اخبار بلاکچیناخبار عمومی

اقدامات جدید تلگرام جهت عرضه بلاکچین خود؛ آیا TON با اتریوم سازگار است؟

پروژه جدید بلاک چین تلگرام (TON) بر اساس ابزارهای ایجاد استارت آپ های فناوری برای شبکه که در اختیار دارد، با اتریوم سازگار خواهد بود.

انتظار می‌رود که تلگرام، کد مورد نیاز برای اجرای نود بر بستر شبکه متن باز تلگرام (TON) را در روز یکشنبه عرضه کند و به کاربران امکان دهد تا این پروژه را زودتر از موعد عرضه شبکه اصلی در تاریخ ۳۱ اکتبر آزمایش کنند.

الکساندر فیلاتوف (Alexander Filatov) مدیر عامل TON Labs گفت استارت آپ TON Labs که توسط سرمایه گذاران فروش توکن تلگرام اداره می‌شود در حال ایجاد تعدادی ابزار برای توسعه دهندگان است تا به آنها در زمینه ایجاد شبکه ای جدید کمک کند. یکی از این ابزارها کامپایلر سالیدیتی (Solidity) می‌باشد که اجرای برنامه های غیرمتمرکز ایجاد شده برای اتریوم را بر روی TON امکان پذیر می‌سازد.

فیلاتوف در مصاحبه با کوین دسک گفت:

این استارت آپ احتمالا دشوارترین چیزی بود که ایجاد کرده ایم. این پروژه به جامعه پیشرفته و حرفه ای اتریوم امکان خواهد داد تا هرچیزی را که برای اتریوم نوشته و ایجاد کرده اند را به TON انتقال دهند.

وی افزود که این کامپایلر از ماه جولای در حال آزمایش می‌باشد.

آزمایش های پیش از عرضه

همانطور که اشاره شد، انتظار می‌رود که TON تا ۳۱ اکتبر عرضه شود. در غیر این صورت بر اساس توافقنامه کاربران، تلگرام باید تمام هزینه سرمایه گذاران در فروش توکن را برگرداند. بنابراین انتظار می‌رود که عرضه روز یکشنبه آخرین عرضه های مرتبط با شبکه آزمایشی باشد.

فیلاتوف گفت که عرضه کد آتی، مهم ترین مرحله عرضه شبکه TON خواهد بود. فیلاتوف در این خصوص گفت:

ما زمان بسیار کمی بین عرضه نود و عرضه شبکه اصلی داریم تا باگ ها و آسیب پذیری های احتمالی را آزمایش، شناسایی و اصلاح کنیم.

اوایل سال جاری کد لایت کلاینت ها یا همان کلاینت های سبک توسط سرمایه گذاران به اشتراک گذاشته شد و بلافاصله در دسترس عموم قرار گرفت. فیلاتوف گفت این کلاینت به کاربران امکان داده است تا با بعضی از عملکردهای پایه ای بلاک چین TON سروکار داشته باشند.

فیلاتوف در این خصوص گفت:

می‌توانید با توکن های گرام (توکن های شبکه تلگرام) کار کنید، قراردادهای ساده بنویسید که از طریق لایت کلاینت با نود در ارتباط باشید و کیف پول ایجاد کنید.

تلگرام در سال ۲۰۱۸ برای بلاک چین به شدت مورد انتظار خود حداقل ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه جذب کرد. این سرویس پیام‌رسان که ۶ ساله شده است مدعی است که بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر فعال دارد.

منبع
coindesk

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا