ایردراپ

ایردراپ استارک نت از هفته آینده شروع می‌شود؛ کدام آدرس‌ها واجد شرایط شدند؟

در ایردراپ استارک نت بیش از ۷۰۰ میلیون توکن بین حدود ۱.۳ میلیون کیف پول توزیع خواهد شد. این ایردراپ‌ بین کاربران اولیه برنامه‌های غیرمتمرکز، مشارکت‌کنندگان شبکه، توسعه‌دهندگان اتریوم و توسعه‌دهندگان منبع باز شبکه استارک نت توزیع خواهد شد.

به نقل از دبلاک، بنیاد استارک نت (Starknet Foundation) طرح توزیع توکن بومی خود را منتشر کرده است. طبق این طرح ۱.۳ میلیون کیف پول واجد شرایط ایردراپ STRK شده‌اند. این کیف پول‌ها کاربران اولیه دپ‌ها و مشارکت‌کنندگان شبکه استارک نت هستند. بنیاد استارک نت قرار است امروز جزییات تخصیص STRK را منتشر کند و کاربران سپس می‌توانند بررسی کنند که آیا واجد شرایط شده‌اند یا خیر.

استارک نت یک شبکه لایه ۲ اتریوم است که از ZK-Rollup برای افزایش مقیاس‌پذیری برنامه‌های غیرمتمرکز استفاده می‌کند و توکن آن به تمرکززدایی و اداره این شبکه کمک خواهد کرد. دیگو اولیوا (Diego Oliva)، مدیر عامل بنیاد استارک نت، اعلام کرد:

توکن STRK به گونه‌ای راه‌اندازی شده است که به غیرمتمرکزسازی استارک نت کمک می‌کند. این توکن باعث می‌شود اعضای جامعه استارک نت در اداره و مدیریت آن همکاری کنند و طرح Provisions برای توزیع آن روش بسیار خوبی برای رسیدن به این هدف است.

طبق داده‌های موجود ۱.۲۹۷ میلیون کیف پول می‌توانند در ۲۰ فوریه (۱ اسفند) توکن STRK خود را کلیم (Claim) کنند. ایردراپ استارک نت به مدت ۴ ماه و تا ۲۰ ژوئن (۳۱ خرداد ۱۴۰۳) ادامه دارد و بیش از ۷۰۰ میلیون STRK (برابر با ۷٪ از کل عرضه ۱۰ میلیارد توکنی آن) توزیع می‌شود. بن ساسون، یکی از توسعه‌دهندگان استارت نت، اعلام کرد:

انجمن استارک نت از زمان راه‌اندازی پلتفرم StarkEx در سال ۲۰۲۰ منتظر STRK هستند و ما خوشحالیم که کاربران فعال در دپ‌های StarkEx از جمله dYdX، ایمچوبل اکس (ImmutableX)، راینوفی (Rhinofi) و Sorare می‌توانند پاداش خود را بگیرند.

علاوه بر کاربران اولیه استارک نت و StarkEx، فعالان شبکه اتریوم (از جمله اعضای Protocol Guild، نویسندگان EIP و استیکرها) و توسعه‌دهندگان مختلف در ایردراپ‌ STRK واجد شرایط شده‌اند.

نحوه توزیع ایردراپ استارک نت
نحوه توزیع ایردراپ استارک نت – منبع: پلتفرم اکس

به طور کلی بیش از نیم میلیون کیف پول فعال در استارک نت و بیش از ۶۰۰٬۰۰۰ کاربر StarkEx در این ایردراپ‌ واجد شرایط شده‌اند. علاوه بر این شبکه استارک نت ایردراپ خود را بین ۱۳۷٬۰۰۰ توسعه‌دهنده منبع باز و ۱۹٬۰۰۰ استیکر ETH توزیع می‌کند.

اسنپ شات ایردراپ STRK در نوامبر ۲۰۲۳ (آبان) گرفته شده و تعداد تراکنش‌ها و تعامل کاربران ثبت شده است. کیف پول‌های واجد شرایط به طور کلی ۱۰۰ دلار رمزارز معامله کرده‌اند، بیش از ۶ تراکنش انجام داده‌اند و در بازه‌های زمانی مختلف در شبکه استارک نت فعال بوده‌اند.

اکثر ایردراپ STRK به بیش از ۲٬۰۰۰ کاربری اختصاص داده شده است که پس از اثبات مشارکت خود، در برنامه «Starknet Early Community Members Program» پذیرفته شدند. ایردراپ‌ STRK فقط یکی از روش‌های استارک نت برای پاداش به جامعه خود است. این شبکه در طرح دیگری اعلام کرد که بخشی از کارمزدهای خود را بین توسعه‌دهندگان توزیع می‌کند. اطلاعات بیشتر ایردراپ استارک نت در وب سایت و یا حساب کاربری آن در شبکه اجتماعی اکس (توییتر سابق) منتشر خواهد شد.

استارک نت تاکید کرده است که به خاطر یک مشکل جزئی در وب سایت Provisions، کاربرانی که از طریق گیت‌هاب (GitHub) در حال بررسی ایردراپ هستند؛ باید نام کاربری خود را با حروف کوچک وارد کنند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا