اخبار خارجی

۵ تاریخ مهم برای بیت کوین تا قبل از نصف شدن پاداش در سال ۲۰۲۰

بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۱۹ روند صعودی خود را شروع کرده است و بجز مقاطعی که دچار ریزش های مقطعی بوده است؛ روند کلی افزایشی خود را از دست نداده است. همانطور که همه میدانیم؛ در یکی از روزهای ماه می سال ۲۰۲۰ (ادریبهشت ماه سال ۱۳۹۹ شمسی) قرار است یکی از اتفاقات مهم بیت کوین یعنی نصف شدن پاداش استخراج شبکه رخ دهد.اما حدود ۸ ماه تا این رویداد زمان باقی است و در ادامه به چند تاریخ نسبتا مهم و تاثیرگذار روی بیت کوین و قیمت آن تا قبل از سال ۲۰۲۰ اشاره خواهیم کرد.

۲۲ آگوست (۳۱ مرداد): اعلام رای دادگاه نیویورک برای صرافی بیتفینکس و ارز دیجیتال تتر

ابتدای سال ۲۰۱۹ دادگاه عالی نیویورک، کمپانی مادر صرافی بیتفینکس (Bitfinex) و استیبل کوین تتر؛ آی فینکس (iFinex)؛ را به جرم پولشویی و عدم شفافیت لازم در ارائه مدارک احضار کرد. از آن زمان صرافی بیتفینکس و فعالیت های آن مورد بررسی دولت آمریکا بوده است و همین موضوع باعث کاهش مارکت کپ تتر و از بین رفتن اعتماد کاربران شد. رای نهایی دادگاه چندین بار برای بررسی های بیشتر تعویق افتاد تا نهایتا تاریخ فردا ۳۱ مرداد قرار است دادگاه نیویورک رای خود را اعلام کند.

این رای میتواند روی بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین تاثیرگذار باشد. چه رای مثبت داده شود و بیتفینکس و تتر بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند و چه رای بر متهم شدن بیتفینکس صادر شود؛ روی بازار و احساسات جامعه اثر خواهد گذاشت.

 ۲۳ سپتامبر (۱ مهر): پروژه Bakkt به صورت رسمی راه اندازی خواهد شد

بکت (Bakkt) که قصد راه اندازی قراردادهای آتی بیت کوین را دارد؛ ماه های زیادی بود که در پی گرفتن تاییدیه رسمی از کمیسیون SEC بود و در نهایت توانست تاییدیه اولیه را دریافت کند و نسخه تستی پلتفرم خود را راه اندازی کرد.

مدیر این پروژه اعلام کرده است؛ نسخه اصلی به صورت رسمی در تاریخ ۱ ام مهر ماه عرضه خواهد شد. Bakkt میتواند حجم کل بازار کریپتو را با وارد کردن سرمایه گذاران سازمانی به مارکت کریپتو افزایش دهد و قطعا با راه اندازی این پلتفرم؛ شاهد تاثیرات آن در بازار خواهیم بود.

۱۳ و ۱۸ اکتبر (۲۱ و ۲۶ مهرماه): اعلام نظر نهایی کمیسیون SEC راجع به ETF های Bitwise و VanEck/SolidX

ماه مهر به نظر میرسد حامل اتفاقات مهمی برای بیت کوین و جامعه کریپتو خواهد بود. کمیسیون SEC که مسئول بررسی صندوق های آتی یا همان ETF های بیت کوین است؛ تا امروز درخواست های زیادی را دریافت کرده است و دو مورد از مهمترین آنها Bitwise و VanEck/SolidX هستند.

این دو درخواست بنا به گفته خود کمیسیون SEC قرار است به ترتیب در تاریخ های ۲۱ و ۲۶ مهرماه نظر نهایی را دریافت کنند.

۲۸ اکتبر (۶ آبان ماه): پایان داستان Mt. Gox و خسارت های پرداخت شده

یکی از اولین صرافی های کریپتویی؛ Mt. Gox بود که در ژاپن واقع شده بود و در سال ۲۰۱۱ به دلیل هک شدن؛ ۸۵۰۰۰۰ بیت کوین از آن به سرقت رفت. حواشی و خسارات این اتفاق که جامعه کریپتو را دگرگون کرد؛ تا امسال ادامه داشت و طبق رای دادگاه این صرافی باید خسارت وارده را پرداخت میکرد.

این خسارات با فروختن بیت کوین توسط مدیران این صرافی به صورت پله ای و در بازه های زمانی مشخص انجام میشد. در تاریخ ۶ آبان ماه به گفته مسئول Mt. Gox؛  آخرین پلن این صرافی برای پرداخت به خسارت دیدگان هک منتشر خواهد شد و تا ۶ ماه بعد از آن قرار است پرداخت ها به پایان برسد و داستان غم انگیز صرافی Mt. Gox نیز به پایان خواهد رسید.

مقصر بسیاری از افزایش و کاهش قیمت های بیت کوین در سال های گذشته را این صرافی می دانستند و به نظر می رسد بخش زیادی از دستکاری های بازار با پایان یافتن این پرونده؛ تمام خواهد شد.

بیت کوین امروز با ریزش ناگهانی مواجه شد و در زمان انتشار این خبر با ارزش ۹۹۰۰ دلار و حجم بازار ۱۷۹ میلیارد دلار معامله می شود. به نظر شما این تاریخ ها میتواند تاثیری روی قیمت بیت کوین داشته باشد؟

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا