اخبار آلتکوین

ارز دیجیتال مشکوک؛ باز هم ۵۰ میلیون توکن تتر وارد چرخه معاملات شد!

تتر (USDT) تنها ارزی است که تا کنون ارزش آن همواره ۱ دلار بوده است و ادعا می‌کند به میزان توکن های در حال گردش خود، در بانک دلار ذخیره کرده است. این ارز دیجیتال با نگاه متفاوت و کمی سوال برانگیز، اعلام کرده است که توکن های جدیدی به مقدار ۵۰ میلیون دلار وارد چرخه کرده است. تتر در اواخر ماه مارس ۳۰۰ میلیون توکن یک دلاری عرضه کرده بود. طبق گزارشات طی ۳۰ روز گذشته بازار تتر حدود ۳۰۰ میلیون از سرمایه خود را از دست داد و از ۲.۷ میلیارد دلار در اواسط ماه جولای به ۲.۴ میلیارد دلار رسید.

تتر از نظر حجم معاملات روزانه بعد از بیت کوین (BTC) در رده دوم قرار دارد. حجم معاملات روزانه تتر ۴.۲ میلیارد دلار یا ۲۸.۱۶ درصد کل معاملات کریپتو است در حالی که میانگین حجم معاملات روزانه بیت کوین ۵.۷ میلیارد دلار یا ۳۸.۶۲ درصد می‌باشد.

پس از افت قیمت بیت کوین به ۶۱۱۸ دلار، قیمت آن طی چند ساعت ۳۰۰ دلار افزایش یافت. در هنگام تهیه این خبر بیت کوین با قیمت ۶۴۵۷ دلار معامله می‌شود.

صرافی دیجیتال بیت فینکس (Bitfinex) که هفتمین اکسچنج کریپتو از لحاظ حجم معاملات روزانه می‌باشد، همکاری نزدیکی با تتر دارد. تا به امروز به این دو شرکت انتقادهای زیادی در خصوص عدم شفافیت وارد شده است. تتر مدعی است که هر توکن USDT به قیمت یک دلار می‌باشد و این مقدار تغییر نخواهد کرد، چرا که هر چقدر میزان تقاضا افزایش یابد، توکن های جدید تزریق خواهد شد اما تاکنون حسابرسی عمومی خود را ارائه نکرده است و به طور رسمی در هیچ جا اسناد و مدارک این مقدار دلار ذخیره شده نشده است.

پس از انتشار تحقیقی در تاریخ ۱۳ ژوئن، که تتر را مقصر دستکاری قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ می‌دانست، این شرکت مجددا با انتقادهای زیادی مواجه شد. طبق این تحقیق به عمل آمده، الگوهای تراکنش تتر نشان می‌دهد از آن برای ارائه پشتیبانی قیمت ها و دستکاری قیمت های ارز دیجیتال استفاده میشد.

در ماه ژوئن یک شرکت حقوقی که به صورت غیررسمی با تتر کار می‌کند اعلام کرد پشتیبانی دلاری قانونی این شرکت را تایید می‌کند. اما به هر حال برای کاربران این حوزه همه چیز راجع به پشتوانه تتر در هاله‌ای از ابهام به سر می‌برد.

نظر شما چیست؟ تا چه مقدار می‌توان به این ارز دیجیتال اعتماد کرد؟

منبع
cointelegraph

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا