اخبار آلتکوین

۵ آلت کوین مهم که می‌توان در ماه جاری مد نظر قرار داد

علی‌رغم روند نزولی بازار رمزارزها در ماه جولای (تیر)، برخی از آلت کوین‌ها عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشتند. در ماه آگوست (مرداد) نیز اتفاقات مهمی رخ خواهد داد و ممکن است به دنبال آن دوباره شاهد جهش قیمت برخی از آلت کوین‌ها باشیم.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از بی‌این‌کریپتو، در این ماه شاهد هاوینگ لایت کوین (LTC) بودیم. پروژه‌ آیکان (ICON) به تازگی شبکه آزمایشی جدیدی راه‌اندازی کرده ‌و هورایزن (ZEN) نیز قرار است شبکه آزمایشی مهمی را ایجاد کند. تزوس (XTZ) نیز جلسه مهمی در رابطه با آینده این پروژه برگزار کرده است و پروژه اولترا (UOS) هم یک پلتفرم گیمینگ جدید را راه‌اندازی خواهد کرد. تمام این اخبار ممکن است در ادامه به رشد قیمت این آلت کوین‌ها در ماه آینده کمک کنند.

آنچه در این مطلب می‌خوانید

لایت کوین

زمانی که برای اولین بار شبکه لایت کوین راه‌اندازی شد، ماینرها با فعالیت در این شبکه و استخراج هر بلاک ۵۰ واحد از این ارز را پاداش می‌گرفتند. با این حال، مانند شبکه بیت کوین، این پاداش هر ۴ سال یک بار در فرایندی به نام هاوینگ نصف می‌شود. هاوینگ به منظور کاهش تورم رمزارزها انجام می‌گردد و تا صفر شدن پاداش هر بلاک ادامه خواهد داشت.

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، روز گذشته هاوینگ شبکه لایت کوین بالاخره انجام شد و پاداش بلاک این شبکه از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ واحد LTC کاهش یافت.

داده‌های آنچین نشان می‌دهد که نهنگ‌های LTC پیش از هاوینگ انباشت آن‌ را آغاز کرده و ماینرها هم پیش از این اتفاق، ۴۰۰,۰۰۰ واحد لایت کوین به ذخایر خود اضافه کرده‌ بودند.

تحلیل تکنیکال قیمت لایت کوین نشان می‌دهد که این ارز در تاریخ ۳ جولای (۱۲ تیر)‌ الگوی وج نزولی خود را به سمت بالا شکسته است. شکسته شدن چنین الگوهایی اغلب منجر به افزایش قابل‌توجه قیمت می‌شود. با این حال قیمت LTC از آن زمان تاکنون به محل شکسته شدن الگوی مذکور بازگشته است.

نمودار لایت کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار لایت کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در صورت تداوم روند صعودی، لایت کوین در حوالی ۱۰۲ دلار با مقاومت مهمی مواجه خواهد شد. از طرف دیگر، در صورتی که قیمت LTC به زیر ۹۰ دلار سقوط کند، الگوی وج نزولی بی‌اعتبار می‌شود و احتمالا شاهد ریزش قیمت آن تا ۸۲ دلار خواهیم بود.

آپدیت: قیمت لایت کوین بعد از هاوینگ خود کاهش یافته است و در حال حاضر، پایین‌تر از محدوده ۹۰ دلار و در حوالی ۸۵ دلار معامله می‌شود. با توجه به سقوط LTC به زیر محدوده ۹۰ دلار، می‌توان گفت که پیش‌بینی‌های صعودی ناشی از شکسته شدن الگوی وج نزولی اعتبار خود را از دست داده‌اند.

آیکان

پروژه آیکان در تاریخ ۳۱ جولای (۹ مرداد) شبکه آزمایشی خود را با نام «xCall ICX» راه‌اندازی کرد. این شبکه آزمایشی برای آزمایش ویژگی‌ها، برنامه‌ها و ابزارهای غیرمتمرکز مختلف توسعه داده شده است و افراد مشارکت‌کننده در آن می‌توانند تا ۸۴۵,۰۰۰ توکن ICX کمک هزینه دریافت کنند.

قیمت ICX در تاریخ ۲۲ ژوئن (۱ تیر) موفق شد خط مقاومت نزولی خود را به سمت بالا بشکند. با این حال، قیمت ICX در ادامه با مقاومت افقی که در نمودار زیر مشخص شده است، برخورد کرد و نتوانست آن را به سمت بالا بشکند. در مجموع، ICX دو بار این خط مقاومت را آزمایش کرده و یک سقف قیمتی (علاوه قرمز رنگ) تشکیل داده است. تشکیل چنین سقف قیمتی سیگنالی نزولی است. بنابراین، تا زمانی که قیمت ICX به بالای مقاومت ۰.۲۵ دلار نرسد، نمی‌توان روند آن را صعودی در نظر گرفت.

نمودار آیکان تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار آیکان تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در صورت شکسته شدن این مقاومت، قیمت ICX احتمالا تا مقاومت ۰.۵۵ دلار افزایش خواهد یافت. در سمت مقابل، اگر مقاومت ۰.۲۵ دلاری شکسته نشود؛ احتمالا شاهد ریزش ۲۲٪ ICX و سقوط تا محدوده ۰.۱۷ دلار خواهیم بود.

هورایزن

حذف استخرهای محافظ (Shielded Pools) زنجیره اصلی هورایزن طی به‌روزرسانی اجباری «ZEN4.1» اجرا خواهد شد. پس از حذف استخرهای مذکور، تمام ویژگی‌های مرتبط با حریم خصوصی از بلاک چین هورایزن حذف خواهند شد. این موضوع بدان معنا است که ZEN پس از این تغییر دیگر به عنوان یک پرایویسی کوین عمل نمی‌کند. انتظار می‌رود این به‌روزرسانی در ماه جاری در یک شبکه آزمایشی جدید تست و پس از آن در ماه سپتامبر (شهریور)‌ در شبکه اصلی فعال شود.

از دید تکنیکال، روند قیمت ZEN بسیار شبیه به ICX است. با این تفاوت که هورایزن موفق شده است پس از شکستن خط روند نزولی خود، از مقاومت افقی ۹.۴۵ دلاری به سمت بالا عبور کند. البته از آن زمان تاکنون قیمت ZEN دوباره به زیر این مقاومت بازگشته است.

نمودار هورایزن تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار هورایزن تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در صورتی که قیمت هورایزن بار دیگر به این خط مقاومت برخورد کند و نتواند از آن عبور کند، احتمالا شاهد سقوط آن تا خط روند نزولی در حوالی ۷ دلار خواهیم بود.

در سمت دیگر، در صورت شکسته شدن مقاومت ۹.۴۵ دلاری، احتمالا شاهد رشد ۶۰٪ قیمت هورایزن و صعود تا محدوده ۱۵ دلار خواهیم بود. گفتنی است که نزدیک شدن به موعد راه‌اندازی شبکه آزمایشی هورایزن تاثیر مثبتی روی قیمت آن گذاشته است.

تزوس

پروژه تزوس روز گذشته جلسه مهمی را حول موضوع دیفای و استفاده از ویژگی «Liquidity Baking» در شهر لندن برگزار کرد. نتایج این جلسه می‌تواند به رشد قیمت تزوس در ماه آگوست (مرداد) کمک کند.

تزوس در اوایل ماه جولای (تیر) موفق شد خط روند نزولی خود را به سمت بالا بشکند. هرچند که شکسته شدن این خط روندها معمولا به افزایش قیمت شدید رمزارزها منجر می‌شود، تزوس از آن زمان تاکنون صرفا در اطراف این خط روند در نوسان بوده است.

نمودار تزوس تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار تزوس تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در صورت عدم افزایش قیمت XTZ، این توکن ممکن است با افتی ۱۷٪ به کف سالانه ۰.۷۰ دلاری خود سقوط کند. از طرف دیگر، در صورت افزایش قیمت XTZ، احتمال صعود آن تا مقاومت ۱.۲۰ دلاری وجود دارد.

اولترا

پروژه اولترا (Ultra) در تاریخ ۸ آگوست (۱۷ مرداد) پلتفرم گیمینگ جدیدی را با نام اولترا آرنا (Ultra Arena) راه‌اندازی خواهد کرد. این پلتفرم نوعی بازی‌ بلاکچینی است و افراد می‌توانند با بازی کردن در آن، پاداش کسب کنند.

راه‌اندازی چنین پلتفرمی می‌تواند به بهبود وضعیت قیمت UOS کمک کند. با این وجود، UOS به تازگی پایین‌ترین حمایت سالیانه خود در حوالی ۰.۱۷ دلار را از دست داده و به زیر آن سقوط کرده است.

نمودار اولترا تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار اولترا تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در صورتی که از دست رفتن این حمایت تایید شود، احتمالا شاهد ریزش ۴۰٪ اولترا و سقوط آن تا حمایت ۰.۱۰ دلار خواهیم بود. با این حال، اگر اخبار مثبت به کمک اولترا بیایند، احتمال جهش ۳۰٪ قیمت آن وجود خواهد داشت.

کاربران توجه داشته باشند این متن تنها ترجمه متن منبع است و لزوما نظر میهن بلاکچین نیست. بازار کریپتو بازاری بسیار پر ریسک است و کاربران قبل از هر اقدامی باید تحقیقات کامل را شخصا انجام دهند و مسئولیت اقدامات خود را بپذیرند. مطالب مطرح شده در این تحلیل به هیچ عنوان نباید توصیه خرید و فروش یا سرمایه‌گذاری تلقی شوند.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا