اخبار خارجی

تلگرام در خصوص ادعای آسیب پذیری و احتمال سرقت اطلاعات کیف پول رمزارز هشدار داد

روز گذشته در بین کاربران شبکه‌های اجتماعی از حسابی توییتری صحبت شده است که ادعا دارد با سوء استفاده از آسیب پذیری موجود در برنامه پیام‌رسان تلگرام، به بیش از ۱۰۰ گیگابایت اطلاعات خصوصی دست یافته است. اکنون فعالان حوزه کریپتو و حساب رسمی تلگرام نسبت به دریافت پیام‌هایی فریبنده مبنی بر دانلود این اطلاعات در تلگرام هشدار داده‌اند که ممکن است این پیام‌ها به بدافزارهایی آلوده باشند و اطلاعات شما را به سرقت ببرند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از The Block، برنامه پیام‌رسان محبوب تلگرام با سرمایه‌گذاران کریپتو گفته است مجموعه توییت‌هایی که به جرایمی نظیر قتل و تجاوز پرداخته است کاملا فریب و جعلی بوده و احتمالا اقدامی برای سرقت کلیدهای خصوصی کیف پول کریپتو کاربران است.

یکی از کاربران توییتر به اسم adyingnobody مدعی است که از آسیب‌پذیری تلگرام استفاده کرده است تا بیش از ۱۰۰ گیگابایت پیام شامل مستنداتی از رفتارها را دانلود کند. این پیام‌ها شامل جعل هویت اینفلوئنسرهای کریپتو تا تجاوز و حتی قتل بوده است. برخی توییت‌های او بیش از ۴۰۰۰ بار بازنشر شده است. توصیه می‌شود از روی کنجکاوی و یا کسب اطلاعات بیشتر به هیچ عنوان این حساب توییتر را بررسی نکنید زیرا ممکن است در صورت صحت ادعای او، امنیت اطلاعات شما به خطر بیفتد؛ همچنین از دانلود فایل‌های زیپ با عناوین مشابهی همچون اطلاعات هک شده تلگرام و … خودداری کنید.

تلگرام در اطلاعیه‌ای عنوان کرد این توییت‌ها شامل اخبار جعلی است و احتمالا کاربران را فریب می‌دهد تا بدافزار مخصوصی را دانلود کنند تا هکر مذکور بتواند کلیدهای خصوصی آنها را سرقت کند.

هشدار تلگرام در خصوص لینک دانلود بدافزار توسط حساب توییتری منتشر شد
منبع: توییتر

ممکن است این آسیب پذیری وجود داشته باشد یا ماجرا ساختگی باشد. اما باید جوانب احتیاط را رعایت کرد. بزرگ‌ترین شرکت‌اه نیز ممکن است پس از سالها به ضعف امنیتی محصولات خود پی ببرند. چندی پیش مایکروسافت از آسیب پذیری جدی خبر داد که با دانلود فایل‌های متنی مانند ورد، مهاجم می‌تواند کنترل سیستم قربانی را در دست بگیرد. هشدار مایکروسافت را می‌توانید در اینجا مطالعه کنید.

  • برای حفظ امنیت اطلاعات خود در شبکه‌های اجتماعی چه کار کنیم؟

در عصر امروزی که استفاده از سرویس‌های آنلاین و رسانه‌های اجتماعی به یک اپیدمی همگانی تبدیل شده است، اطلاع داشتن از شیوه صحیح به اشتراک‌گذاری داده‌ها و اطلاعات شخصی امری ضروری است. بهره بردن از خدمات و برنامه‌های حفظ حریم خصوصی مثل نورتون‌، احراز هویت دو عاملی و برنامه‌های مدیریت رمز عبور نیز می توانند کمک بزرگی در این مسیر به حساب بیایند. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله «بررسی روش‌های حفظ حریم خصوصی در شبکه‌های اجتماعی» را مطالعه کنید.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا