متوسط مقالات

آیا ارتباطات و آموزش موجب اعتمادسازی در زمینه ارز دیجیتال می‌شوند؟

مطالعات نشان داده‌اند که ۷۵ درصد از دو میلیون نفری که مورد بررسی قرار گرفته‌اند با تکنولوژی بلاک چین (Blockchain) و ارز دیجیتال (Cryptocurrency) آشنا نیستند.

ارتباطات باز و آزاد در مورد حاشیه‌ها، مزایا و برنامه‌های آموزشی این حوزه می‌تواند به افزایش میزان اعتماد در زمینه ارز دیجیتال کمک کند. همچنین موجب به وجود آمدن دیدگاهی مثبت نسبت به تکنولوژی‌هایی مثل بلاک چین می‌شود.

مطالبی که تا اینجا بیان کردیم جزو دست یافت‌های حاصل از مطالعات Edelman بود که در تاریخ ۱۲ ماه مه منتشر شد. طبق نتیجه گیری‌های شرکت ارتباطات جهانی هرچه مردم اطلاعات بیشتری درباره ارز دیجیتال داشته باشند، بیشتر قادر به دیدن تاثیرات مثبتی هستند که از این طریق می‌توانند به دست بیاورند.

بر اساس این گزارش ۳۵ درصد افراد بررسی شده معتقدند که بلاک چین و ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین می‌توانند مثل ظهور تکنولوژی‌های جدید، در زندگی ما تاثیرات مثبتی داشته باشند.

کمبود ارتباطات گسترده؟

ارز دیجیتال بلاک چین آموزش فین‌تک فناوری مالی کرونا

Javier Pastor، مدیر ارشد فروش صرافی ارز دیجیتال اسپانیایی Bit2me، در صحبت با Coin Telegraph نتایج Edelman را تایید کرد.

Pastor با استناد به تحقیقات داخلی انجام شده توسط صرافی خود در حوزه نیازهای مردم در جامعه ارز دیجیتال اعلام کرد که ۵۱.۱ درصد از پاسخ دهندگان بر این باورند که آموزش، یک عامل حیاتی برای پذیرش ارز دیجیتال توسط افراد است.

مدیر ارشد فروش Bit2me افزود:

قطعا زمانی که در مورد ارزهای دیجیتال صحبت می‌کنیم به صورت همزمان می‌توانیم بی‌اطلاع بودن گسترده مردم نسبت به آن را لمس کنیم. هدف ویژه ارز دیجیتال به وضوح دستیابی به یک جامعه نیست و دقیقا دلیل اصلی این موضوع کمبود و عدم وجود ارتباطات است. به نظر من یکی از رازها و یا ارکان اصلی پذیرش عمومی ارز دیجیتال در ابتدا آموزش دادن به موسسات در مدارس است.

از طرف دیگر Guzman Pintos، بنیان‌گذار و رئیس ارشد Luxor Mining، معتقد است که در حین پرداختن به چنین مسئله‌ای عواملی اساسی وجود دارند که باید حتما در نظر گرفته شوند:

من معتقدم که دو هدایتگر اصلی در زمینه پذیرش عمومی ارز دیجیتال در طی چند سال آینده، تعداد روز افزون کاربران اینترنت در سراسر دنیا و میزان رو به افزایش شفاف سازی از طریق وضع مقررات خواهند بود.

مسئولیت شرکت‌های ارز دیجیتال در قبال افزایش میزان آموزش

ارز دیجیتال بلاک چین آموزش فین‌تک فناوری مالی کرونا

Pintos افزود که در جایگاه شرکت‌های ارز دیجیتال افراد برای ساختن یک اکوسیستم یا یک محیط قوی به ایجاد آگاهی، کد متن باز، پرورش بخش‌های حسابرسی و از همه مهم‌تر به دو برابر کردن میزان آموزش‌ها در این زمینه نیاز دارند تا بتوانند شاهد افزایش بین المللی تعداد شرکت‌کنندگان در این فضا باشند.

Daniel Quiroga، معاون عمومی Edelman Colombia، در اظهارات خود در مصاحبه با کوین تلگراف یکی دیگر از چالش‌هایی که شرکت‌های فناوری مالی فین‌تک و بخش ارز دیجیتال در بحران ویروس کرونا با آن روبه رو هستند را عنوان کرد:

در Edelman Trust Barometer، که بزرگ‌ترین فضای مطالعاتی حیطه اعتماد سازی در دنیا است، ما به این موضوع پی بردیم که پیش از بحران شیوع بیماری، میزان اعتماد نسبت به شرکت‌ها و مدیران عامل در حال رسیدن به سطحی بی‌سابقه بود. با این وجود، بحران ناشی از ویروس کرونا چالش‌های جدیدی را برای شرکت‌ها به همراه دارد؛ زیرا مصرف کنندگان از این شرکت‌ها انتظار دارند تا خود را با شرایط فعلی تطبیق دهند و برندهایی که نسبت به شرایط بی‌تفاوت عمل می‌کنند، مورد تنبیه و مجازات قرار می‌گیرند.

مطالعات حیطه میزان درک عموم نسبت به ارز دیجیتال و بلاک چین

در سایر مطالعات مربوط به حوزه پذیرش عمومی ارز دیجیتال، کوین تلگراف در سال گذشته تحقیقاتی را گزارش کرد که نشان می‌داد ۲ درصد از آمریکایی‌ها به سرویس Libra فیسبوک بیشتر از بیت کوین اعتماد دارند.

مطالعه انجام شده توسط Juniper Research نشان داد که اعتقاد روزافزونی در حال شکل گرفتن است و مبنی بر این دیدگاه است که تکنولوژی بلاک چین با ساده‌سازی زنجیره‌های تامین، هزینه‌های خرده فروشان مواد غذایی را به صورت قابل توجهی کاهش می‌دهد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا