تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت BNB، کاردانو، دوج کوین و سولانا؛ ۳۱ مرداد ۱۴۰۲

اکثر رمزارزها در حال حاضر در یک سطح قیمت تعیین‌کننده قرار دارند و سرمایه‌گذاران نسبت به آینده‌ آن‌ها چندان مطمئن نیستند. با وجود این، در این هفته گردهمایی اقتصادی جکسون هول (Jackson Hole Economic Symposium) برگزار می‌شود و صحبت‌های جروم پاول (Jerome Powell)، رییس فدرال رزرو، می‌تواند در تعیین سرنوشت دارایی‌های پرریسک تاثیرگذار باشد. به همین خاطر، در این مقاله تصمیم داریم درباره حمایت‌ها و مقاومت‌های ۴ آلت کوین مهم صحبت کنیم.

به نقل از کوین‌تلگراف، بعد از سقوط شدید قیمت بیت کوین (BTC) در ۱۷ آگوست (۲۶ مرداد) این رمزارز در یک رنج محدود گیر کرده است. این نشان می‌دهد که فروشندگان و خریداران بیت کوین هنوز نمی‌دانند روند آتی آن چگونه خواهد بود. داده‌های وب‌سایت گلس‌نود (Glassnode) هم نشان می‌دهد که بعد از این سقوط، حدود ۸۸٪ از هولدرهای کوتاه‌مدت بیت کوین (افرادی که BTC را به مدت ۱۵۵ روز یا کم‌تر هولد کرده‌اند) در ضرر هستند.

گلس‌نود تاکید کرده است که این دسته از سرمایه‌گذاران به شدت نسبت به تغییرات قیمتی بیت کوین حساس هستند. با این حال، هولدرهای بلندمدت BTC نه وحشت‌ کرده‌اند و نه دست به خرید زده‌اند.

عملکر بازار کریپتو در ۲۴ ساعت گذشته - منبع: Coin360
عملکرد بازار کریپتو در ۲۴ ساعت گذشته – منبع: Coin360

معامله‌گران احتمالا سخنان جروم پاول در گردهمایی جکسون هول در ۲۵ آگوست (جمعه ۳ شهریور) را به دقت تحت نظر خواهند داشت. اگر پاول احساسات منفی ایجاد نکند، ممکن است این گردهمایی به صعود دارایی‌های پرریسک کمک کند؛ زیرا تاریخ نشان داده است که بازار سهام ایالات متحده به طور کلی در هفته بعد از جکسون هول رشد می‌کند.

در هر صورت سرمایه‌گذاران باید به خوبی حمایت‌ها و مقاومت‌های رمزارزها را تحت نظر بگیرند تا از هر ضرر احتمالی جلوگیری کنند. به همین خاطر، در این مطلب تصمیم گرفته‌ایم نمودار ۴ آلت کوین مهم را بررسی کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت BNB

قیمت بایننس کوین (BNB) در ۱۷ آگوست (۲۶ مرداد) به زیر حمایت مهم ۲۲۰ دلار سقوط کرد و فروشند‌گان آن تاکنون توانسته‌اند از این سطح حمایت کنند. این نشان می‌دهد که آن‌ها در تلاش هستند سطح ۲۲۰ دلار را به مقاومت تبدیل کنند.

نمودار روزانه قیمت بایننس کوین - منبع: TradingView
نمودار روزانه قیمت بایننس کوین – منبع: TradingView

قیمت BNB در ۲۱ آگوست (۳۰ مرداد) به زیر حمایت ۲۱۲ دلار سقوط کرد و نشان داد که روند نزولی خود را از سر گرفته است. به طور کلی، احتمال این وجود دارد که BNB در ابتدا به هدف الگوی موجود در نمودار روزانه خود (۱۹۶ دلار) و در نهایت به حمایت مهم بعدی‌اش در ۱۸۳ دلار سقوط کند.

خریداران بایننس کوین هم فرصت زیادی ندارند. اگر آن‌ها تصمیم گرفته‌اند بایننس کوین را نجات دهند، باید به سرعت قیمت آن را افزایش دهند و موقعیت BNB در بالای محدوده ۲۲۰ دلار را حفظ کنند. در این صورت، BNB می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود (در ۲۳۰ دلار) افزایش یابد. البته این میانگین متحرک ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت محکم عمل کند.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو

قیمت کاردانو (ADA) در ۱۷ آگوست (۲۶ مرداد) با استفاده از حمایت مهم ۰.۲۴ دلار رشد کرد، اما روند صعودی آن در مقاومت سربار ۰.۲۸ دلار با فشار فروش قابل‌توجهی مواجه شده است.

نمودار روزانه قیمت کاردانو - منبع: TradingView
نمودار روزانه قیمت کاردانو – منبع: TradingView

شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۲۸ دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی نشان می‌دهد که فروشندگان ADA قدرت بیشتری دارند. اگر قیمت کاردانو به زیر ۰.۲۶ دلار سقوط کند، نشان می‌دهد که ADA ممکن است برای مدتی بیشتری در رنج بین ۰.۲۴ دلار و ۰.۲۸ دلار در نوسان باشد.

به طور کلی، تثبیت شدید ADA در نزدیکی یک حمایت قوی سیگنال منفی محسوب می‌شود و ممکن است در نهایت به سمت پایین شکسته شود. اگر حمایت ۰.۲۴ دلار از بین برود، ADA ممکن است به ۰.۲۲ دلار و سپس به ۰.۲۰ دلار سقوط کند. اگر هم خریداران بخواهند از کاهش قیمت کاردانو جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت آن را به بالای میانگین متحرک مذکور برسانند.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

خریداران DOGE در چند روز گذشته موفق شده‌اند موقعیت آن را در بالای حمایت مهم ۰.۰۶ دلار حفظ کنند، اما هنوز نتوانسته‌اند یک روند صعودی قوی را آغاز نمایند.

نمودار روزانه قیمت دوج کوین - منبع: TradingView
نمودار روزانه قیمت دوج کوین – منبع: TradingView

رشد سطحی و کم‌عمق DOGE نشان می‌دهد که احساسات سرمایه‌گذاران آن منفی است و خریداران آن هم قصد ندارند به خرید شدید DOGE بپردازند. این مسئله ممکن است فروشندگان را تشویق کرده باشد تا کنترل DOGE را در دست بگیرند و قیمت آن را به حمایت مهم ۰.۰۶ دلار برسانند.

اگر قیمت DOGE به زیر ۰.۰۶ دلار برسد، این ارز دیجیتال ممکن است به سمت حمایت مهم ۰.۰۵ دلار حرکت کند. از طرف دیگر، اگر قیمت آن از سطح فعلی رشد کند؛ نشان می‌دهد که قیمت‌های پایین‌ترِ DOGE می‌تواند خریداران را به سمت این آلت کوین جذب کند. در ادامه دوج کوین ممکن است به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خود حرکت کند و عبور از آن (۰.۰۷ دلار)، یک روند صعودی پایدار را آغاز نماید.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

خریداران سولانا با مقاومت شدید فروشندگان آن در نزدیکی مقاومت سربار ۲۲.۳۰ دلار روبه‌رو هستند. این نشان می‌دهد که فروشندگان در تلاش‌اند سطح ۲۲.۳۰ دلار را به مقاومت تبدیل کنند.

نمودار روزانه قیمت سولانا - منبع: TradingView
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: TradingView

میانگین‌های متحرک سولانا یک تقاطع نزولی را ایجاد کرده‌اند و RSI آن هم در ناحیه منفی قرار دارد. این‌ موارد نشان می‌دهند که فروشندگان SOL قدرت بیشتری دارند. در نتیجه قیمت سولانا ممکن است دوباره به حمایت ۲۰ دلار برسد و اگر به زیر آن سقوط کند، ممکن است اصلاح عمیق‌تری را به سمت ۱۸ دلار و سپس ۱۵.۶۰ دلار آغاز نماید.

اگر خریداران سولانا بخواهند کنترل بازار را در دست بگیرند، باید قیمت آن را به بالای میانگین‌های متحرک موجود در تصویر بالا برسانند. هرچند که انجام این کار به شدت سخت است؛ اما اگر آن‌ها موفق شوند، SOL ممکن است بتواند خود را به مقاومت سربار محدوده مقاوتی ۲۶ تا ۲۷.۱۲ دلار برساند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا