اخبار خارجی

تسلا احتمالا پذیرش بیت کوین را از سر بگیرد

شرکت تسلا در گزارش سه‌ماهه به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اطلاع داده است که احتمالا تراکنش با رمز ارزها را برای محصولات و خدمات خود از سر بگیرد. این در حالی است که این غول خودروسازی در ماه مه پذیرش بیت کوین را به دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی متوقف کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بیت کوین نیوز، شرکت تسلا روز دوشنبه گزارش سه‌ماهه خود را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارائه کرد.

بر اساس این گزارش، در طول ۹ ماه منتهی به ۲۰ سپتامبر، در مجموع تسلا ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است. گفتنی است در گزارش سود سه‌ماهه سوم سال جاری، ترازنامه تسلا پس از گزارش کاهش ارزش بیت کوین در چند ماه گذشته، ۱.۲۶ میلیارد دلار بیت کوین دارد.

در پرونده موجود در کمیسیون بورس آمده است که طی سه ماه منتهی به ۳۱ مارس، تسلا بیت کوین را به عنوان روش پرداختی برای فروش برخی از محصولات در مناطق مشخص‌شده، مشروط به قوانین قابل‌اجرا پذیرفته است. با این حال این شرکت کمی بعد این رویه را در ماه مه به حالت تعلیق درآورد.

اما به نظر می‌رسد تسلا دوباره در شرف پذیرش دارایی‌های دیجیتال قرار داشته باشد. در این گزارش آمده است:

ممکن است در آینده تراکنش‌های رمزارزها (دارایی‌های دیجیتال) را برای محصولات و خدمات خود از سر بگیریم.

غول خودروسازی تسلا که ارزش بازار آن برای اولین بار در این هفته به یک تریلیون دلار رسید در توضیح به تعلیق درآوردن پرداخت‌های بیت کوین نگرانی‌های زیست‌محیطی در رابطه با استفاده از سوخت‌های فسیلی برای استخراج بیت کوین، به ویژه زغال‌سنگ که بدترین آثار گلخانه‌ای را نسبت به سایر سوخت‌ها دارد را دلیل اصلی خواند.

پس از آن، ایلان ماسک مدیرعامل تسلا سعی کرد ماینرهای بیت کوین را متقاعد کند که از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده نمایند. در ماه مه، وی در صحبتی با ماینرهای بیت کوین آمریکای شمالی شورای استخراج بیت کوین را برای «ترویج شفافیت مصرف انرژی و تسریع طرح‌های پایداری در سراسر جهان» بنا نهاد.

در ماه ژوئن ماسک در توییتی نوشت:

زمانی که میزان قابل قبولی (حدود ۵۰٪) استفاده از انرژی پاک توسط ماینرها با روندی مثبت برای آینده تایید شود، تسلا پذیرش بیت کوین را از سرخواهد گرفت.

ماسک در کنفرانس «B Word» در ماه جولای در رابطه با روند سبز شدن استخراج بیت کوین اظهار داشت:

به نظر می‌رسد بیت کوین بیشتر به سمت انرژی‌های تجدید پذیر سوق پیدا می‌کند و دسته‌ای از تاسیساتی که از زغال‌سنگ استفاده می‌کردند، به ویژه در کشور چین، تعطیل شده‌اند.

وی افزود:

من می‌خواهم کمی بیشتر بررسی کنم تا تایید کنم که درصد استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر بالای ۵۰٪ است و روندی رو به رشد دارد. در این صورت تسلا به احتمال زیاد پذیرش بیت کوین را از سر خواهد گرفت.

در حالی که تسلا فقط بیت کوین را تاکنون پذیرفته است، ماسک ماه مه در نظرسنجی نظر دنبال کنندگانش در رابطه با پذیرش دوج کوین را جویا شد. ۷۸.۲٪ از بیش از ۳.۹ میلیون شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی پاسخ مثبتی به پذیرش دوج کوین نشان دادند. بر اساس گزارش قبلی میهن بلاکچین، ایلان ماسک اخیرا اعلام کرده است که شخصا بیت کوین، اتریوم و دوج کوین دارد و شرکت‌های وی تنها در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

به نظر شما پذیرش مجدد بیت کوین توسط تسلا باز هم می‌تواند در روند قیمت BTC تاثیر گذار باشد؟

منبع
news.bitcoin

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا