اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

قیمت لونا پس از ریزش بازار رکورد زد؛ LUNA به جمع ۱۰ کوین برتر اضافه شد

پس از ریزش بازار و اصلاح عمیقی که در روز گذشته اتفاق افتاد، نشانه‌های بازیابی در بازار رمز ارزها قابل مشاهده است. یکی از رمزارزهایی که به سرعت این بازیابی قیمتی را انجام داد، ارز دیجیتال بومی شبکه ترا یعنی لونا (LUNA) است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌گپ، در حال حاضر قیمت لونا با ۳۰٪ افزایش در محدوده ۷۳.۷۱ دلار معامله می‌شود و ارزش کل بازار آن به بیش از ۲۸.۴ میلیارد دلار رسیده است. از این نظر لونا با پشت سر گذاشتن دوج کوین به جمع ۱۰ کوین برتر بازار پیوسته است.

در طی هفته‌های اخیر، LUNA عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین از خود نشان داده است و در نمودار هفتگی خود بر حسب بیت کوین رشد ۶۴٪ را تجربه کرده است. رالی قیمتی لونا در میان افزایش استفاده از آن در برنامه‌های دیفای اتفاق افتاده است. به علاوه رشد چشمگیر فعالیت‌هایی در جهت توسعه بلاکچین ترا در افزایش قیمت لونا موثر بوده است.

نمودار قیمت لونا LUNA تایم فریم ۱ ساعت
نمودار قیمت لونا LUNA تایم فریم ۱ ساعت

رشد شبکه Terra در فضای دیفای

بلاکچین ترا به آرامی در حال تبدیل به یکی از پرطرفدارترین پلتفرم‌ها در فضای دیفای است. ترا پروتکلی است که روی استیبل کوین‌های الگوریتمی (معادل با ارزهای فیات) کار می‌کند که در فضای دیفای موپرد استفاده قرار می‌گیرند. اکوسیستم دیفای در ترا شامل برنامه‌های محبوبی مانند Pylon، Mirror و Anchor است.

به علاوه Terra سومین بلاکچین برتر از لحاظ ارزش کل قفل شده (TVL) است. با افزایش قیمت لونا، ارزش کل قفل شده این پلتفرم به ۱۳.۸۶ میلیارد دلار رسید که یک سقف تاریخی برای ترا محسوب می‌شود. ترا از نظر TVL در حال حاضر پس از اتریوم و سولانا در رتبه سوم ایستاده است. تحلیلگر مطرح بازار با نام WuBlockchain در صفحه توییتر خود نوشت:

مطابق گزارش Defi Llama، ارزش کل قفل شده در شبکه ترا در حال پیش‌روی به سمت اهداف بالاتر است. با پشت سرگذاشتن آوالانچ و سولانا اکنون ترا به رتبه سوم رسیده است. در ۷ روز گذشته میزان TVL آن ۴۲.۹٪ رشد کرده است. توکن ترا به نام LUNA نیز به سرعت بازیابی شده است و سقف قیمتی جدیدی را ثبت کرده است.

TVL  شبکه‌های مختلف
TVL شبکه‌های مختلف

مواردی که اشاره شد نشانه‌های روشنی هستند که ترا در حال مسلط شدن در فضای دیفای است. جالب خواهد بود که ببینیم روزی ترا از لحاظ ارزش بازار سولانا را پشت سر گذاشته باشد.

به نظر شما رالی قیمتی LUNA تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

منبع
coingape

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا