تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم، تون کوین (TON) ، بی ان بی (BNB) و سولانا؛ ۱۲ خرداد ۱۴۰۳

مارکت کپ کل بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۲.۵۳ تریلیون دلار است و نسبت به روز گذشته ۰.۳۷٪ کاهش داشته است. حجم کل بازار کریپتو در ۲۴ ساعت گذشته ۷۳.۳۹ میلیارد دلار بوده و ۱۰.۳۴٪ کاهش داشته است. حجم کل دیفای (DeFi) نیز ۵.۰۹ میلیارد دلار است و ۶.۹۳٪ از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، آیا خریداران می‌توانند از سطوح حمایت آلت کوین‌ها دفاع کنند؟ در این مطلب نمودار ۴ آلت کوین اتریوم، بی ان بی، سولانا و تون کوین را تجزیه و تحلیل می‌کنیم تا به این سوال پاسخ دهیم.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

قیمت اتریوم یک بار دیگر تلاش کرده است تا از سطح شکست صعودی ۳٬۷۳۰ دلاری خود خارج شود و این بدان معناست که گاوها در حال دفاع از این سطح هستند.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: تریدینگ ویو

شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۵۵۹ دلار) و حرکت RSI در منطقه مثبت نشان می‌دهد که گاوها دست بالا را دارند. خریداران سعی خواهند کرد تا قیمت را به مقاومت قرص و محکم ۴٬۱۰۰ دلار برسانند. این سطح مهمی برای ‌خرس‌ها محسوب می‌شود؛ چرا که شکست رو به بالای ‌آن مسیر یک رالی ‌به سمت ۴٬۸۶۸ دلار را باز می‌کند.

در عوض، اگر قیمت اتریوم کاهش یابد و به زیر ۳٬۷۳۰ دلار برسد، نشان می‌دهد که حرکت صعودی تضعیف شده است. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، نسبت به گاوها به برتری خواهند رسید.

تحلیل تکنیکال قیمت بی ان بی

قیمت بی ان بی به تدریج به سمت خط روند صعودی (حمایت داینامیک) خود حرکت می‌کند که احتمالاً به عنوان یک حمایت قدرتمند عمل خواهد کرد.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: تریدینگ ویو

اگر قیمت با قدرت از این خط روند صعودی به سمت بالا پرتاب شود، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا بی ان بی را به مقاومت ‌۶۳۵ دلاری برسانند. اگر قیمت به این سطح برسد، بی ان بی الگوی مثلث صعودی را تکمیل می‌کند. هدف این آرایش صعودی ۷۷۵ دلار است.

برعکس این فرضیه، اگر قیمت به زیر خط روند صعودی سقوط کند، الگوی مذکور باطل می‌شود. این امر می‌تواند فروش بی ان بی را تسریع کرده و آن را به ۵۴۶ دلار و متعاقباً به حمایت مهم ۴۹۶ دلار برساند.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

شکست گاوها در آغاز یک جهش قدرتمند برای قیمت سولانا از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۶۵ دلار) نشان‌دهنده کمبود تقاضا در سطوح فعلی است.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: تریدینگ ویو

خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا با پایین آوردن قیمت به زیر ۱۶۲ دلار موقعیت خود را تثبیت کنند. اگر آن‌ها این کار را با موفقیت انجام دهند، قیمت سولانا می‌تواند تا ۱‍۴۰ دلار کاهش یابد. یک حمایت جزئی هم در میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۵۲ دلار) وجود دارد، اما بعید به نظر می‌رسد که قدرت خاصی داشته باشد.

برخلاف این فرضیه، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای ۱۷۴ دلار برسد، نشان می‌دهد که گاوها در تلاش برای حفظ برتری خود هستند. در این صورت، سولانا می‌تواند به ۱۸۹ دلار و در نهایت به ۲۰۵ دلار صعود کند.

‌تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین

تون کوین همچنان در نزدیکی میانگین‌های متحرک خود معامله می‌شود که نشان‌دهنده عدم خرید یا فروش تهاجمی توسط تریدرهاست.

نمودار روزانه TON/USDT. منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه TON/USDT. منبع: تریدینگ ویو

مسطح شدن شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶.۳۹ دلار) و حرکت RSI در نزدیکی ناحیه میانی نشان می‌دهد که حرکات رنج تون کوین بین ۴.۷۲ دلار و ۷.۶۷ دلار ممکن است برای چند روز دیگر ادامه پیدا کند. اگر قیمت به زیر ۶ دلار برسد، خرس‌ها در کوتاه‌مدت برتری خواهند داشت. قیمت تون کوین در این حالت می‌تواند به ۴.۷۲ دلار کاهش یابد.

از طرفی، شکست رو به بالای ۶.۷۳ دلار نشان می‌دهد که گاوها دوباره سکان هدایت بازار را در اختیار گرفته‌اند. تون کوین سپس ممکن است ‌تا ۷.۶۷ دلار رشد کند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا