اخبار بیت کوین

درخواست ETF اسپات بیت کوین از سوی ۵ شرکت اصلاح شد

بورس معاملات آپشن شیکاگو (Cboe) درخواست راه‌اندازی صندوق ETF اسپات بیت کوین پنج شرکت را اصلاح کرده و یک توافقنامه اشتراک نظارت (SSA) با صرافی کوین بیس را به آن‌ها اضافه کرده است. این اقدام برای تطبیق با الزامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) انجام شده است.

به نقل از کوین‌تلگراف، بورس شیکاگو پرونده‌های ETF اسپات بیت کوین متعلق به شرکت‌های ویزدم تری (WisdomTree)، فیدلیتی (Fidelity)، ون‌اِک (VanEck)، اینوسکو (Invesco) و صندوق مشترک آرک اینوست (ARK Invest) و ۲۱شیرز (21Shares) را در ۱۱ جولای (۲۰ تیر) اصلاح کرده است.

به نظر می‌رسد که این شرکت برای حل مشکلات مربوط به SSA که در ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) اعلام شده بود، به توافق جدیدی با صرافی کوین بیس دست یافته است. همان طور که پیش از این گزارش دادیم، SEC در واکنش به درخواست‌های اولیه ETF اسپات بیت کوین اعلام کرده بود که از طرفین انتظار دارد یک توافقنامه اشتراک نظارت به ثبت برسانند.

شایان ذکر است که SSAها تلاش می‌کنند با استانداردهای SEC تطابق داشته باشند، از رفتار متقلبانه شرکت‌های مختلف جلوگیری کنند و از سرمایه‌گذاران محافظت نمایند. SEC در ۱۰ مارس (۱۹ اسفند ۱۴۰۱) درباره این قراردادها گفته بود:

یک صرافی به یک SSA جامع با یک بازار قانونی با اندازه و حجم قابل‌توجه، در ارتباط با دارایی‌های موردنظر خود یا بیت کوین نیاز دارد.

درخواست‌های ETF اسپات بیت کوین اخیراً توجه افراد زیادی را در صنعت کریپتو به خود جلب کرده است. شرکت‌های ویزم‌تری، اینوسکو، فیدلیتی و والکری (Valkyrie) هم درخواست خود را بعد از ثبت درخواست شرکت ۱۰ تریلیون دلاری بلک راک (BlackRock) به ثبت رسانده بودند.

گفتنی است که بورس نزدک هم اصلاحیه درخواست‌های خود برای فهرست کردن ETF بلک‌ راک را در ۲۹ ژوئن (۸ تیر) به ثبت رساند و به همین صورت، نام کوین بیس را به‌عنوان پلتفرم معاملاتی کنترل‌کننده در درخواست خود ثبت کرد.

از طرفی، اخبار مربوط به بورس شیکاگو باعث شد که سهام کوین ‌بیس در ۱۱ جولای (۲۰ تیر) نزدیک به ۱۰٪ رشد کند و طبق گزارش‌های گوگل فایننس (Google Finance)، به رکورد جدیدی از ۱۶ اوت ۲۰۲۲ (۲۵ مرداد ۱۴۰۱) برسد.

نمودار سهام صرافی کوین بیس در ۲۰ تیر – منبع: Google Finance

به نقل از دبلاک، شرکت آرک اینوست هم در روز گذشته و بعد از رشد سهام کوین بیس، ۱۳۵,۱۵۲ سهم از سهام این صرافی را به فروش رساند. از ۲۶ جولای سال گذشته (۴ مرداد ۱۴۰۱) این اولین باری است که آرک اینوست دست به فروش سهام کوین بیس می‌زند و در حال حاضر، بیشتر از ۷۱۱.۲۴ میلیون دلار از سهام آن را در اختیار دارد که ۸.۲۵٪ از کل دارایی‌های این شرکت محسوب می‌شود.

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، کوین ‌بیس در حال حاضر در حال مبارزه با SEC به دلیل ارائه توکن‌هایی است که این آژانس آن‌ها را نوعی اوراق بهادار ثبت‌نشده می‌داند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا