اخیر نشان می‌دهند که طی ماه گذشته، ۴.۸ میلیون شغل ایجاد شده است. این شرایط بالاتر از سطح انتظار اقتصاددانان بوده است و نشان می‌دهد با طبیعی شدن شرایط، شرکت ها نیز به استخدام افراد می‌پردازند.

حتی بیت کوین نیز واکنش کوچک اما قابل توجهی به این خبر نشان داده است.

این موضوع باعث رشد بازار بورس شده است و فقط در روز جمعه، ۵۹ سهام رایج به رکورد جدیدی پس از اواسط ماه فوریه دست یافتند.

یکی از تحلیلگران درباره این موضوع گفته است:

اگر به بورس نگاه کنید متوجه می‌شوید که ۵۹ سهام رایج به رکورد قیمت جدیدی دست یافته اند. این تعداد زیادی نیست اما بیشترین مقدار بعد از سقوط ماه مارس است.

NYSE

چرا بیت کوین ممکن است از بازیابی بازار بورس سود نبرد؟

بین ماه های فوریه و ژوئن، بیت کوین و بازار کالاها ارتباط نزدیک و مستقیمی با یکدیگر داشتند.

این ارتباط به تدریج کاهش یافت، به طوری که بازار بورس در حال بازیابی است اما بیت کوین هم چنان بدون نوسان و در قیمت نزدیک به ۹۱۰۰ دلار باقی مانده است.

اگر این روند باقی بماند، ممکن است بیت کوین نتواند از روند صعودی بازار بورس به نفع خود استفاده کند.

بیت کوین و S&P500

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا