بازار بیت کوین در مقایسه با دارایی‌های سنتی رشد بیشتری در آینده خواهد داشت!

میزان رشد بیت کوین (Bitcoin) طی ده سال گذشته بی‌نظیر بوده، اما هنوز هم به عنوان یک بازار، بسیار محدود و کوچک به حساب می‌آید. با مقایسه چشمی ابعاد بازار بیت کوین با سایر دارایی‌ها و بازارها، به راحتی می‌توان میزان جای رشد موجود در آن را دید. این در حالی است که تحلیل‌گران عواملی را پیش‌بینی می‌کنند که ممکن است موجب پیشرفت قابل ملاحظه ارزهای دیجیتال در ماه‌ها و سال‌های آینده شوند.

رشد تصاعدی بیت کوین در طول زمان، موجب توجه و جذب جهانیان شد. این رشد باعث شده که تا امروز، صدها میلیارد دلار از طریق سرمایه‌گذاران به این زمینه سرازیر شود و علاوه بر این، از کاربردهای گسترده‌ای نیز، هم به عنوان یک ارز و هم یک فروشگاه ارزشی، برخوردار شود.

این رشد با وجود این که در ابعاد بسیار بزرگی اتفاق افتاد، اما نتوانست بازار بیت کوین را به مقیاس سطحی برساند که پیش از این توسط دارایی‌ها و ارزهای سنتی مشاهده شده است.

تنها تجسمی از اندازه بازار بیت کوین در مقایسه با دارایی‌های سنتی، نشان می‌دهد که این بازار تا چه اندازه محدود و کوچک بوده و چه فضای رشد و نمو بزرگی در سال‌های پیش رو دارد. چنین پیشرفت و پتانسیلی، در قالب ترکیبی از توان فنی و بنیادی ظهور می‌کند و به بسیاری از سرمایه‌گذاران نوید پیشرفت‌های بیشتر در ماه‌ها و سال‌های آینده را می‌دهد.

 

مقایسه بیت کوین با سایر بازارها نشان می‌دهد که سرمایه گذاران همچنان زود به این عرصه وارد شده‌اند

بیت کوین بازار سنتی میزان رشد حجم خرید ارز دیجیتال سرمایه گذاری بازار پیش بینی بازار

ظرفیت ۱۶۳ میلیارد دلاری بازار بیت کوین ، به هیچ وجه کم نیست و نشان‌دهنده رشد وسیع این دارایی طی ده سال گذشته است؛ اما بر خلاف این موضوع، مقایسه بیت کوین با سایر بازارهای بزرگ، دقیقا ابعاد کوچک این بازار را در مقیاس جهانی نشان می‌دهد؛ همچنین نشان می‌دهد که سرمایه گذاران فعلی این حیطه بسیار زود در این زمینه، اقدام به سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

Rafael Schultze-Kraft، بنیان‌گذار پلتفرم تحلیلی Glassnode، در توییت اخیر خود در مورد ابعاد محدود بازار بیت کوین صحبت کرد. این صحبت‌ها با استناد به داده‌های پلتفرم او در رابطه با اندازه بازار بیت کوین در قیاس با طلا، ترازنامه تعادلی فدرال، و ذخایر عرضه ارز جهانی بود. او گفت:

اگر نمی‌دانید که چقدر زود ما به سمت بیت کوین حرکت کرده‌ایم، تنها کافیست به اندازه بازار مربوط به آن نگاهی بیاندازید.

در سال‌های پیش رو، بیت‌کوین تا چه حد رشد خواهد کرد؟

سرمایه‌گذاران به دنبال پاسخ این سوال هستند که بیت کوین در اواسط راه خود، با رو آوردن به مدل رایج ارز دیجیتال Stock-to-Flow، تا چه حدی رشد خواهد کرد؛ این مدل اقتصادی پیش‌بینی می‌کند که کمبود بیت‌کوین همراه با افزایش میزان تقاضا، به افزایش قیمت تا ۱۰۰۰۰۰ دلار تا پایان امسال منجر خواهد شد.

پتانسیل مثبت و رو به رشد بیت‌کوین ، می‌تواند به دست سرمایه‌گذاران سنتی که به دنبال سرمایه زیاد هستند تقویت شود. این امر به آنها اجازه می‌دهد تا بتوانند از تلاطم‌های احتمالی بازارهای سنتی، که ممکن است در ماه‌های آتی مشاهده شوند، فرار کنند.

Dan Hedl، مدافع بیت کوین، احتمال وقوع این اتفاق را ابراز کرد و گفت:

اگر ایمان موجود نسبت به موسسات سنتی از بین برود، ما یک چرخه عادی FOMO مبنی بر خرده فروشی را نمی‌بینیم؛ بلکه شاهد پروازی به سوی امنیت پول جهانی خواهیم بود.


54321
امتیاز 5 از 1 رای

منبع bitcoinist glassnode
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر