اخبار خارجی

افزایش قیمت بیت کوین به کانال ۹۰۰۰ دلار پس از سخنان مدیرعامل توییتر!

قیمت بیت کوین امروز افزایش یافته است و اندکی بالاتر از ۹۰۰۰ دلار رفته است. بعضی از افراد بیان کرده اند شرایط اضطراری ویروس کرونا در کشور چین دلیل افزایش قیمت ۵ درصدی امروز است، هرچند این ادعا توسط سایر افراد پذیرفته شده نیست. دلایل متفاوتی برای افزایش قیمت بیت کوین وجود دارد که در این خبر بررسی می کنیم.

معامله کنندگان باید منتظر باشند که آیا بیت کوین می‌تواند سطح قیمت بالاتر از ۹۱۱۸ دلار را حفظ کند و سطح حمایتی را از ۹۱۰۰ به ۹۲۰۰ دلار برساند و رکورد قیمت روزانه جدیدی را مشخص کند یا خیر. معامله کنندگان بالاتر از قیمت ۹۲۰۰ دلار به دنبال دستیابی به قیمت های ۹۵۰۰، ۹۶۰۰، ۹۹۶۳ و ۱۰۵۳۸ دلار هستند.

از تاریخ ۲۴ ژانویه قیمت بیت کوین ۱۱.۳۱ درصد افزایش یافته است. این موضوع بدان معنا است که می‌توان منتظر کاهش قیمت به ۸۹۰۰ و ۸۷۰۰ دلار باشیم. در حال حاضر اندیکاتور MACD در آستانه عبور به سطح بالاتر خط سیگنال بازه زمانی روزانه است و هیستوگرام با نزدیک شدن به صفر، تقریبا از منفی به مثبت تغییر کرده است.

شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز صعودی است و بر روی ۶۶ قرار گرفته است، اما این اندیکاتور هنوز در محدوده خرید بیش از حد قرار ندارد و نشان می‌دهد که گاوها هم چنان می‌توانند قیمت را افزایش دهند. همانطور که اشاره شد، طی روندهای افزایشی قوی، قیمت بیت کوین می‌تواند فارغ از چندین اندیکاتوری که خرید بیش از حد را نشان می‌دهند به افزایش خود ادامه دهد و به معامله کنندگان توصیه می‌شود به حجم معاملات، اسیلاتور جریان پول چایکین و هم چنین الگوی کندل استیک دو قله توجه دقیق کنند زیرا می‌تواند نشانه از روند بازگشتی قیمت باشد.

طی چند روز گذشته، پذیرش بیت کوین متوقف شده و حجم معاملات ارز دیجیتال کاهش یافت، اما این موضوع باعث نشده است که جک دورسی (Jack Dorsey) مدیرعامل توییتر دست از بیت کوین بردارد زیرا متقاعد شده است که آینده در دستان این ارز دیجیتال است.

در بحبوحه بررسی های دقیق و موشکافانه قانونگذاری که به دلیل برنامه های فیسبوک برای عرضه ارز دیجیتال خود به وجود آمده است، دورسی قول داده است تا از طریق شرکت امور پرداخت خود به اسم اسکوئر (Square) به رشد و توسعه بیت کوین کمک کند و در این خصوص گفته است دیر یا زود پرداخت های آنی و با کارمزد اندک بیت کوین همانند پول نقد رواج خواهد یافت.

بخش ارز دیجیتال شرکت اسکوئر در بلاگ خود نوشته است:

برای آنکه بیت کوین به طور گسترده به عنوان ارز جهانی مورد استفاده قرار بگیرد، به بهبودهایی در زمینه تجربه کاربری، امنیت، حریم خصوصی و مقیاس پذیری بیت کوین نیاز است.

دورسی در توییتر افزود:

بخش ارز دیجیتال اسکوئر به اسم اسکوئر کریپتو (Square Crypto) بر لایتنینگ متمرکز است.

اسکوئر کریپتو که سال گذشته توسط دورسی ایجاد شد تا در زمینه توسعه بیت کوین و ارزهای دیجیتال پیشگام باشد، گفته است که در حال ایجاد یک کیت توسعه برای شبکه لایتنینگ است که از طریق آن، پرداخت های کوچکتر بیت کوین سریعتر و ارزانتر و بدون ایجاد ازدحام در بلاک چین بیت کوین ارسال شوند.

اسکوئر کریپتو افزود:

از آنجایی که ما یک تیم از توسعه دهندگان متن باز هستیم، در موضع قدرتمندی برای هماهنگ کردن پروژه های بزرگ می‌باشیم که افراد مستقل ممکن است زمان و منابع مورد نیاز برای آن را در اختیار نداشته باشند.

بعضی از افراد، شبکه لایتنینگ بیت کوین را به عنوان ناجی بالقوه تراکنش های بیت کوین در نظر می‌گیرند که به این ارز دیجیتال کند مبتنی بر بلاک چین امکان خواهد داد تا با سایر ارزهای دیجیتال نظیر لایت کوین و XRP رقابت کند.

هرچند هنوز دقیقا مشخص نیست که پذیرش گسترده شبکه لایتنینگ چه تاثیری بر قیمت این ارز دیجیتال خواهد گذاشت.

تحقیقات انجام شده توسط صرافی ارز دیجیتال بیتمکس به این نتیجه رسیده اند که توسعه شبکه لایتنینگ هم چنان برای مشتاقان و افراد حرفه ای است، اما بیان کرده است که کاربردهای این شبکه فراتر از حد انتظار است.

اسکوئر هفته گذشته پتنتی را ثبت کرد که تراکنش های همزمان ارز دیجیتال به ارز سنتی را امکان پذیر می‌سازد.

منبع
forbes

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا