اخبار خارجی

بازگرداندن یک میلیون تتر ارسال شده به آدرس اشتباه؛ چگونه این کار انجام شد؟

پائولو آردوینو مدیر ارشد فناوری تتر در توییتر اعلام کرد که یک میلیون توکن USDT را به کاربری که آن را به آدرس اشتباه دیفای ارسال کرده بود و فکر می‌کرد که سرمایه خود را از دست داده است برگرداند.

این پلتفرم سیفای (CeFi یا همان امور مالی متمرکز) سریعا پاسخگو بود و نهایت تلاش خود را برای کمک به کاربر موردنظر انجام داد.

از دست دادن یک میلیون USDT در دیفای و اقدام سیفای

توییت‌هایی درباره کاربر ناشناس (که مشخص شد گروهی از معامله‌کنندگان چینی هستند) با اسم Bill در تاریخ ۸ سپتامبر منتشر شد که یک میلیون USDT از دست داده است.

در این تاریخ، اطلاعات موجود نشان دادند که این کاربر به اشتباه به قرارداد توکن Swerve سرمایه ارسال کرده و نتوانسته است آن را برگرداند.

این گروه در توییتر نوشت:

ما گروهی از معامله‌کنندگان فرابورس چینی هستیم که به اشتباه آدرس قرارداد swerve را کپی و پیست کردیم.

گفتنی است برنامه‌های دیفای با برنامه‌های متمرکز متفاوت هستند و به هیچ‌وجه نمی‌توانند کنترلی بر ارز دیجیتال کاربران داشته باشند. برای مثال، برنامه‌های متمرکز می‌توانند در صورت فعالیت‌های غیرقانونی، حساب شما را مسدود کنند یا دارایی‌های شما را بازیابی کنند.

این دقیقا همان اتفاقی است که در مورد اخیر رخ داده است و گروهی از کاربران، یک میلیون USDT خود را از دست داده‌اند. از آنجایی که تتر یک پلتفرم سیفای است توانست این مقدار انبوه را بازیابی کند.

بازیابی سرمایه توسط تتر و ارسال آن به مالک اصلی

پائولو آردوینو به درخواست کمک این معامله‌کنندگان بدشانس پاسخ داد و گفت حل این مشکل ممکن است چند هفته زمان ببرد.

USDT - تتر

وی به این موضوع اشاره کرد که احتمال بسیار زیادی وجود دارد که بتواند سرمایه این معامله‌کنندگان را بازیابی کند، زیرا تتر یک توکن مبتنی بر ERC-20 است.

مشکل اخیر برطرف شد و به لطف تیم پشتیبانی تتر و به ویژه پائولو آردوینو، معامله‌کنندگان به سرمایه خود دست یافتند.

پائولو آردوینو به کاربران ارز دیجیتال هشدار داد اگر می‌خواهند از ابزارهای دیفای استفاده کنند، باید ریسک موجود را قبول کنند، اما اگر می‌خواهند در صورت به وجود آمدن مشکلات مختلف بتوانند به سرمایه خود برسند بهتر است از USDT استفاده کنند.

1.1

نحوه اقدام تتر در خصوص برگرداندن سرمایه معامله‌کنندگان

سامسون ماو (Samson Maw) مدیر ارشد استراتژی بلاک استریم بیان کرد که یک میلیون USDT موردنظر سوزانده شده است و شرکت تتر مجددا اقدام به صدور این سرمایه کرده است.

هرچند پائولو آردوینو پاسخ داد که سوزاندن USDT در یک آدرس مشخص در شبکه لیکویید غیرممکن است.

وی در خصوص نحوه مکانیزم مورد اخیر توضیح داد:

تنها راهکار مورد نیاز این است که امضای اضافی برای هر انتقال توسط تتر ارائه شود. این سیستم به تتر امکان خواهد داد تا سرمایه‌ها را مسدود کند. اما سوزاندن توکن‌های یک آدرس مشخص غیرممکن است.

1.2

منبع
u.today

نوشته های مشابه

111 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا