اخبار آلتکوین

تتر ۱ میلیارد USDT در ۱۳ ساعت گذشته صادر کرد؛ آیا پامپ بازار نزدیک است؟

به نظر می‌رسد در بحبوحه کاهش نرخ تورم آمریکا، نقدینگی دوباره در حال وارد شدن به بازار رمزارزهاست. در روزهای اخیر، جریان ورودی استیبل کوین‌ها به صرافی‌های ارز دیجیتال در حال افزایش یافتن است؛ اتفاقی که می‌تواند کاتالیزوری برای رشد چشمگیر بازار باشد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، داده‌های آنچین نشان می‌دهد در ۱۳ ساعت گذشته، شرکت تتر ۱ میلیارد واحد استیبل کوین USDT جدید را صادر کرده است. تتر در مجموع طی یک ماه اخیر ۳ میلیارد دلار USDT جدید صادر کرده و مارکت کپ خود را از ۱۰۸ به ۱۱۱ میلیارد دلار رسانده است.

بر اساس داده‌های بلاکچینی، خزانه شرکت تتر طی یک سال اخیر در مجموع ۳۱ میلیارد واحد USDT را در شبکه‌های ترون و اتریوم صادر کرده که نقش مهمی در رشد بیت کوین از ۲۷٬۰۰۰ به ۷۳٬۰۰۰ دلار ایفا کرده‌اند. به همین خاطر، افزایش دوباره نقدینگی استیبل کوین در بازار می‌تواند به رشد دوباره بیت کوین و بازار رمزارزها منجر شود.

توییت لوک آنچین
منبع: X

پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیرعامل تتر، ضمن بیان این که تراکنش اخیر مربوط به صدور ۱ میلیارد USDT، تراکنشی مجاز بوده اما هنوز نهایی نشده است خاطرنشان کرد آنها را به خزانه مربوط به شبکه ترون اضافه می‌کند. وی افزود:

نهایی نشدن این تراکنش به این معنی است که این مبلغ به عنوان موجودی برای درخواست‌های صدور بعدی و سواپ‌های آنچین استفاده خواهد شد.

نکته جالب اینجاست که از اواخر سال ۲۰۲۲ تاکنون، افزایش صدور استیبل کوین تتر اغلب با واکنش مثبت بیت کوین همراه شده است.

رابطه بین افزایش صدور تتر و قیمت بیت کوین - منبع: CryptoQuant
رابطه بین افزایش صدور تتر و قیمت بیت کوین – منبع: CryptoQuant

تحلیلگران شرکت کریپتوکوانت نیز در گزارشی از افزایش جریان ورودی استیبل کوین‌ها به بازار رمزارزها خبر داده‌اند. بنا بر این گزارش، افزایش قابل توجه نقدینگی در بازار رمزارزها پتانسیل این را دارد که بر پویایی عرضه و تقاضای بیت کوین تاثیر بگذارد و دوباره نوسانات را برگرداند.

ورودی استیبل کوین‌ها به صرافی‌ها - منبع: CryptoQuant
ورودی استیبل کوین‌ها به صرافی‌ها – منبع: CryptoQuant

چرخه نقدینگی بیت کوین هنوز در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد

در همین حال، ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر بازار رمزارزها به تازگی توییتی منتشر کرده و در آن چرخه نقدینگی بازار بیت کوین را بررسی کرده است. به عقیده این تحلیلگر، در حال حاضر چرخه نقدینگی بیت کوین در مرحله «گرم کردن» قرار دارد.

وی در این رابطه می‌گوید:

نقدینگی در حال حاضر پایین‌تر از اوج‌های خود در حال تثبیت است. در این بازه، ریسک بلندمدت بیت کوین پایین است. ریسک تنها زمانی افزایش می‌یابد که نقدینگی به طور قابل توجهی به یک باره به بازار وارد شود.

منبع
Coingape

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا