اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار عمومی

عرضه نسخه آزمایشی کیف پول و توکن گرام تلگرام

پروژه مبتنی بر بلاکچین پیام رسان تلگرام این ماه ها سر و صدای زیادی ایجاد کرده است. این پیام رسان با داشتن بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر با ورود خود به عرصه بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده توانست موفقیت خوبی به دست آورد. این پروژه که در ابتدا بسیار مرموز و مشکوک شروع به فعالیت کرد؛ کم کم بین کاربران محبوب شد و کوچکترین خبری از این پروژه واکنش های زیادی در پی داشت. اما بعد از مشکلات قانونی که تیم تلگرام با آن مواجه شد پیاده سازی کامل این طرح تا دادگاه سال ۲۰۲۰ نیویورک به تعویق افتاده است. با وجود تمام این حواشی؛ امروز خبر مهم دیگری راجع به کیف پول تلگرام و توکن گرام منتشر شد که کاربران بیش از پیش امیدار کرد.

با وجود دادخواهی سازمان بورس و اوراق بهادار، تلگرام نسخه دستکتاپ کیف پولی برای توکن گرام منتشر کرد. حالا کاربران می‌توانند نسخه آزمایشی برنامه برای مک، ویندوز و لینوکس را از وبسایت تلگرام دانلود کرده و کلیدهای خود بر روی شبکه آزمایشی TON را دریافت کنند. این کیف پول از کاربران می‌خواهد ۲۴ عبارت بازیابی را ذخیره کنند و برای پرداخت‌های خود پسوردی ایجاد کنند؛ بعد از این کار، کیف پول آماده ارسال و دریافت گرام خواهد بود. این اپلیکیشن به کاربران خود می‌گوید:

حالا کیف پولی دارید که کنترل آن به طور مستقیم و بی‌واسطه، فقط در دست خودتان است.

 

کاربران همچنین می‌توانند با استفاده از یک بات خاص تلگرامی، گرام‌های آزمایشی دریافت کنند. آنها می‌توانند درخواست ۵ الی ۲۰ توکن داشته باشند.

بلاک چین بلندپروازانه TON پیش از این قرار بود در تاریخ ۳۱ اکتبر اجرایی شود. در اواسط ماه اکتبر، این پروژه قوانین استفاده از کیف پول خود را منتشر کرد و از سرمایه‌گذاران خواست تا با استفاده از مولد کلیدهای TON، کلیدهای عمومی خود را به اشتراک بگذارند. با این حال، به دلیل شکایت سازمان بورس و اوراق بهادار، اجرایی شدن این پروژه به تعویق افتاد؛ این سازمان گرام را اوراق قرضه ثبت‌نشده در نظر گرفت و از دادگاه خواست که جلوی اجرایی شدن این پروژه را بگیرد.

قرار است شرکت تلگرام در تاریخ ۱۸ و ۱۹ فوریه سال ۲۰۲۰ برای پاسخگویی به سازمان بورس و اوراق بهادار در شهر نیویورک به دادگاه برود.

 

منبع
Coindesk

ساناز حبیبی

جذابیت نوشتن برای من از وقتی که سنم هنوز یه رقمی بود شروع شد و به‌مرور زمان، سر در آوردن از ناشناخته‌ها هم برام جذاب شد. ترکیب اینها با هم در کنار علاقه زیادم به یادگیری زبان‌های مختلف، باعث شد بتونم تو حوزه‌های مختلف سرک بکشم و تو یکی از همین سرک کشیدن‌ها بود که با حوزه بلاکچین آشنا شدم و بینگو! مجذوب قابلیت‌های باحال این حوزه شدم و فهمیدم انگار راهم رو پیدا کردم؛ خوندن، یاد گرفتن و یاد دادن هرچی که مربوط به بلاکچین باشه! من با موزیک زنده‌ام و فیلم و سریال و سفر اجزای جدایی‌ناپذیر زندگیم هستن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا