اخبار بلاکچین

تزوس به‌روز رسانی «Ithaca ۲» را با موفقیت پیاده‌سازی کرد

تزوس شبکه گواه اثبات سهام معروف، برای کاهش زمان تایید بلاک‌ها و بهبود عملکرد زنجیره خود، به‌روز رسانی Tenderbake را پیاده‌سازی کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، بلاکچین تزوس نه‌مین به‌روز رسانی مهم خود را اجرا کرده است. این به‌روز رسانی Ithaca 2 نام دارد و الگوریتم اجماع کنونی تزوس با نام Emmy را به Tenderbake تغییر داده است. Ithaca 2 علاوه بر پیاده‌سازی Tenderbake، با اعمال ویژگی pre-checking توان عملیاتی شبکه را ارتقا می‌دهد و این بلاکچین را برای راهکارهای مقیاس‌پذیری نظیر رول آپ‌ها و سازگاری با ماشین مجازی اتریوم (EVM) آماده می‌کند. به‌روز رسانی Ithaca 2 شرایط ولیدیتور شدن شبکه تزوس را ۲۵٪ یعنی از ۸۰۰۰ رمزارز این شبکه به ۶۰۰۰ کاهش می‌دهد.

فراخوانی قراردادهای هوشمند شبکه Tezos با رشد چشمگیری همراه بوده است. در ماه ژانویه ۲۰۲۱ این مقدار ۱۰۰٬۰۰۰ فراخوانی گزارش شده است و یک سال بعد در ژانویه ۲۰۲۲ این رقم به ۶.۲ میلیون افزایش یافته است.

قیمت XTZ در یک هفته گذشته با رشد ۱۰.۴٪ به ۴.۰۳ دلار معادل ۱۱۰٬۰۸۳ تومان رسیده است. این رمز ارز هم اکنون در رتبه ۴۷ جدول ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار قرار دارد.

منبع
coindesk

احمد محمدیان

من فعالیتم در حوزه بلاکچین رو از تولید محتوا به صورت فریلنسری شروع کردم و کم کم با علاقه‌ای که به ریاضیات داشتم به این حوزه هم علاقه‌مند شدم. من معتقدم باید برای شروع فعالیت در این حوزه، دنبال یادگیری مطالب پایه رفت و از اینکه بیشتر و بیشتر تحقیق کرد، ترسی نداشته باشیم. من دوست دارم تو این حوزه تا جای ممکن تحقیق کنم و منطق تکنولوژی بلاکچین‌ها و ریاضیات اونهارو متوجه بشم و فکر می‌کنم این موضوع هم بتونه به تحلیل‌های ما کمک بیشتری کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا