اخبار خارجی

افزایش چشمگیر ارزش بازار آلتکوین ها؛ روند قیمت بیت کوین ثابت!

آلتکوین های پرشماری طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش قیمت مواجه شده اند، در حالی که قیمت بیت کوین ثابت مانده است. در نتیجه این سوال به وجود آمده است که آیا بازار ارز دیجیتال وارد فصل آلتکوین های دیگری می‌شود یا خیر.

افزایش قیمت آلتکوین ها

اکثر بازار امروز در روند صعودی قرار داشت، به طوری که شاهد افزایش قیمت چشمگیری از جانب آلتکوین ها بودیم. در عین حال، هیچکدام از ۱۰۰ آلتکوین برتر از لحاظ ارزش بازار بیشتر از دوج کوین (DOGE) افزایش قیمت نداشته اند.

افزایش قیمت بیش از ۵۰ درصدی دوج کوین بدان معنا است که قیمت این آلتکوین اکنون ۰.۰۰۴۳ دلار یا ۴۶ ساتوشی است. دوج کوین هم چنین با ارزش بازار ۵۴۰ میلیون دلاری به رتبه ۲۷ ارزهای دیجیتال از این لحاظ رسیده است.

کاردانو (ADA) نیز اخیرا با افزایش قیمت خوبی همراه بوده است. فارغ از اعلان اخیر درباره قابلیت استیکینگ این کوین در Coinbase Custody، افزایش قیمت ADA می‌تواند به دلیل خوش بینی درباره عرضه به روزرسانی به شدت مورد انتظار شلی نیز باشد.

کمتر از یک هفته قبل، قیمت کوین ADA تقریبا ۰.۰۷۳ دلار بود و اکنون ۰.۱۳ دلار است. این موضوع بدان معنا است که در این مدت، قیمت این ارز دیجیتال تا ۸۰ درصد افزایش یافته است.

قیمت کوین ADA
قیمت کوین ADA

وی چین (VeChain) نیز شاهد افزایش قیمت بوده است. این شرکت اخیرا دومین سالگرد شبکه اصلی خود را جشن گرفت و اعلام کرد که برگزاری همایش جهانی هوش مصنوعی را از ۹ جولای به ۱۱ جولای موکول خواهد کرد. افزایش قیمت ۱۶ درصدی امروز بدان معنا است که قیمت VET بر روی ۰.۰۱۷۶ دلار قرار دارد و از اواخر ماه ژوئن تقریبا دو برابر شده است.

قیمت وی چین
قیمت وی چین

سایر افزایش قیمت های قابل ذکر شامل ICON با ۱۳ درصد، Elrond با ۱۲.۸۶ درصد و Siacoin با ۱۲.۶۰ درصد افزایش قیمت هستند. ریپل نیز ۷ درصد و چین لینک (LINK) تقریبا ۱۴ درصد افزایش قیمت داشته اند.

روند بدون تغییر بیت کوین

اگرچه بازار آلتکوین با افزایش قیمت مواجه بوده است، اما قیمت بیت کوین تقریبا بر روی ۹۲۵۰ دلار ثابت مانده است. قیمت بیت کوین از اواخر ماه ژوئن در محدوده ۸۸۵۰ الی ۹۳۰۰ دلار قرار دارد و گویا نمی‌تواند از این محدوده عبور کند.

سطح قیمت ۹۳۰۰ دلار هم چنان مهمترین مانع در روند صعودی بیت کوین است. اگر بیت کوین بتواند از این سطح عبور کند، به سطوح مقاومتی ۹۵۰۰ و ۹۸۰۰ دلار خواهد رسید. در مقابل سطح روانی ۹۰۰۰ دلار به عنوان سطح حمایتی مهمی در نظر گرفته می‌شود.

قیمت بیت کوین
قیمت بیت کوین

نکته جالب این است که اکثر شاخص های بازار بورس در روز گذشته اندکی کاهش داشته اند. قراردادهای آتی S&P 500، نزدک و داو جونز نیز اندکی کاهش یافته اند.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا