تلگرام در دادگاه اخیر خود تمام اتهامات را رد کرد

تلگرام سرانجام به شکایت کمیسیون SEC درباره ICO خود پاسخ داد. قانونگذاران کمیسیون SEC معتقدند که این ICO غیرقانونی است و تلگرام نیز در پاسخ خود، تمام اتهامات را رد کرد.

تلگرام، شرکتی که مسئول یکی از محبوب ترین برنامه های پیام‌رسان به همین نام می‌باشد، اخیرا موضوع بحث های جنجال برانگیزی شده است. این مسأله پیرامون پروژه ارز دیجیتال شرکت تلگرام به اسم شبکه متن باز تلگرام (TON) می‌چرخد. این پروژه طی ICO برای توکن خود به اسم گرام (Gram) توانست ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه جذب کند.

چند هفته قبل بود که کمیسیون SEC شکایتی علیه این شرکت و پروژه TON ارائه داد و مدعی شد که این ICO ثبت نشده است و در نتیجه در آمریکا غیرقانونی می‌باشد. پس از گذشت چند هفته که طی آن، جامعه ارز دیجیتال در خصوص پیامدهای بالقوه این کشمکش پیش بینی هایی انجام داد، سرانجام تلگرام به قانونگذاران آمریکایی پاسخ رسمی ارائه داد.

پاسخ تلگرام

همانند سایر ICO های مورد هدف کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، تلگرام نیز تصمیم گرفت که پاسخ رسمی خود، رد تمام اتهامات باشد. این شرکت سند ۳۵ صفحه ای منتشر کرد که طی آن، تقریبا تمام اتهامات وارد شده از جانب کمیسیون SEC را رد کرده است.

این شرکت به این نکته اشاره کرد که شفافیتی قانونگذاری وجود ندارد که به طور مشخص ثابت کند فعالیت های آنها، قوانین اوراق بهادار فدرال را نقض کرده است. به علاوه، تلگرام بیان کرد که شاکی (کمیسیون SEC) در قانونگذاری نامناسب و اجرای آن در عرصه نوظهور قانونگذاری ارزهای دیجیتال دخیل بوده است.

تلگرام هم‌ چنین بیان کرد که این شرکت تقریبا دو سال قبل به طور داوطلبانه با کمیسیون SEC همکاری کرده است تا به چشم انداز قانونگذاری مشخصی دست یابند. هدف این شرکت اجتناب کردن از مشکلاتی نظیر مسأله پیش آمده بود. در این خصوص، کمیسیون SEC نه تنها هیچ دستورالعمل قانونگذاری، بلکه هیچ هشداری هم ارائه نداده است که باعث شود این شرکت از پیشرفت برنامه های خود در خصوص برگزاری فروش توکن دست بردارد.

این شرکت تایید کرد که هیچ درخواست ثبتی به این قانونگذار ارائه نداده است، اما هم چنین خاطرنشان کرد که اقدامات انجام شده به قوانین اوراق بهادار فدرال نیازی نداشته است. به علاوه، تلگرام بیان کرد که توکن های گرام در حال حاضر وجود ندارند، اما در صورت صادر شدن، کالا خواهند بود و نه اوراق بهادار.

همانطور که اشاره شد، پاسخ این شرکت به رد تمام اتهامات کمیسیون SEC پرداخته و در خصوص موضع خود و اینکه چرا معتقد می‌باشد اقدامات آنها هیچ قانونی را نقض نکرده است جزییات بسیار زیادی را ارائه داده است. کمیسیون SEC تاکنون به سند تازه منتشر شده از جانب تلگرام پاسخی نداده است. این موضوع بدان معنا است که این کشمکش هنوز پایان نیافته است.


منبع bitcoinist
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر