اخبار خارجی

استیبل کوین تتر روی بلاک چین Solana قرار می‌گیرد!

همکاری شرکت تتر (Tether) با بلاکچین سولانا به پروژه‌های دیفای، بازی‌های بر بستر بلاکچین و اینترنت نسل سوم کمک خواهد کرد.

شرکت صادر کننده استیبل کوین تتر عنوان کرد که توکن USDT امروز روز بلاکچین Solana راه‌اندازی می‌شود. مدیر فناوری شرکت تتر در مصاحبه‌ای با کوین‌تلگراف عنوان کرد که همکاری آنها با این بلاکچین لایه اول به بسیاری از پروژه‌های مالی غیر متمرکز و سایر فعالیت‌های Web 3.0 کمک خواهد کرد.

همانطور که می‌دانید سولانا رقیب اتریوم است و قصد دارد تا زمانیکه اتریوم ۲.۰ کاملا راه‌اندازی شود بتواند بازیگران اصلی حوزه دیفای را به سمت استفاده از بلاکچین خود هدایت کند.

مقیاس‌پذیری بدون شاردینگ از طریق شبکه Solana و توکن SOL!

بر اساس گزارش شرکت تتر، بلاکچین سولانا قادر خواهد بود در هر ثانیه بیش از ۵۰،۰۰۰ تراکنش USDT را پردازش کند. همچنین این شرکت مدعی شده است که کارمزد تراکنش‌ها می‌تواند تا مقدار ۰.۰۰۰۰۱ دلار کاهش یابد. کارمزد کم و سرعت بالا، این شبکه را به جایگزین مناسبی برای پروژه‌های دیفای تبدیل خواهد کرد. تاکنون تتر در بلاکچین‌های دیگری مانند آلگوراند، ایاس، اومنی و ترون وارد شده است.

یکی از پروژه‌هایی که اخیرا روی بلاکچین سولانا راه‌اندازی شده است یک صرافی غیرمتمرکز مشتقه به نام Serum  است. سم بنکمن فراید مدیر عامل صرافی FTX در مصاحبه‌ای عنوان داشت که Serum شبکه سولانا را به دلیل سرعت بالاتر و زیرساخت مناسب آن بر اتریوم ترجیح داده است. او در این باره گفت:

ما به بلاکچینی با سرعت یک میلیون برابر اتریوم احتیاج داریم.

حتی با گسترش بلاکچین‌های رقیب برای برطرف کردن نیازهای حوزه دیفای، بسیاری از فعالان این صنعت مانند جان جوردن مدیر DappRadar معتقدند که در نهایت اتریوم ۲.۰ مزیت‌های لازم برای این حوزه را در اختیار خواهد داشت.

در مدتی که کارمزدهای شبکه اتریوم به شدت بالا رفته است، Tether با پروتکل‌های لایه دومی مانند هرمز (Hermez) نیز همکاری داشته است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا