اخبار خارجی

آماده سازی بنیاد اتریوم؛ استخدام تیم امنیتی حرفه ای برای اتریوم ۲.۰

بنیاد اتریوم به دنبال استخدام تیم امنیتی اختصاصی برای کنکاش و بررسی تمام جوانب اتریوم ۲.۰ است.

بنیاد اتریو‌م یک تیم امنیتی اختصاصی برای اتریوم ۲.۰ ایجاد خواهد کرد تا بر روی هرگونه مسأله بالقوه مرتبط با امنیت سایبری و اقتصاد رمز ارز مطالعه کند.

جاستین دریک (Justin Drake) یکی از محققان اتریوم ۲.۰ در بنیاد اتریو‌م، آغاز فرایند استخدام را در توییتر اعلام کرد.

بنیاد اتریو‌م به دنبال استخدام افراد حرفه‌ای مختلف در زمینه امنیت و حسابرسی برای نرم‌افزار و مدل کلی به‌روزرسانی آتی است.

در میان وظایف این تیم، فازینگ (fuzzing) و برنامه کشف باگ قرار دارد که مستقیما با مدیریت امنیت نرم‌افزار در ارتباط است.

توسعه دهندگان کلاینت‌های اتریو‌م نیز از قبل در فازینگ کلاینت‌های اتریوم ۲.۰ شرکت کرده‌اند. پیشروی این اقدام، Sigma Prime توسعه دهنده کلاینت لایتهوس (Lighthouse) مبتنی بر زبان برنامه‌نویسی راست (Rust) است.

فازینگ یک روش جستجو و کشف باگ است که شامل ارائه اطلاعات زاید و بلااستفاده به نرم‌افزار به منظور فعال کردن پاسخ و واکنش غیراستاندارد است. بسیاری از باگ‌های موجود کنونی در وب به دلیل بهینه‌سازی نامناسب ورودی‌ها که طی آن، انواع خاصی از ورودی‌ها به عنوان کد ماشین تفسیر می‌شوند. فازینگ به یافتن این نقاط مهم و به‌روزرسانی کد کمک می‌کند تا از پیدایش باگ‌های فاجعه‌آمیز جلوگیری شود.

تیم امنیتی مورد نظر هم‌چنین اقدامات تئوری بیشتری بر روی تایید رسمی الگوریتم‌های رمزنگاری انجام خواهد داد. این فرایند به منظور اثبات ریاضیاتی ایمن بودن الگوریتم موردنظر خواهد بود. بنیاد اتریو‌م هم‌چنین به دنبال متخصصان مدل‌سازی اقتصادی نیز خواهد بود.

ارتقای امنیت

با وجود مراحل پایانی آماده‌سازی فاز صفر اتریوم ۲.۰، تاکید زیادی بر امنیت شبکه وجود دارد.

اخیرا بنیاد اتریوم، “شبکه‌های حمله” تخصصی برای جایزه بگیران عرضه کرده است. توسعه‌دهندگان با یافتن مشکلات قبل از عرضه شبکه اصلی به دنبال این هستند تا از انتقال روان به اتریوم ۲.۰ اطمینان حاصل کنند.

موفقیت‌آمیز بودن این رویکرد ثابت شده است، به طوری که اکنون چندین اکسپلویت و باگ اصلاح شده اند. به دنبال این موفقیت، یک شبکه حمله چندکلاینتی نیز امروز عرضه شد.

شبکه آزمایشی مدالا (Medalla) که اولین شبکه آزمایشی تحت اختیار جامعه است نیز برای عرضه در روز سه‌شنبه و پس از به حد نصاب رسیدن تعداد تاییدکنندگان قبل از پایان مهلت مشخص شده، برنامه‌ریزی شده است.

عرضه شبکه اصلی در تاریخ نامشخصی خواهد بود و این موضوع به اعتماد و اطمینان توسعه‌دهندگان از ثبات شبکه بستگی دارد.

جاستین دریک قبلا بیان کرده بود که این موضوع در سال ۲۰۲۱ رخ خواهد داد. هرچند بعضی از افراد نظیر ویتالیک بوترین موسس اتریو‌م در خصوص عرضه اتریوم ۲.۰ در سال جاری خوش‌بین تر هستند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا