اخبار خارجی

چاپ ۶۰ میلیون تتر؛ آیا با قیمت بیت کوین نسبتی دارد؟

به نظر می‌رسد شرکت تتر با صدور ۶۰,۰۰۰,۰۰۰ توکن جدید USDT به کاهش ارزش بازار ارزهای دیجیتال پاسخ خواهد داد. در گذشته هرگاه چنین شرایطی رخ داده، بازار ارز دیجیتال معمولا با افزایش قیمت مواجه شده است.

افزایش موجودی USDT

پس از کاهش قیمت اخیر بیت کوین، تتر دست به کار شده و حداقل ۶۰ میلیون USDT دیگر صادر می‌کند. این تراکنش بزرگ در تاریخ ۱۱ مارس بلافاصله پس از کاهش قیمت بیت کوین رخ داده است.

صدور توکن های جدید، بخشی از الگوی مداخله هایی است که با روند نزولی قیمت بیت کوین مصادف شده است. هرچند صدور USDT سریعا منجر به افزایش قیمت بیت کوین نمی‌شود. هم چنین می‌توان گفت ۶۰ میلیون در مقایسه با کل موجودی USDT، رقم بزرگی نیست.

داوی وان (Dovey Wan) موسس شرکت Primitive Crypto و تحلیلگر مسائل مرتبط با ارزهای دیجیتال این اقدام را “چاپ پول از منبع نامشخص” خوانده است.

توکن های USDT جدید از خزانه تتر خارج و به اکوسیستم ارزهای دیجیتال وارد شده است.

حداقل ۱۰ بار انتقال تتر در یک روز

خزانه تتر هم چنین آماده عرضه کوین در هر زمانی است. قبلا صرافی بایننس بزرگترین کیف پول USDT را در اختیار داشت اما اکنون خزانه تتر بزرگترین دارنده این کوین است. این کوین ها در هر زمانی می‌توانند از کیف پول مرکزی خارج شوند و به نقدینگی بازار اضافه شوند. خزانه تتر هم چنین می‌تواند در صورت لزوم کوین ها را از گردش خارج کند. اما از ابتدای سال تاکنون بر موجودی USDT افزوده شده است.

علیرغم صدور کوین های جدید، قیمت بیت کوین هم چنان بر روی ۷۸۸۴ دلار قرار دارد. هم چنین حجم معاملات USDT نیز از ۶۰ میلیارد به ۴۷ میلیارد دلار در روز کاهش یافته است. این استیبل کوین یکی از عوامل اصلی در معاملات نقدی است اما در حال ورود به قراردادهای آتی نیز می‌باشد. در حال حاضر اکثر توکن های USDT بر بستر شبکه اتریوم صادر شده است.

بر اساس آمار موجود، توکن USDT هر روز تقریبا ۱۰ بار در اکوسیستم معاملاتی انتقال داده می‌شود و به اصطلاح دست به دست می‌شود. صدور توکن های جدید USDT از ابتدای سال ۲۰۱۹ منجر به رشد چشمگیر در حجم معاملات بیت کوین و آلتکوین ها شده است.

صدور اخیر توکن های USDT که طی هفته های گذشته سرعت گرفته است گویای این موضوع است که افزایش قیمت بیت کوین به شدت وابسته به معاملات دستکاری بازار می‌باشد. نقدینگی اضافی به رشد بازار کمک کرده است و در حال حاضر، تا ۷۱ درصد تمام معاملات بیت کوین با توکن USDT انجام می‌شود.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

5 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا