اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال قیمت ۱۰ رمز ارز برتر؛ ۵ مهر ۱۴۰۰

هفته گذشته با توجه به اخبار منفی شرکت چینی اورگراند و اعلام ممنوعیت مبادلات ارزهای دیجیتال در این کشور، بازار کریپتو کارنسی دچار اصلاح قیمتی شد. البته در روزهای گذشته بیت‌ کوین و دیگر ارزهای دیجیتال توانستند در نواحی حمایتی خود از افت بیشتر قیمت جلوگیری نمایند. در ادامه نگاهی به وضعیت تکنیکالی ۱۰ کوین برتر بازار خواهیم انداخت.

این مطلب تنها تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارزها است و به هیچ عنوان توصیه خرید، فروش و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال نیست. بازار رمز ارزها با ریسک بالایی همراه است و با مطالعه و آگاهی به این ریسک‌ها وارد این بازار شوید. میهن بلاکچین مسئولیتی در قبال از دست رفتن سرمایه شما ندارد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت‌کوین

اخبار منفی هفته گذشته موجب تداوم افت قیمت بیت کوین شد و حتی قیمت رهبر بازار رمز ارزها را تا ۳۹،۶۰۰ دلار نیز کاهش داد. با رسیدن قیمت بیت کوین به کانال ۳۹۰۰۰ دلار خریداران واکنش مثبتی از خود نشان دادند و توانستند در مرحله اول از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری کنند و باعث رشد قیمت تا کانال ۴۳۰۰۰ دلار نیز شدند.

در حال حاضر قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعت در یک کانال نزولی قرار دارد که با برخورد قیمت به کف این کانال در ناحیه ۳۹،۶۰۰ شاهد رشد قیمتی در بیت کوین بودیم و سقف، کف و ناحیه میانی این کانال می‌تواند نقش حمایتی و مقاومتی برای بیت کوین داشته باشد. لازمه رشد بیشتر قیمت  بیت‌کوین در مرحله اول عبور از سقف این کانال نزولی است. ازنظر الگویی قیمت رمز ارز BTC در ناحیه حمایتی ۴۰،۹۰۰ دلار یک الگوی کف دوقلو ساخت که هدف این الگو به‌صورت حداقلی می‌تواند در ناحیه ۴۵،۲۰۰ دلار باشد.

به‌طورکلی خریداران برای ایجاد یک سیکل صعودی جدید و عبور از روند نزولی مقاومت‌های استاتیک و داینامیک بسیاری بر سر راه دارند. در وهله نخست ما شاهد کراس منفی بین میانگین‌های متحرک نمایی (Ema) ۵۰ و ۲۰۰ هستیم که نشانه خوبی برای گاوها نیست. به‌علاوه در حال حاضر ابر ایچیموکو به رنگ قرمز درآمده است و یک مقامت مهم بر سر راه رشد قیمت به حساب می‌آید که در زمان نگارش این مقاله قیمت با این ابر که همپوشان با میانگین‌ متحرک نمایی (Ema) ۵۰ (خط آبی رنگ در تصویر) است درگیر می‌باشد. قیمت برای صعود بیشتر باید ابر کومو و میانگین‌ متحرک نمایی (Ema) ۵۰ را از سر راه بردارد؛ البته مقاومت سنگین بعدی میانگین‌ متحرک نمایی (Ema) ۲۰۰ است که می‌تواند بار دیگر فشار فروش ایجاد کند است.

مادامی‌که خریداران نتوانند قیمت را از کانال نزولی خارج کنند فضای نزول بر بازار بیشتر حاکم است. اما درصورتی‌که در هفته جاری بیت‌کوین به رشد خود ادامه دهد مقاومت‌های مهم بر سر راه آن علاوه بر میانگین‌های متحرک نمایی (Ema) ۵۰ و ۲۰۰ و سقف کانال نزولی عبارت‌اند از: ۴۵،۲۰۰؛ ۴۶،۹۰۰؛ ۴۸،۷۰۰ و ۵۲،۶۰۰ دلار.

تحلیل تکنیکال نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین تایم‌فریم ۴ ساعت

اما اگر قیمت بیت‌کوین قادر به شکست کانال نزولی نباشد با توجه به جو پر رسیک بازار و اخبار منفی حاکم بر آن کف کانال نزولی حمایت بسیار مهمی برای خریداران است که از دست رفتن آن افت قیمت شدیدی را در بازار ایجاد خواهد کرد. علاوه بر این ناحیه داینامیک مهم‌ترین حمایت‌های بیت کوین به ترتیب عبارت‌اند از: ۴۰،۹۰۰ ؛ ۳۷،۸۰۰ و ۳۳،۷۰۰ دلار.

در شاخص قدرت نسبی (Rsi) شاهد یک خط روند نزولی هستیم که این شاخص اکنون با این خط روند درگیر است. شکست این خط روند به سمت بالا یک نشانه مهم برای ایجاد مومنتوم صعودی در بیت‌کوین است و می‌توان به رشد بیت‌کوین تا مقاومت‌های بیان شده‌اش امیدوار بود چراکه این شاخص به‌تازگی در تایم فریم ۴ ساعت ناحیه ۵۰ را از پایین به بالا رد کرده است. به‌علاوه در اندیکاتور مک‌دی (Macd) نیز شاهد کراس مثبت و یک‌روند روبه رشد هستیم گرچه خط مکدی و سیگنال در مود صعودی هستند اما هنوز زیرخط صفر قرار دارند و شکست خط صفر توسط این دو خط در کنار شکست خط روند شاخص قدرت نسبی می‌تواند یک سیگنال گاوی باشد. لازم به کر است بین دو پیوت اخیر قیمت شاهد یک واگرایی منفی در اندیکاتور شاخص نسبی (Rsi) هستیم که در صورت تثبیت شدن  نشانه مثبتی برای خریداران نیست.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

همگام با حرکت‌های نزولی در بیت‌کوین، اتریوم‌ نیز در هفته‌های گذشته در یک‌روند نزولی قرارگرفته است و با ساخته‌شدن یک کف پایین‌تر در تایم فریم ۴ ساعت و روزانه نزولی بودن روند کوتاه‌مدتی اتریوم نیز تائید شد. در حال حاضر می‌توان قیمت اتریوم را در قالب یک کانال همگرا (کنج نزولی) مشاهده کرد که سقف این کانال همگرا همان خط روند نزولی اتریوم هست که مقاومت بسیار مهمی برای این کوین به‌حساب می‌آید.

در روزهای اخیر به دنبال ریزشی که به‌واسطه اخبار منفی چین ایجاد شد ناحیه حمایتی ۲،۷۰۰ دلار به‌خوبی توانست مانع از افت قیمت شود و خریداران توانستند این ناحیه را حفظ کنند و پس‌از آن ما شاهد یک رشد در قیمت اتریوم بودیم؛ البته چنین رشدی نمی‌تواند به‌تنهایی نشانه پایان اصلاح و آغاز سیکل صعودی جدید باشد چرا که همانند نمودار قیمت بیت‌کوین ما شاهد کراس منفی بین میانگین‌های متحرک نمایی (Ema) ۵۰ و ۲۰۰ در نمودار قیمتی اتریوم در تایم فریم ۴ ساعت هستیم. گرچه خریداران در حال بازپس‌گیری میانگین متحرک نمایی (Ema) ۵۰ در این تایم فریم هستند اما کراس منفی ذکرشده و رنگ قرمز ابر کومو خبر خوبی برای خریداران نیست. خریداران برای تدام این گام صعودی مسلماً محکوم‌به عبور از میانگین‌های متحرک نمایی (Ema) ۵۰ و ۲۰۰ و ابر کومو هستند. در حال حاضر قیمت اتریوم با سقف ابر کوموی قرمز درگیر است و در صورت شکست معتبر آن می‌توان به صعود امیدوارتر شد گرچه پس‌ازآن ما مقاومت میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ را در پیش داریم.

بنابراین خریداران برای دستیابی به قیمت‌های بالاتر و چرخش درروند نزولی نیازمند شکستن مقاومت‌های مهمی هستند. در حال حاضر اولین مقاومت مهم در ناحیه ۳،۱۵۰ دلار قرار دارد که هم یک مقاومت استاتیک است و هم با سقف ابر کومو هم‌پوشانی دارد. در صورت شکست معتبر این ناحیه و شکست خط روند نزولی در اتریوم می‌توان امیدوار بود که قیمت تا مقاومت‌ها بعد (به ترتیب، ۳،۵۰۰؛ ۳،۶۰۰ و ۴۰۰۰ دلار) رشد داشته باشد.

با‌این‌حال درصورتی‌که روند نزولی تداوم داشته باشد و مقاومت‌های بیان‌شده مانع از رشد اتریوم شود حمایت‌های معتبر اتریوم علاوه بر میانگین‌ متحرک نمایی (Ema) ۵۰ و حمایت داینامیک کف کنج نزولی به ترتیب عبارت است از: ۲،۹۸۰؛ ۲۷۰۰؛ ۲۵۰۰ و ۲،۳۶۰ دلار.

تحلیل تکنیکال نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم تایم‌فریم ۴ ساعت

همانند بیت‌کوین در شاخص قدرت نسبی (Rsi) اتریوم هم شاهد یک خط روند نزولی هستیم که شکست آن مهم‌ترین نشانه برای افزایش مومنتوم صعودی در بازار است. البته یک واگرایی منفی بین دو پیوت اخیر نیز در این شاخص مشاهده می‌شود که در صورت تثبیت یک نشانه منفی است.  وضعیت اندیکاتور مک‌دی (Macd) که در آن شاهد یک کراس مثبت – اما زیرخط صفر- هستیم البته به نفع خریداران است؛ اگر همگام با رشد قیمت و شکست خط روند نزولی شاخص قدرت نسبی (Rsi) خط مکدی و سیگنال آن بتواند از خط صفر عبور کند سناریو صعودی محتمل‌تر است در غیر این صورت جو نزولی حاکم بر بازار ادامه خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو (ADA)

وضعیت تکنیکالی قیمت کاردانو در تایم فریم ۴ ساعت بسیار شبیه اتریوم است. روند کاردانو در کوتاه مدت نزولی است و در قالب یک کنج نزولی در حرکت است. کراس منفی بین میانگین‌های متحرک نمایی (Ema) ۵۰ و ۲۰۰ نیز در کاردانو قابل مشاهده است. البته کاردانو توانسته است خود را به بالای ابر کومو قرمز رنگ برساند و درصورتی‌که خریداران بتوانند در روزهای آتی قیمت را  بالای ابر کومو  نگهدارند نشانه بسیار خوبی برای صعود کاردانو است. در غیر این صورت ما با یک شکست کاذب طرف هستیم و همین امر موجب افت قیمت خواهد شد.

خریداران کاردانو برای پایان دادن به گام اصلاحی اخیر نیز باید از سد خط روند نزولی عبور کنند و علاوه بر این مقاومت داینامیک مقاومت‌های استاتیک مهمی بر سر راه دارند که عبارت است از: ۲.۴۷؛ ۲.۸ و ۳ دلار. اگر خریداران نتوانند خط روند نزولی را بشکنند تاچ شدن کف کنج نزولی بعید به نظر نمی‌رسد. در صورت نزول قیمت در کاردانو مهم‌ترین حمایت‌ها عبارت‌اند از: ۲.۴۷؛ ۱.۹۳و ۱.۷۵ دلار.

در شاخص قدرت نسبی (Rsi) ما شاهد یک واگرایی منفی هستیم، در نمودار قیمت سقف‌های پایین‌تری را مشاهده می‌کنیم درحالی‌که پیوت‌ها یا سقف‌های ایجادشده در شاخص قدرت نسبی در یک راستا قرار دارند و این‌ یک نشانه بد برای خریداران است و خریداران باید بتوانند شاخص قدرت نسبی را از مقاومت خود (خط سفیدرنگ) عبور دهند تا واگرایی ذکرشده فیل شود. وضعیت اندیکاتور مک‌دی (Macd) به نفع خریداران نیست و ما شاهد یک کراس منفی بالای خط صفر هستیم که یک نشانه خرسی است.

تحلیل تکنیکال نمودار قیمت کاردانو
نمودار قیمت کاردانو (ADA) تایم‌فریم ۴ ساعت

تحلیل تکنیکال قیمت BNB

بایننس کوین (BNB) در هفته گذشته مانند اغلب کوین و توکن‌های بازار درگیر نزول قیمتی بود. الگوی کنج نزولی مشاهده شده در اتریوم و کاردانو در BNB هم وجود دارد و خریداران برای رشد قیمت این کوین نیازمند شکست سقف این کنج نزولی که همان خط روند نزولی نیز هست هستند.

در حال حاضر BNB زیر میانگین‌های متحرک نمایی (Ema) ۵۰ و ۲۰۰ و ابر کومو قرار دارد و این سه اندیکاتور مقاومت‌های مهمی بر سر راه رشد بایننس کوین هستند. به‌علاوه مقاومت‌های استاتیک در نواحی ۳۵۶؛ ۳۷۹ و ۴۳۵ مهم‌ترین مقاومت‌های پیش روی خریداران می‌باشند.

لازم به ذکر است BNB در دو ناحیه ۳۳۹ و ۳۲۲ دلار حمایت خوبی دارد و اگر بتواند بعد از لمس دوباره ۳۳۹ دلار مقاومت ۳۵۶ دلاری خود را از سر راه بردارد در واقع یک الگوی سروشانه معکوس را تکمیل می‌کند و می‌توان انتظار رشد قیمتی را برای این رمز ارز داشت.

تحلیل تکنیکال نمودار قیمت بایننس کوین bnb
نمودار قیمت BNB تایم فریم ۴ ساعت

وضعیت شاخص قدرت نسبی (Rsi) اندیکاتور مک‌دی (Macd) نیز به نفع خریداران است. در هردوی این شاخص‌ها ما شاهد واگرایی مثبت هستیم که می‌تواند نشانه خوبی برای ضعف روند نزولی باشد. اگر در روزهای آتی BNB بتواند خط روند نزولی خود را در شاخص قدرت نسبی بشکند با توجه به شکل‌گیری کراس مثبت در مک‌دی احتمال صعود قیمت BNB بیشتر از نزولی آن است (البته بسته به شرایط کلی بازار و بیت‌کوین).

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل

ریپل نیز پس از افت قیمتی در ناحیه ۰.۸۵۶ دلارحمایت خوبی به دست آورده است که این ناحیه مصادف با نسبت ۵۰٪ فیبوناچی گام صعودی قبلی نیز هست. ریپل  با ایجاد یک کف بالاتر در تایم فریم ۴ ساعت گارد صعودی به خود گرفته است؛ اما به‌سان سایر کوین‌های برتر مارکت مقاومت‌های داینامیک میانگین‌های متحرک نمایی (Ema) ۵۰ و ۲۰۰ و ابر کومو قرمز رنگ را درپیش دارد. خریداران رپیل باید قیمت را به بالای این نواحی برسانند تا به‌صورت قطعی از اتمام اصلاح و روند صعودی سخن گفت.

در حال حاضر خریداران درگیر با میانگین متحرک نمایی ۵۰ هستند که در صورت شکست آن مقاومت ابر کومو قرمز رنگ را در پیش دارند. علاوه بر این مقاومت‌های داینامیک مقاومت‌های استاتیک بر سر راه قیمت ریپل عبارت است از: ۰.۹۶۵؛ ۱.۰۲؛ ۱.۱۲۷ و ۱.۲۹۶ دلار.

اگر روند نزولی ریپل ادامه یابد حمایت‌های معتبر ریپل عبارت است از: ۰.۸۶؛ ۰.۷۶ و ۰.۶۹ دلار. در  شاخص قدرت نسبی (Rsi) اندیکاتور شاهد یک خط روند نزولی هستیم که اگر در روزهای آتی به بالا شکسته شود می‌توان مومنتوم صعودی خوبی را برای بازار پیش‌بینی کرد و در این‌صورت خریداران می‌توانند به قیمت‌های بالاتری دست پیدا کنند. همچنین واگرای مثبت در اندیکاتور مک‌دی (Macd) بر این امر را تائید می‌کند. شکسته شدن خط روند شاخص قدرت نسبی باوجوداین واگرایی می‌تواند نشانه بسیار مثبتی برای خریداران ریپل باشند. البته همان‌گونه که بیان شد مقاومت‌های قدرت‌مندی را خریداران برای صعود قیمت باید از سر راه بردارند.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل
نمودار قیمت XRP تایم فریم ۴ ساعت

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

در اولین روز هفته میلادی سولانا وضعیت بسیار مناسب‌تری نسبت به کوین‌های برتر مارکت دارد. سولانا بعد از برخورد با میانگین متحرک نمایی (Ema) ۲۰۰ توانسته است با کندل‌های خوبی در تایم فریم ۴ ساعت مقاومت‌های سنگینی همچون مقاومت ابر کومو و مهم‌تر خط روند نزولی خود را بشکند. حضور پرقدرت خریداران در روز اول هفته به نظر نشان از پایان یک گام اصلاحی در قالب ABC است. درصورتی‌که سولانا بتواند بالای ابر کومو ۴ ساعت تثبیت کند می‌توان به صعود دوباره سولانا بسیار امیدوار بود.

خریداران باید برای رشد بیشتر قیمت مقاومت‌های استاتیکی ۱۵۰؛ ۱۷۲و ۱۹۲ دلار را از پیش روی بردارند. در صورت اصلاح قیمتی حمایت داینامیک خط روند صعودی شکسته شده و ناحیه ۱۲۹ دلار حمایت مهمی برای سولانا است.

شکسته شدن خط روند نزولی در  شاخص قدرت نسبی (Rsi) نیز نشانه بسیار صعودی در نمودار قیمت سولانا است البته هم‌زمان یک واگرایی منفی هم مشاهده می‌شود که در صورت فعال شدن می‌توان سناریو صعودی مدنظر را با مشکل ایجاد کند. اندیکاتور مک‌دی (Macd) نیز در حال کراس مثبت است و درصورتی‌که بتواند خودش را به بالای خط صفر برساند سناریو صعودی محتمل‌تر خواهد شد.

لازم به ذکر است سولانا برای تائید روند صعودی مستلزم ساخت سقف و کف بالاتر نیز هست.

تحلیل تکنیکال نمودار قیمت سولانا
نمودار قیمت سولانا تایم فریم ۴ ساعت

تحلیل تکنیکال قیمت پولکادات

ریزش اخیر قیمت در بازار رمز ارزها باعث شد تا پولکادات نیز به‌سان دیگر کوین‌ها و توکن‌های بازار افت قیمتی شدیدی را تجربه کند. در تایم فریم ۴ ساعت اکنون این رمز‌ارز زیر میانگین متحرک نمایی (Ema) ۲۰۰ در حال معامله است و یک‌روند نزولی را در کوتاه مدت دارد.

با توجه به اینکه میانگین‌های متحرک نمایی (Ema) ۵۰ و ۲۰۰ و همچنین ابر کوموی قرمز رنگ بالای قیمت قرار دارند و همچنین یک خط روند نزولی نیز جلوی راه صعود قیمت را گرفته است خریداران برای افزایش قیمت کار دشواری را دارند. درصورتی‌که در هفته جاری پولکادات نتواند قیمت معامله‌شدن را به بالای میانگین‌های متحرک نمایی ۵۰ و ۲۰۰ برساند به نظر کار برای این رمزارز دشوار خواهد شد.

علاوه بر مقاومت‌های داینامیک ذکرشده در بالا، مقاومت‌های، ۳۲.۳؛ ۳۴.۸ و ۳۷.۹۸ دلار مهم‌ترین مقاومت‌های پیش روی DOT هستند. و در صورت کاهش قیمت پولکادات علاوه بر خط حمایت داینامیک ترسیمی نواحی ۲۷.۲۳؛ ۲۵.۲۵ و ۲۲.۷۴ دلار مهم‌ترین نواحی حمایتی برای خریداران هستند.

شاخص قدرت نسبی (Rsi) نیز هنوز نتوانسته از ناحیه ۵۰ خود عبور کند و همچنین یک خط روند نزولی نیز در این شاخص شکل‌گرفته است که برای صعود قیمت دات این خط روند باید شکسته شود. همچنین اندیکاتور مک‌دی نیز در شرایط مساعدی قرار ندارد و در وضعیت کراس منفی و زیرخط صفر قرارگرفته است. ازاین‌رو هفته جاری برای دات یک هفته حیاتی است و اگر خریداران نتوانند نواحی ازدست‌رفته را پس بگیرند کار برای آن‌ها دشوار خواهد شد.

تحلیل تکنیکال نمودار قیمت پولکادات
نمودار قیمت پولکادات تایم‌فریم ۴ ساعت

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

دوج کوین در ناحیه ۰.۱۹۵ دلار حمایت مهمی دارد و در ۳ برخورد اخیر با این ناحیه خریداران سعی در حفظ آن داشته‌اند و همچنین در تایم فریم ۴ ساعت شاهد واگرایی‌های مثبت در اندیکاتورهای RSI و Macd هستیم که این می‌تواند نشانه خوبی برای خریداران دوج کوین باشد.

البته وضعیت کنونی دوج کوین وضعیت مناسبی هم نیست چراکه برای رشد قیمت خریداران باید مقاومت‌های بسیاری را از سر راه بردارند. در وهله اول دوج کوین زیر میانگین‌های متحرک نمایی (Ema) ۵۰ و ۲۰۰ و همچنین ابر کوموی قرمزرنگ در حال معامله است و خریداران برای صعود باید این مقاومت‌های مهم را از سر راه بردارند.

علاوه بر مقاومت‌های داینامیک سطوح قیمتی ۰.۲۱۵؛ ۰.۲۳۴؛ ۰.۲۵۰ و سقف کانال نزولی مقاومت‌های مهمی برای دوج کوین هستند. اگر خریداران نتوانند حمایت ۰.۱۹۵ دلار و کف کانال نزولی را حفظ کنند انتظار کاهش قیمت دوج کوین تا  ناحیه ۰.۱۶۰ دلار را داریم.

تحلیل تکنیکال نمودار قیمت دوج کوین
نمودار قیمت دوج کوین تایم‌فریم ۴ ساعت

همان‌گونه که گفته شد پدیدار شدن واگرایی مثبت در شاخص قدرت نسبی (Rsi) و اندیکاتور مک‌دی (Macd) مهم‌ترین اطلاعاتی هستند که این دو شاخص در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهند.  همچنین یک خط روند نزولی در شاخص قدرت نسبی وجود دارد که  اگر خریداران بتوانند با ایجاد مومنتوم صعودی این خط را بشکنند می‌توان به سناریو صعودی در دوج کوین امیدوارتر بود در غیر این صورت کاهش بیشتر قیمت دور از انتظار نیست.

تحلیل تکنیکال قیمت UNI

رمز ارز UNI پس از برخورد با کف کانال نزولی خود و شکل‌گیری واگرایی در اندیکاتورهای Rsi و Macd توانست با یک حرکت پرشتاب مقاومت‌های داینامیک خود یعنی میانگین‌های  متحرک نمایی (Ema) ۵۰ و ۲۰۰، ابر کومو و همچنین سقف کانال نزولی خود را بشکند. در حال حاضر مقاومت ۲۵.۲۶ دلار و همچنین خط روند نزولی شاخص قدرت نسبی (Rsi) جلوی حرکت پرشتاب UNI را گرفته است که می‌توان یک اصلاح کوتاه‌مدتی در قالب پولبک به نواحی شکسته شده را در نمودار قیمتی UNI ایجاد کند.

خریداران با شکست کانال نزولی حضور پر رنگ خود را نشان دادند و در حال حاضر باید مقاومت ۲۵ دلار را از سر راه خود بردارند. در صورت شکسته شدن ناحیه ۲۵ دلار مقاومت بعد UNI در نواحی ۲۷ و ۳۰ دلار قرار دارد.

لازم به ذکر است اگر خریداران نتوانند نواحی به‌دست‌آمده را حفظ کنند و قیمت دوباره به کانال نزولی خود برگردد وضعیت برای آن‌ها بسیار خطرناک می‌شود و ممکن است دوباره با یک نزول قیمتی در UNI مواجه شویم. درصورتی‌که این سناریو رخ دهد مهم‌ترین حمایت‌های UNI در ناحیه 21 و 18 دلار قرار دارد.

تحلیل تکنیکال نمودار قیمت uni
نمودار قیمت UNI تایم فریم ۴ ساعت

تحلیل تکنیکال قیمت آوالانچ (AVAX)

آوالانچیکی از کوین‌هایی بود که در هفته بد بازار رمز ارزها توانست روند روبه رشد خود را حفظ کند اما ریزش کلی بازار در کند شدن روند AVAX نیز بی‌تأثیر نبوده است.

درحال حاضر نمودار قیمت آوالانچ در یک کنج صعودی در حال حرکت است که این الگو می‌تواند نشان از خستگی یک‌روند باشد. همچنین وجود واگرایی‌های شدید در شاخص قدرت نسبی (Rsi) و اندیکاتور مک‌دی (Macd) نیز بر این خستگی تأکیددارند. بنابراین اگر خریداران حمایت داینامیک کف کنج را از دست بدهند می‌توان انتظار یک افت قیمت شدید را در AVAX داشت.

البته در حال حاضر میانگین‌  متحرک نمایی (Ema) ۵۰ حمایت خوبی را برای آوالانچ ایجاد کرده است و اگر خریداران بتوانند از اینجا رشد قیمتی را استارت بزنند مهم‌ترین مقاومت‌های پیش روی آن‌ها قبل از سقف کنج صعودی ترسیمی ناحیه ۷۴ و ۷۹ دلار است.

تحلیل تکنیکال قیمت آوالانچ AVAX
نمودار قیمت AVAX تایم فریم ۴ ساعت

در صورت عمل کردن واگرایی‌ها و از دست رفت حمایت کف کنج و میانگین‌های متحرک مهم‌ترین حمایت‌های استاتیک آوالانچ در نواحی  ۶۱.۷؛ ۵۵.۲؛ ۴۸.۳ دلار است. به‌طورکلی آوالانچ برای پر کردن این واگرایی در شاخص قدرت نسبی (Rsi) باید خط روند نزولی این شاخص را بشکند که با توجه به کراس منفی در مک‌دی و سقوط آن به زیرخط صفر کار دشواری به نظر می‌رسد.

این مطلب تنها تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارزها است و به هیچ عنوان توصیه خرید، فروش و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال نیست. بازار رمز ارزها با ریسک بالایی همراه است و با مطالعه و آگاهی به این ریسک‌ها وارد این بازار شوید. میهن بلاکچین مسئولیتی در قبال از دست رفتن سرمایه شما ندارد.
منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا