اخبار آلتکوین

برتری تزوس نسبت به EOS؛ جذب بیشترین سرمایه گذاران در استیکینگ

تزوس (XTZ) دهمین ارز دیجیتال بزرگ از لحاظ ارزش بازار، با بیش از ۱.۸ میلیارد دلار، بیشترین دارایی مسدود شده در استیکینگ است. این پروتکل محبوب بلاک چین اخیرا برای سرمایه گذاران جذاب شده است و در خصوص استیکینگ توانسته است از EOS پیشی بگیرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

مسدودسازی XTZ در استیکینگ

طبق اطلاعات وبسایت نظارتی Staking Rewards، تزوس به رتبه نخست دارایی های مسدود شده در استیکینگ طی یک ماه گذشته تبدیل شده است که تا تاریخ ۲۴ آوریل، مجموعا معادل با ۱.۸۱ میلیارد دلار می‌باشد. نکته جالب این است که ارزش بازار تزوس تقریبا ۱.۹۵ میلیارد دلار است و این موضوع بدان معنا است که تقریبا ۹۳ درصد تمام توکن های در گردش XTZ در استیکینگ مسدود شده اند.

در حال حاضر توکن EOS با ۱.۶ میلیارد دلار در رتبه دوم قرار دارد که ۶۴ درصد ارزش بازار این توکن می‌باشد. آلگوراند (ALGO)، کازمس (ATOM)، دش (DASH) و ترون (TRX) در رتبه های بعدی قرار دارند.

تزوس طی چند ماه گذشته و پس از عبور از قیمت یک دلار، برای استیکینگ در دسترس قرار گرفته است. به منظور توضیح بهتر رشد تزو‌س در این زمینه می‌توان گفت که بعضی از صرافی های بزرگ ارز دیجیتال، ارائه استیکینگ XTZ را آغاز کرده‌اند. این صرافی ها شامل کراکن، کوین بیس و بایننس هستند که حتی مکانیزم استیکینگ بدون کارمزد تزو‌س را معرفی کرده اند.

در استیکینگ تزو‌س از سرمایه گذاران درخواست می‌شود تا مقدار مشخصی از کوین خود را مسدود کنند. دارنده تزو‌س که دارایی های خود را استیک می‌کند معمولا حق رای و مشارکت در نظارت بر شبکه را به دست می‌آورد. اگر استیک کنندگان از مقدار استیک شده خود استفاده نکنند به ازای این کار پاداش دریافت می‌کنند.

طبق اطلاعات ذکر شده، سرمایه گذاران ارز دیجیتال به این فرآیند بسیار علاقه مند شده اند. بنابراین، می‌توان با کیف پول های ارز دیجیتال به استیک کردن مقدار مشخصی کوین پرداخت.

نوسانات قیمت تزوس

اخیرا افزایش قیمت توکن XTZ بسیار چشمگیر بوده است که این موضوع، توکن XTZ را برای استیکینگ به کوین جذاب تری تبدیل می‌کند. پس از سقوط بازار در اواسط ماه مارس که قیمت تزوس به کمتر از یک دلار رسید، این توکن در روند صعودی قرار داشته است. در حال حاضر قیمت این توکن ۲.۷۷ دلار است که افزایش ۱۹۵ درصدی طی ۶ هفته اخیر را نشان می‌دهد، عملکردی که بهتر از بیت کوین است.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا