مبتدی مقالات

برنامه برای سودآوری در سال ۲۰۲۵؛ سهام تسلا بهتر است یا بیت کوین؟

بسیاری بیت کوین را برترین دارایی جهان از لحاظ عملکرد می دانند، اما سلطان ارز های دیجیتال با رقیب غیر منتظره ای بنام سهام تسلا (Tesla) مواجه شده است که حجم بازار آن به تازگی از ۱۰۰ میلیارد دلار گذشته است.

تسلا اولین سازنده اتومبیل ایالات متحده که حجم بازار آن از ۱۰۰ میلیارد دلار گذشته است

در چهارشنبه بود که سهام تسلا بار دیگر با افزایش قیمت قابل ملاحظه ای مواجه شد و بر خوش بینی های عمومی در بورس ایالات متحده دامن زد. سهام تسلا از ابتدای فصل تا کنون حدود ۸ درصد سود داده اند و حجم بازار آنها نیز از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار گذشته است. این اولین شرکت سازنده اتومبیل در ایالات متحده است که به چنین رکوردی رسیده است.

سهام تسلا در بورس نزدک (NASDAQ) با نماد TSLA لیست شده است و در حال حاضر، قیمت هر سهم ۵۹۲.۱۱ دلار است که این قیمت هنوز هم در حال افزایش است. این سهام از ابتدای سال تا کنون حدود ۳۵ درصد رشد کرده اند. بیت کوین در این دوره حدود ۲۰ درصد سود داده است.

تسلا در حال حاضر، ارزشی بیش از دو شرکت فورد (Ford) و جنرال موتورز (General Motors) دارد. این شرکت اکنون در جایگاه دوم اتومبیل سازان جهان قرار دارد. جایگاه اول متعلق به شرکت تویوتا (Toyota) است که حجم بازار آن اندکی بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار است. تسلا قصد دارد که در سال های آینده، این جایگاه را از تویوتا بگیرد و بر طبق نظر یکی از تحلیلگران وال استریت (Wall Street)، چنین چیزی برای سال های آینده دور از ذهن نیست.

گزارش ها حاکی از آن هستند که هدف قیمتی تسلا برای ۱۲ ماه آینده، ۸۰۰ دلار است. تا سال ۲۰۲۵، تسلا ممکن است تبدیل به بزرگترین شرکت سازنده اتومبیل در جهان شود. این شرکت قادر خواهد بود که در سال های آینده حدودا ۳ میلیون اتومبیل در سال بیرون دهد. این شرکت برای ۵ سال آینده، حجم بازار ۲۵۰ تا ۵۳۰ میلیارد دلار را نشانه گرفته است.

آیا بیت کوین می تواند پا به پای تسلا حرکت کند؟

تسلا

روند صعودی تسلا از ژوئن سال گذشته شروع شده است؛ این در حالی است که روند صعودی بیت کوین از بهار شروع شده است. در شش ماه گذشته، این شرکت بیش از ۱۳۰ درصد سود داده است و این در حالی است که سود بیت کوین در این شش ماه منفی بوده است. اگر برای این مقایسه، کل سال ۲۰۱۹ را در نظر بگیریم، بیت کوین قیمت آن حدودا دو برابر شده است و تسلا نیز بالای ۴۰ درصد سود داده است.

در حال حاضر، خوش بینی ها نسبت به تسلا بسیار بالاست و ممکن است که سهام این شرکت قله های قیمتی جدیدی را ثبت کنند. پیش بینی های خوشبینانه ای به نسبت سهام این شرکت شده است و برخی پیش بینی کرده اند که قیمت سهام این شرکت در ۵ سال آینده به ۶۰۰۰ دلار برسد. از طرفی برای بیت کوین هم چنین پیش بینی هایی مطرح است و برخی معتقدند که در آینده ای نزدیک، قیمت بیت کوین شش رقمی خواهد بود.

باید منتظر بود و دید که قیمت این دو دارایی در آینده چگونه خواهد بود. البته مشاهده رقابت این دو دارایی در ۵ سال آینده بسیار دیدنی خواهد بود. نظر شما چیست؟ کدام یک در این رقابت برنده خواهد شد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا