تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت کاسپا (KAS) و مونرو (XMR)؛ ۱۱ تیر ۱۴۰۳

ارز دیجیتال کاسپا (KAS) مدتی است که اخبار مثبتی در مورد آن منتشر شده و احتمال ادامه افزایش قیمت آن بالاست. در این مطلب، علاوه بر تحلیل قیمت این ارز به سراغ تحلیل قیمت مونرو (XMR) هم رفته‌ایم تا ببینیم اهداف قیمتی آن در صورت رشد کجا خواهند بود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، اگرچه ضعف قیمت بیت کوین در هفته اخیر، منجر به ریزش بازار کریپتو شد اما به نظر می‌رسد با شروع ماه جولای شاهد بهبود قیمت به ویژه در برخی آلت کوین‌های پرپتانسیل باشیم.

تحلیل تکنیکال قیمت کاسپا (KAS)

قیمت کاسپا (KAS) در ۲۰ ژوئن (۹ تیر) به بالاتر از مقاومت ۰.۱۹ دلار رسید و یک الگوی فنجان و دسته را تکمیل کرد.

نمودار قیمت کاسپا در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت کاسپا در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

شیب صعودی میانگین‌های متحرک و RSI در قلمروی اشباع خرید، نشان می‌دهند گاوها دست بالا را دارند. اگر خریداران قیمت را بالای ۰.۱۹ دلار حفظ کنند، KAS میتواند مرحله بعدی رالی خود را آغاز کند. در این صورت، قیمت می‌تواند تا ۰.۲۴ دلار صعود کرده و به هدف الگو در ۰.۲۸ دلار برسد.

از طرف دیگر، اگر قیمت به شدت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر ۰.۱۹ دلار برسد، نشان می‌دهد شکست اخیر احتمالا یک تله گاوی بوده است. در این صورت، ممکن است قیمت تا EMA 20 روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۰.۱۶ دلار) کاهش یابد.

نمودار قیمت کاسپا در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت کاسپا در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها سعی دارند با پایین آوردن قیمت به زیر ۰.۱۹ دلار، گاوهای تهاجمی را به دام بیاندازند. گاوها نیز در مقابل در تلاش هستند تا قیمت را به ۰.۲۲ دلار و سپس به ۰.۲۴ دلار برسانند.

زمان برای خرس‌ها در حال اتمام است. اگر آنها بخواهند به بازی بازگردند، باید به سرعت قیمت را به زیر سطح شکست ۰.۱۹ دلار و سپس 20-EMA برسانند. در صورت موفقیت، ممکن است لیکوییدیشن پوزیشن‌های لانگ رخ داده و قیمت را به سمت 50-SMA کاهش دهد.

تحلیل تکنیکال قیمت مونرو (XMR)

قیمت مونرو در تلاش است تا از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار زیر، ۱۶۵ دلار) عبور کند که نشان می‌دهد این احساسات صعودی در حال افزایش بوده و معامله‌گران با کاهش قیمت‌ها در حال خرید هستند.

نمودار قیمت مونرو در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت مونرو در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

مسطح شدن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI درست بالای نقطه میانی نشان می‌دهند که خرس‌ها در حال از دست دادن تسلط خود هستند. اگر قیمت به بالای ۱۷۲ دلار افزایش یابد، XMR می‌تواند تا مقاومت ۱۸۰ دلار و پس از آن به ۱۹۰ دلار افزایش یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می‌دهد خرس‌ها تسلیم نشده‌اند. یه این ترتیب، آن‌ها می‌توانند قیمت را به SMA 50 روزه (موج قرمز در نمودار بالا، ۱۵۵ دلار) برسانند. شکست و بسته شدن کندل قیمت زیر SMA 50 روزه، برتری را به نفع خرس‌ها متمایل می‌کند.

نمودار قیمت مونرو در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت مونرو در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

در تایم فریم ۴ ساعته میانگین‌های متحرک یک تقاطع صعودی را تکمیل کرده‌اند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهند گاوها دارای برتری نسبی هستند. یک مقاومت جزئی در ۱۷۲ دلار وجود دارد، اما عبور از آن محتمل است پس از آن قیمت می‌تواند به سمت ۱۸۰ دلار حرکت کند.

این دیدگاه صعودی در صورت کاهش قیمت و بسته شدن کندل زیر 50-SMA در کوتاه مدت نفی خواهد شد. پس از آن خرس‌ها سعی می‌کنند قیمت را به زیر محدوده حمایتی ۱۶۰ تا ۱۵۶ دلار برسانند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا