تحلیل اقتصادیتحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ بانک سیلیکون ولی برای ورشکستگی فصل ۱۱ خود اقدام کرد

یک هفته پس از توقف عرضه سهام و فعالیت، بانک سیلیکون ولی اعلام کرد برای ورشکستگی فصل ۱۱ تحت نظارت دادگاه اقدام کرده است. در همین حال، با توجه به اقدام جدید فدرال رزرو در خصوص تزریق نقدینگی و کمک مالی به بانک‌ها، قیمت بیت کوین از ۲۷،۰۰۰ دلار فراتر رفت و به اوج چندین ماهه خود رسید.

به گزارش کریپتوپوتیتو، گروه مالی سیلیکون ولی ساعاتی پیش در بیانیه‌ای اعلام کرد درخواست ورشکستگی خود را به دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک ارسال کرده است. به گفته این گروه مالی، وجوه شرکت‌های SVB Securities و SVB Capital و دیگر شرکای این شرکت در این درخواست لحاظ نشده است و به فعالیت عادی خود ادامه خواهند داد.

گروه مالی سیلیکون ولی در این رابطه گفت:

گروه مالی سیلیکون ولی دیگر به بانک سیلیکون ولی یا بانکداری خصوصی و شرکت مدیریت سرمایه آن وابسته نیست. همچنین بانک سیلیکون ولی بریج تحت نظارت شرکت بیمه سپرده فدرال فعالیت می‌کند و در درخواست ورشکستگی فصل ۱۱ لحاظ نشده است.

به گفته گروه مالی SVB، این شرکت در مجموع ۲.۲ میلیارد دلار نقدینگی دارد که به همراه وجوه اضافی در شرکت‌های SVB Capital و SVB Securities برای «جایگزین‌های استراتژیک» استفاده خواهد کرد. بدهی این بانک در خصوص مجموع اسکانس‌های تضمین نشده که به گروه مالی سیلیکون ولی اختصاص می‌یابد ۳.۳ میلیارد دلار است.

ویلیام کوستوروس (William Kosturos)، مدیر ارشد فرآیند بازسازی گروه مالی سیلیکون ولی اظهار داشت:

فرآیند ورشکستگی فصل ۱۱ به گروه مالی SVB این امکان را می‌دهد تا ارزش خود را حفظ کرده و جایگزین‌های استراتژیکی برای شرکت‌های همکار خود به ویژه SVB Capital و SVB Securities پیدا کند. دو شرکت SVB Capital و SVB Securities تحت رهبری تیم‌های مستقل و قدیمی خود همچنین به فعالیت و خدمت‌رسانی به مشتریان ادامه خواهند داد.

هفته گذشته بانک سیلیکون ولی پس از اعلام ضرر ۱.۸ میلیارد دلاری، از فروش میلیاردها دلار از دارایی‌های خود خبر داد که منجر به سقوط ارزش سهام آن شد. به دنبال این اتفاق، شرکت بیمه سپرده فدرال معاملات سهام سیلیکون ولی را متوقف کرد.

از زمان بحران بانک سیلیکون ولی، چند بانک آمریکایی دیگر با مشکلات مشابه در کانون توجه قرار گرفته‌اند. علاوه بر این، گزارشاتی مبنی بر آغاز تحقیقات نهادهای نظارتی در رابطه با بانک سیلیکون ولی منتشر شده است.

بحران در سیستم بانکداری آمریکا تا حدودی به نفع بیت کوین و بازار رمزارزها بوده است. بیت کوین امروز برای نخستین بار از ژوئن سال گذشته از ۲۷،۰۰۰ دلار فراتر رفت.

تحلیل بیت کوین

در ادامه واکنش بازار به تصمیم اخیر فدرال رزرو مبنی بر تزریق نقدینگی برای کمک به بحران بانکی فعلی در آمریکا، بیت کوین از ۲۷،۰۰۰ دلار فراتر رفت. بزرگترین ارز دیجیتال بازار در ۲۴ ساعت اخیر نزدیک به ۵٪ افزایش یافته و از کف روزانه ۲۶،۱۴۷ دلاری به ۲۷،۷۷۰ دلار رسیده است.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: tradingview

سطوح کنونی، بالاترین قیمت بیت کوین از ژوئن سال ۲۰۲۲ محسوب می‌شوند. در آن زمان، هر واحد بیت کوین در حوالی ۲۸،۵۰۰ دلار معامله می‌شد.

در حال حاضر، میانگین متحرک ۱۰ روزه بیت کوین در آستانه ثبت تقاطعی صعودی با میانگین متحرک ۲۵ روزه قرار دارد. به گفته برخی از تحلیلگران، ثبت این تقاطع صعودی احتمالا محرکی برای افزایش بیشتر قیمت بیت کوین خواهد بود.

علاوه بر این، شاخص RSI چهارده روزه بیت کوین نیز از محدوده مقاومتی ۶۷ خارج شده و به محدوده اشباع خرید وارد شده است. در زمان نگارش این خبر، RSI بیت کوین در حوالی ۷۰.۰۹ قرار دارد که بالاترین سطح از اوایل ماه فوریه است.

مایکل فن دی پپه، تحلیلگر مطرح بازار در واکنش به شکسته‌شدن مقاومت ۲۷،۰۰۰ دلاری در توییتر نوشت:

نشانه‌های عالی. هرچقدر قیمت بالاتر برود، افراد بیشتری متوجه بیت کوین خواهند شد. جایگزینی بهتر نسبت به بانک‌ها.

به عقیده این تحلیلگر، بیت کوین احتمالا تا پایان هفته معاملاتی محدوده ۲۸،۵۰۰ تا ۲۹،۰۰۰ دلاری را فتح خواهد کرد. با این حال، احتمالا پس از آن با فشار فروش مواجه خواهد شد.

توییت ون دی پوپ
منبع: توییتر

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا