اخبار آلتکویناطلاعیه صرافی

دستکاری قیمت بیت کوین؛ بیت‌فینکس(Bitfinex) و تتر(USDT) مظنونین اصلی

در گزارش روز چهارشنبه ۱۳ ژوئن نیویورک تایمز، پس از اینکه مطالعات جدید، تتر(Tether) را در دستکاری و تغییر قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ مقصر دانست، بار دیگر این ارز دیجیتالی مورد انتقادات قرار گرفت.

براساس گزارشی که در ۱۳ ژوئن توسط جان گریفین و امین شمس در دانشگاه تگزاس انتشار یافت، تتر برای تثبیت و دستکاری قیمت ارزهای رمزنگاری شده مورد استفاده قرار گرفته شده است. این نتایج از بررسی الگوهای تراکنش بدست آمده است.

نیمی از قیمت بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۷ افزایش یافت، دقیقا زمانی که یک ارز رمزنگاری شده به بیشترین قیمت خود یعنی ۲۰ هزار دلار رسید. این محققان ادعا کردند که این افزایش قیمت زیاد، به دلیل تتر و صرافی بیت‌فینکس(Bitfinex) بوده است. در این تحقیق اطلاعات بلاک چین با استفاده از الگوریتم‌هایی تحلیل و بررسی شده‌اند و خریدهای با تتر به دنبال رکورد بازار بوده است و منجر به افزایش قابل ملاحظه قیمت بیت کوین شده است.

کمتر از ۱ درصد از ساعت هایی با تراکنش های سنگین تتر، افزایش سریع و ناگهانی  ۵۰ درصدی در بیت کوین و ۶۴ درصدی در دیگر ارزهای رمزنگاری شده بوجود آورده است.

تتر از اواخر سال گذشته مورد سوءظن قرار گرفته است چرا که پس انتشار مجدد کوین‎هایش در بازار روی قیمت بیت کوین تاثیر زیادی گذاشت. فرضیه گریفین و شمس برای رسانه‌هایی مهم است که به دنبال اطلاعات برای شرح ماهیت غیرشفاف بازارهای بیت کوین هستند.

به گزارش نیویورک تایمز، این تحقیق در مورد اینکه چه میزان از افزایش قیمت بیت کوین در سال گذشته بخاطر فعالیت های چند بازیکن بزرگ در این صنعت بوده است، بحث می کند و توضیح می‌دهد که این داستان به دلیل تقاضای واقعی سرمایه گذاران نیست.

تتر در این هفته از کوین های مونرو و دش نیز پیشی گرفت و کوین دوازدهم بازار ارزهای رمزنگاری شد.

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا