مقالات عمومی

راز پنهان دنیای کریپتو ؛ تتر (USDT) و پشتوانه دلاری آن!

به گزارش بلومبرگ، ادعای (USDT) تتر در خصوص اینکه این ارز دیجیتال با دلار پشتیبانی می‌شود تایید شد. استوارت هوگنر مشاور عمومی تتر در گزارشی بیان کرد، شرکت قانونی FSS برای هفته های متوالی به دو حساب بانکی تتر دسترسی داشته است و میزان دارایی های دلار آن را منتشر کرد.

وی افزود، حساب های بانکی به دلیل حفظ حریم شخصی فاش نخواهند شد. این شرکت کاملا قانونی به موجودی حساب بانکی کارمندان دسترسی داشته و همچنین با مدیران تتر در تماس بوده است. لوییس فریح مدیر سابق FBI که در حال حاضر مدیر FSS است، در بیانیه ای اعلام کرد:

FSS شرکت حسابداری نیست و این بررسی و تاییدات را با استفاده از اصول حسابداری پذیرفته شده (GAAP) انجام نداده است. ما تنها بررسی کردیم، در حقیقت خود بانک مسئول تایید یا عدم تایید این موضوع است.

مشاور عمومی تتر اذعان کرد، تعداد (USDT) ایجاد شده در ماه ژوئن برابر با ۲.۵۴ میلیارد دلار است. اطلاعات سایت Coinmarketcap نشان می‌دهد درحال حاضر مبلغی حدود ۲.۸ میلیارد دلار در گردش است. از آنجاییکه این حسابرسی رسمی نبوده است، او بیان کرد شرکت‌های حسابداری بزرگ به مشتریان با ارز دیجیتال اعتماد نمی‌کنند.

تتر و اکسچنج بیت فینکس در دسامبر ۲۰۱۷  احضاریه ای از مقامات دولتی دریافت کرده اند که البته دلیل این احضاریه هنوز مشخص نیست. به دنبال قطع ارتباط تتر با حسابرس، این ارز دیجیتال مجددا تحت موشکافی قرار گرفت. طبق مطالعه‌ای که موسسه تحقیقاتی بیت مکس انجام داد، تتر احتمالا در بانک پورتو ریکو مقدار پول کافی برای پشتیبانی از توکن های خود دارد.

تتر در اواخر ماه گذشته ۲۵۰ میلیون دیگر (USDT) ایجاد کرد که گمانه زنی ها در مورد ذخایر دلار خود را افزایش داد. تحقیقی در دانشگاه تگزاس نیز، تتر و بیت فینکس را به دستکاری قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷  و افزایش آن تا ۲۰۰۰۰ دلار متهم می کند.

مشاور تتر درخصوص دستکاری قیمت بازار بیت کوین گفت این ادعاها نادرست است و توضیح داد:

 علیرغم گمانه زنی ها، ما همیشه بیان کرده ایم که تتر با ذخایر دلار برابر یا بیش تر پشتیبانی می شود و خوشحالیم از اینکه این تاییدیه مستقل را داریم تا به سوال های ایجاد شده در اذهان عمومی پاسخ دهیم.

قابل توجه است که ادعای دستکاری قیمت بیت کوین توسط تتر، قیمت آتی بیت کوین را ۵۵ درصد کاهش داده است. حرف آخر اینکه بررسی دقیق و موشکافانه ای نمی توان راجع به تتر و پشتوانه دلاری آن بدست آورد. اینکه این اخبار به چه صورت منتشر می‌شود و عدم وجود اسناد و مدارک رسمی، همه چیز را همیشه راجع به این ارز دیجیتال مشکوک و  مرموز نگه خواهد داشت.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا