تحلیل تکنیکالاخبار بیت کوین

مقایسه قیمت بیت کوین و اتریوم در بلندمدت از دید معامله‌گری که سقوط ۲۰۲۱ را پیش‌بینی کرده بود

قیمت اتریوم (ETH) در برابر قیمت بیت کوین (BTC) در کوتاه‌مدت نزولی است، اما تحلیل بلندمدت آن نشان می‌دهد که این رمزارز می‌تواند تا اوایل سال آینده با شکست صعودی مقاومت خود رشد کند و از BTC پیشی بگیرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از بیت کوینیست، اتریوم (ETH) اخیرا توجه معامله‌گران زیادی را به خود جلب کرده و تحلیلگری به اسم دیو د ویو (Dave the Wave) هم باور دارد که عملکرد بلندمدت ETH ممکن است به زودی از بیت کوین (BTC) پیشی بگیرد. اگرچه چنین ادعایی خیلی جسورانه است، تحلیل‌های او نشان می‌دهد که پویایی بازار کریپتو تغییر کرده است.

Dave the Wave در پست اخیر خود در پلتفرم اکس (توییتر سابق)، اعلام کرد که معامله‌گران باید نگاه بلندمدتی به عملکرد رمزارزها و علی‌الخصوص عملکرد اتریوم نسبت به بیت کوین (ETH/BTC) داشته باشند. او در این باره گفت:

نمودار ETH/BTC

فریب نوسانات تایم فریم کوتاه‌مدت را نخورید – روند ETH/BTC در کوتاه‌مدت از یک سری از سقف‌های پایین‌تر (الگویی نزولی) تشکیل شده که در بلندمدت از بین می‌رود.

در تایم فریم‌های بزرگتر، می‌توانید عملکرد قیمتی ETH/BTC را بهتر پیش‌بینی کنید.

توییت Dave the Wave – منبع: پلتفرم اکس

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم در بلندمدت

همان طور که در تصویر زیر می‌بیند، اوج‌ها و کف‌های موجود در روند ETH/BTC در کوتاه‌مدت‌ مدام کاهش یافته که یک سیگنال نزولی محسوب می‌شود. در حال حاضر یک خط روند نزولی در تایم فریم هفتگی ارزش اتریوم نسبت به بیت کوین را کاهش داده است.

روند کوتاه مدت ETH/BTC در تایم فریم هفتگی – توییت Dave the Wave

با این حال، Dave the Wave تاکید کرده که ETH/BTC در بلندمدت به پایان یک الگوی وج (wedge) نزولی مهم نزدیک می‌شود. الگوی وج یک الگوی تکنیکال مهم است که با روندهای همگرا مشخص می‌شود و در اغلب موارد با یک شکست صعودی به اتمام می‌رسد.

این تحلیلگر سطوح فیبوناچی اصلاحی را نیز برای روند صعودی اتریوم در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ رسم کرده است. در حال حاضر به سطح ۰.۲۳۶ فیبوناچی رسیده‌ایم که منطقه‌ای مناسب برای حمایت قیمتی اتریوم محسوب می‌شود.

روند بلندمدت ETH/BTC در تایم فریم هفتگی – توییت Dave the Wave

اگر این تحلیل درست باشد، اتریوم در اوایل سال آینده باید با یک شکست صعودی مواجه شود و مسیر خود در برابر بیت کوین را تغییر دهد.

نمودار روزانه قیمت اتریوم به دلار – منبع: TradingView

برخلاف اتریوم، Dave the Wave از منحنی‌های رشد لگاریتمی (LGCs) خودش برای ارزیابی چرخه‌های بلندمدت بازار بیت‌ کوین استفاده می‌کند. هدف این منحنی‌ها حذف نوسانات اضافی است که روی روند بلندمدت بازار تاثیر می‌گذارد.

طبق تحلیل Dave the Wave، با توجه به LGCها بیت کوین در مسیری قرار دارد که به آن‌ اجازه می‌دهد تا یک دهه دیگر از دارایی‌های سنتی مثل سهام پیشی بگیرد. او پیش‌بینی کرده که بیت‌ کوین به رشد خود ادامه می‌دهد و جایگاهش به عنوان وسیله‌ای برای خلق ثروت را حفظ می‌کند. این چشم‌انداز با پذیرش رو‌به‌رشد رمزارزها به عنوان یک طبقه دارایی جایگزین با پتانسیلِ بالا در بلندمدت مطابقت دارد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

به نقل از کوین تلگراف، قیمت بیت کوین با رشدی ۴٪ در ۲۴ ساعت گذشته و رشدی ۸٪ در یک هفته گذشته به بالای محدوده ۲۸,۲۰۰ دلار رسیده است. معامله‌گر مشهوری به اسم جل (Jelle) اعلام کرده که روند BTC ممکن است به زودی تغییر کند. او در با انتشار نمودار زیر گفته است:

بیت کوین روند نزولی میان‌مدت خود را شکسته، دوباره به آن پولبک زده و حالا هم حرکتش بعدیش را در بالای آن آغاز کرده است. کندل هفتگی آن هم با قدرت بسته شده است. بیشتر نمودارها نشان می‌دهند که هفته بعد هم بیشتر رشد می‌کند. به اکتبر صعودی خوش آمدید!

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم هفتگی منبع: توییتر
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم هفتگی منبع: توییتر

همان‌طور که در نمودار بالا مشخص است، کانال نزولی میان مدت شکسته شده است و بیت کوین تقریبا از کف کانال صعودی بلند مدت خود در حال بازیابی است. اگر مانند چرخه گذشته سطح ۱.۶۱۸ فیبوناچی از کف تا سقف چرخه صعودی را به عنوان هدف بلند مدت قیمت BTC محسوب کنیم؛ به عدد ۱۷۰,۰۰۰ دلار برای قیمت بیت کوین خواهیم رسید.

جل قبلا مثل تحلیلگر دیگری به اسم مایکل فن ده پپه (Michaël van de Poppe) گفته بود که قیمت بیت کوین در ماه اکتبر (مهر) رشد می‌کند و برای اولین بار از ماه ژوئن (خرداد) به بالای ۳۰,۰۰۰ دلار می‌رسد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا