اخبار عمومی

مهم‌ترین رویدادهای ماه آوریل که پیش‌بینی می‌شود به سرخط خبرها تبدیل شوند

در ماه آوریل رویدادهای مهمی را پیش رو داریم که باعث شده به ماه مهمی در صنعت کریپتو تبدیل شود و تاثیر زیادی بر بازار خواهد داشت. از هاوینگ بیت کوین گرفته تا دادگاه ژائو مدیر عامل سابق بایننس، دعوای حقوقی کوین بیس و SEC و راه‌اندازی پروژه‌های شاخص، مهم‌ترین رویدادهایی هستند که انتظار می‌رود به سر تیتر خبرها تبدیل شوند.

هاوینگ بیت کوین و بیت کوین کش

آوریل ماه نصف شدن پاداش بلوک برای دو ارز دیجیتال برتر بازار است: بیت کوین (BTC) و بیت کوین کش (BCH).

فعالان بازار انتظار دارند هاوینگ بیت کوین کش در حدود ۳ آوریل (۱۵ فروردین) انجام شود که پاداش استخراج را از ۶.۲۵ به ۳.۱۲۵ BCH کاهش می‌دهد. این رویداد که برای کنترل تورم و پویایی عرضه کوین‌ها بسیار مهم است، اغلب به دلیل کاهش کوین‌های در گردش، باعث ایجاد علاقه به سفته‌بازی می‌شود.

تاریخچه هاوینگ بیت کوین
تاریخچه هاوینگ بیت کوین؛ منبع: beincrypto

اندکی پس از آن، در ۲۰ آوریل (۱ اردیبهشت)، بیت کوین هاوینگ خود را تجربه خواهد کرد. پس از آن، پاداش استخراج یک بلوک از ۶.۲۵ BTC به ۳.۱۲۵ BTC کاهش خواهد یافت. از لحاظ تاریخی، چنین رویدادهایی روند صعودی بازار را تسریع کرده و به سفته‌بازی و علاقه به قیمت بیت کوین دامن زده است.

هاوینگ یک ارز دیجیتال ماهیت باعث کاهش تورم آن شده و به طور بالقوه ارزش آن را در طول زمان افزایش می‌دهد.

دعوای SEC و کوین بیس

یکی دیگر از رویدادهای مهم ماه آوریل، آخرین مهلت SEC و کوین بیس برای توافق است که مهلت آن ۱۹ آوریل (۳۱ فروردین) تعیین شده است.

این موضوع به دنبال حکمی علیه درخواست کوین بیس برای رد شکایت SEC است که تنش مداوم بین نهادهای کریپتو و نهادهای نظارتی را نشان می‌دهد. نتیجه این دعوا می‌تواند سابقه‌ای را برای مقررات ارزهای دیجیتال در ایالات متحده ایجاد کرده و بر کل صنعت کریپتو تاثیر بگذارد.

محاکمه CZ و تاثیر آن بر بازار کریپتو

یکی دیگر از رویدادهای مهم ماه آوریل، محکومیت بنیانگذار بایننس، چانگ پنگ ژائو، معروف به CZ است. برگزاری دادگاه ژائو که در ابتدا برای ۳۰ مارس تعیین شده بود، به ۳۰ آوریل (۱۱ اردیبهشت) موکول شد.

پرونده ژائو شامل اتهاماتی مبنی بر عدم اجرای موثر قوانین ضد پولشویی است که چالش‌های قانونی پیش روی رهبران صنعت کریپتو را نشان می‌دهد.

راه‌اندازی شبکه اصلی EigenLayer

پروژه آیگن لیر (Eigen Layer) با سرمایه‌گذاری قابل توجه ۱۰۰ میلیون دلاری Andreessen Horowitz و به عنوان یک پروتکل خلاقانه که به کاربران امکان می‌دهد اتر (ETH) را مجددا استیک کنند، قرار است تغییرات جدیدی را در امنیت و عملکرد شبکه اتریوم معرفی کند. انتقال این پروژه به شبکه اصلی پس از یک مرحله آزمایشی موفقیت‌آمیز انجام می‌شود و هدف آن افزایش مقیاس‌پذیری و عملکرد اتریوم است.

شاخص‌های اقتصادی: CPI ماه مارس

شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات متحده (CPI) برای ماه مارس که قرار است در ۱۰ آوریل (۲۲ فروردین) منتشر شود، همچنان یک شاخص اقتصادی مهم است که می‌تواند احساسات بازار را تحت تاثیر قرار دهد. افزایش CPI در ماه فوریه، سرمایه‌گذاران را محتاط و هوشیار نگه داشته است که منعکسکننده روند اقتصاد کلان است که به طور غیرمستقیم بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارد.

شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا
شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا؛ منبع: مرکز آمار اداره کار آمریکا

به طور خلاصه، ماه آوریل مملو از اخباری است که کامل ماهیت چند وجهی بازارهای کریپتو را در بر می‌گیرد. از چالش‌های نظارتی و شاخص‌های اقتصاد کلان گرفته تا پیشرفت‌های فناوری در بازار همگی در این ماه رویدادهای مهمی را خواهند داشت. به نظر شما پس از هفت ماه صعودی، ماه آوریل برای بیت کوین چگونه خواهد بود؟

از طريق
بی‌این کریپتو

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا