اخبار بیت کویناخبار عمومی

تلگرام برای دور زدن فیلترینگ به بیت‌کوین متوسل شد

پاول دورف، بنیانگذار تلگرام، روز سه‌شنبه اعلام کرد که به مدیران شبکه خدمات پروکسی و VPN، بیت‌کوین پرداخت می‌کند تا بتواند ممنوعیت وضع‌شده از سوی دولت بر روی پلت‌فرم پیام‌های عمومی خود را دور بزند.

خالق تلگرام، روز سه‌شنبه در کانال خود اعلام کرد که او به مدیران اجرایی شبکه‌های خصوصی مجازی (VPN) و دیگر خدمات پروکسی بیت‌کوین پرداخت می‌کند تا کاربران بتوانند پس از قرار گرفتن تلگرام در لیست سیاه دولت روسیه همچنان به این پلت‌فرم دسترسی داشته باشند. این ممنوعیت در هفته گذشته اجرا شد و همانطور که این هفته توسط رسانه‌های محلی گزارش شد، دولت همه‌کارهای لازم را مانند بلوکه کردن میلیون ها آدرس‌های IP برای متوقف کردن مردم از استفاده از تلگرام انجام داده است. پاول دورف اعلام کرد:

با وجود اینکه از دست دادن کاربران در روسیه، که ۷ درصد کل کاربران تلگرام را تشکیل می‌دهد، تاثیری منفی طولانی‌مدت بر این برنامه ندارد، برای من شخصا مهم است که اطمینان حاصل کنیم که هرکاری می‌توانیم برای کاربران روس انجام دهیم.

تلگرام

او در ادامه گفت:

من شروع به ارائه کمک‌های مالی به افراد و شرکت‌هایی کردم که پراکسی وVPN  ارائه می‌دهند. من از اهدای میلیون‌ها دلار در سال جاری به این دلیل خوشحالم و امیدوارم که افراد دیگر مثل من هم این مسیر را دنبال کنند. من این حرکت را جنبش مقاومت دیجیتالی، که یک جنبش غیر متمرکز برای آزادی‌های دیجیتال و پیشرفت در سطح جهانی است، میبینم.

دورف گفت پس از اجرای ممنوعیت تلگرام در روز دوشنبه توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنت، اگرچه این تصمیم بیش از ۲۴ ساعت است که در حال اجراست، تلگرام هیچ افت قابل‌توجهی در کاربرد مشاهده نکرده است. این موضوع تا حدی به خاطر خدمات VPN و پروکسی موجود و همچنین به دلیل خدمات ابری ثالث، بوده است.

تلگرام

براساس گزارش وب‌سایت پاول دورف، ممکن است این ممنوعیت در صورتی که این شرکت کلیدهای رمزنگاری خود را به ادارات امنیتی تحویل دهد، لغو شود. اما وی افزود:

 ما به کاربران خود وعده ۱۰۰ درصد حریم خصوصی داده‌ایم و ترجیح می‌دهیم از حرف و  وعده خود دفاع کنیم.

این شرکت به طور قابل‌توجهی در حال جمع‌آوری سرمایه به صورت ICO است. رقم جمع‌آوری‌شده می‌تواند بیشترین مقدار تا به امروز باشد. بنا بر گزارش‌ها، این شرکت ۱.۷ میلیارد دلار تا امروز جمع‌آوری کرده‌است و قصد دارد تا اکوسیستم غیرمتمرکز خود را با استفاده از این وجوه ایجاد کند.

نظر شما راجع به این ممنوعیت چیست؟ آیا دولت روسیه می‌تواند در نهایت جلوی این پلت‌فرم را بگیرد؟

منبع
coindesk

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا