اخبار عمومی

نظرسنجی: نیمی از آلمانی‌ها حاضرند از یورو دیجیتال استفاده کنند!

نیمی از آلمانی‌ها علیرغم اینکه بسیاری از آنها از یورو دیجیتال چیزی نشنیده‌اند یا دقیقا نمی‌دانند که چیست، در یک نظرسنجی گفتند ممکن است از آن استفاده می‌کنند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، نظرسنجی بانک فدرال آلمان از ۲٬۰۱۲ نفر که در ۴ ژوئن (۱۵ خرداد) منتشر شد، نشان داد ۵۰٪ گفتند در صورتی که یورو دیجیتال، ارز دیجیتال بانک مرکزی اروپا (CBDC) یکی از گزینه‌های پرداختی باشد، می‌توانند «قطعا» یا «احتمالا» استفاده از آن را تصور کنند.

آمار نظر سنجی بانک فدرال آلمان

یک چهارم از کسانی که در نظر سنجی شرکت کردند گفتند «قطعاً» از آن استفاده نمی‌کنند، تقریباً همان تعداد نیز گفتند «احتمالاً نه» و در بین آنها ۱٪ نظری نداشتند.

آمار نظر سنجی بانک فدرال آلمان - منبع: بانک فدرال آلمان
آمار نظر سنجی بانک فدرال آلمان – منبع: بانک فدرال آلمان

از هر پنج پاسخ دهنده، سه نفر نیز گفتند که هرگز چیزی در مورد یورو دیجیتال نشنیده‌اند، نخوانده‌اند.

از بقیه افرادی که چیزی شنیده بودند، حدود یک چهارم گفتند که نمی‌دانند چیست، ۱۶٪ فکر می‌کردند که یک ارز دیجیتال است، در حالی که تقریبا ۳۰٪ فکر می‌کردند که یورو دیجیتال جایگزین پول نقد است یا معتقد بودند که در صورت معرفی آن، پول نقد حذف می‌شود.

فقط ۱۷٪ به درستی پاسخ دادند که این نوعی پول دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی یوروسیستم است که بانک مرکزی اروپا گفته است علاوه بر سایر روش‌های پرداخت، مانند پول نقد، در دسترس خواهد بود.

آمار نظر سنجی بانک فدرال آلمان - منبع: بانک فدرال آلمان
آمار نظر سنجی بانک فدرال آلمان – منبع: بانک فدرال آلمان

یواخیم ناگل (Joachim Nagel)، رئیس بانک فدرال آلمان، در بیانیه‌ای گفت که این نظرسنجی نشان می‌دهد «هنوز باید اطلاعات زیادی فراهم شود».

حریم خصوصی، بزرگترین نگرانی برای یورو دیجیتال

اطمینان از حفظ حریم خصوصی بیشتر روی یورو دیجیتال نسبت به گزینه‌های پرداخت دیجیتال موجود، مهمترین مزیت برای پاسخ دهندگان بود و بیش از سه چهارمشان آن را به عنوان «بسیار مهم» یا «مهم» ارزیابی کردند.

بیش از ۷۰٪ گفتند مهم است که CBDC بر اساس زیرساخت‌های اروپایی باشد، در حالی که بیش از ۶۰٪ سطح اهمیت یورو دیجیتال را خاطر نشان کردند و معتقد بودند که مانند پول نقد توسط دولت صادر شود و دارای قابلیت پرداخت آفلاین باشد.

ناگل گفت:

بانک‌های مرکزی یوروسیستم هیچ علاقه‌ای به داده‌های کاربران ندارند.

او ادعا کرد که یورو دیجیتال به مراتب موثرتر از راه حل‌های پرداخت تجاری فعلی از حریم خصوصی محافظت می‌کند. بانک مرکزی اروپا ادعا می‌کند که یورو دیجیتال را می‌توان به صورت آفلاین مورد استفاده قرار داد و جزئیات تراکنش فقط برای ارسال کننده و گیرنده، قابل رویت خواهد بود.

آمار نظر سنجی بانک فدرال آلمان - منبع: بانک فدرال آلمان
آمار نظر سنجی بانک فدرال آلمان – منبع: بانک فدرال آلمان

در حال حاضر، یورو دیجیتال در مرحله آماده سازی است و احتمالا در اکتبر ۲۰۲۵ تکمیل شود. در ژوئن سال گذشته، کمیسیون اروپا پیش‌نویس مقرراتی را ارائه کرد که در آن چارچوب قانونی برای یورو دیجیتال و پیشنهادی برای ادامه استفاده از پول نقد ارائه شده بود.

برکارد بالز (Burkhard Balz)، عضو هیئت مدیره این بانک که مسئول پروژه یورو دیجیتال است، در بیانیه‌ای گفت که برنامه‌های فعلی باعث می‌شود که اولین پرداخت‌های مردم با یورو دیجیتال حداقل تا سال ۲۰۲۸ به طول بیانجامد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا