مبتدی مقالات

پلتفرم کنفرانس های مجازی تنظیم شده است: آیا به وعده‌های خود عمل خواهد کرد؟

با توجه به شیوع کرونا ویروس، زمان آن فرا رسیده است تا جامعه ارز دیجیتال دست به ایده‌های نوآورانه‌ای در راستای کنفرانس های مجازی بزند. با توجه به تلاش‌های اقتصاد جهانی برای وفق دادن خود با تغییرات سریعی که شیوع کرونا ویروس بر جهان تحمیل کرده است، فضای کنفرانس های مجازی به صورت قابل ملاحظه‌ای در حال رونق گرفتن است.

وجود نیاز به تعامل، برقراری ارتباط و گسترش شبکه‌هایمان شاید هیچ وقت به این گستردگی حس نمی‌شد. همین امر موجب تلاش زیاد مشاغل مختلف برای سر پا ماندن در برابر چیزی شده است، که شاید بتوان آن را به نوعی رکود اقتصادی بزرگ بعدی دانست.

حفظ فاصله اجتماعی با بلاک چین

کنفرانس بلاک چین آفلاین فاصله اجتماعی واقعیت مجازی ارز دیجیتال

بلاک چین و ارز دیجیتال بخش‌هایی از صنعت تکنولوژی مالی هستند که در مسیر نوآوری، مورد استفاده قرار می‌گیرند. جای تعجب نیست که کنفرانس های حوزه بلاک چین در تلاش هستند تا سریعا به سمت آنلاین شدن حرکت کنند تا بتوانند ارتباط بین افراد جامعه کریپتو را حفظ کنند. این دقیقا همان حفظ فاصله اجتماعی است که همه ما باید در طی این پروسه آزمایشی از آن تبعیت کنیم.

با توجه به این که پیش از شیوع این بیماری که همه را مجبور به رعایت قرنطینه کرد، تکنولوژی به راحتی در دسترس همه قرار داشت؛ با اتمام مقابله ما در برابر ویروس کرونا، جای تعجب نخواهد بود اگر کنفرانس های آنلاین به بخشی جدا نشدنی از زندگی روزمره ما تبدیل شوند. جدا از این که چه زمانی این موضوع خاتمه پیدا کند.

در طی امسال، ده‌ها کنفرانس حیطه بلاک چین لغو شده‌اند و ممکن است این اتفاق برای بسیاری از کنفرانس های دیگر نیز پیش بیاید. پیش از اعلام اجبار قاطع دولت‌ها برای پیروی از قوانین قرنطینه، آن کسب و کارهایی که در اوایل سال ۲۰۲۰ با کوشش زیاد در حال کار کردن بودند، تلاش کردند تا از خود نقشی به جا بگذارند. کاملا واضح است که این بیماری همه‌گیر به زودی از بین نمی‌رود؛ بنابراین، گزینه بارز پیش رو ما، انتقال رویدادها به فضای آنلاین است. انتقالی که برخی از کارپیمایان زیرک به آن روی آورده‌اند.

همیشه افراد شکاکی وجود دارند که در مقابل تغییرات مقاومت می‌کنند. با این وجود، کنفرانس های مجازی در راستای استقبال جهانی از این موضوع، حتی برای افرادی که قادر به شرکت کردن در این کنفرانس ها نیستند، از پتانسیل بالایی برخوردار هستند.

نباید از یاد برد که، هر کسی برون‌گرا نیست و برخی افراد از همراهی و تعامل با غریبه‌ها احساس راحتی نمی‌کنند. تمام این مشکلات در یک محیط مجازی قابل حل هستند و این محیط جایی است که در آن، زمان آب شدن یخ افراد، می‌تواند به کوتاهی کلیک کردن موس کامپیوترتان باشد.

یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های داشتن یک رویداد در محیط مجازی برای عرضه کنندگان، دسترسی داشتن لحظه به لحظه به گستره عظیمی از داده‌ها در زمینه چگونگی بازخوردها از کالایشان و تعاملات این زمینه است. همچنین آنها می‌توانند اطلاعاتی که در یک رویداد حضوری در دسترس نیستند را، به راحتی ردیابی کنند.

اسپانسرها یا همان حامیان مالی می‌توانند داده‌های قابل رسیدگی را در مورد میزان موفقیت‌آمیز بودن فضای کنفرانس مجازی خود جمع آوری کنند. این داده‌ها سطح عمیقی از ردیابی و پیگرد را به اسپانسرها ارائه کرده و به فراوری یک ایده واضح‌تر از یک رویداد خاص و یا بازده سرمایه گذاری بخش گفتگو کمک می‌کنند.

همچنین، این داده‌ها حامیان مالی را به نحوی به صورت مستقیم در برابر مشتریان بالقوه قرار می‌دهند و در این حالت فقط به اندازه یک کلیک از محصولات خود فاصله دارند. چنین رویدادهایی به محدوده جغرافیایی و مکان خاصی محدود نیستند و عرضه کنندگان می‌توانند در کنفرانس هایی با مخاطبان گسترده‌تر و حضار بیشتری شرکت کنند.

کنفرانس مدل واقعیت مجازی

کنفرانس بلاک چین آفلاین فاصله اجتماعی واقعیت مجازی ارز دیجیتال

مدل کنفرانس از راه دور، از مزایای بی‌شماری برای شرکت کنندگان و همچنین عرضه کنندگان برخوردار است.

برترین این مزایا، این است که برگزاری یک رویداد آنلاین نسبت به میزبانی کردن یک رویداد حضوری، از نظر مالی بسیار به صرفه بوده و از این طریق می‌توان مبالغ زیادی را برای زمینه‌های دیگری ذخیره کرد. این به معنی کم شدن میزان موانع برای سازمان‌هایی است که به دنبال ترویج کار خود و رشد جوامع هدف خود هستند. علاوه بر این، مبلغ این کنفرانس ها برای شرکت کنندگان، بدون افت کیفیت محتوا، به حد مناسبی می‌رسد.

تنها کافی است اثرات محیطی به جا مانده از امثال کنگره جهانی موبایل را تصور کنید که در آن ۱۰۰۰۰۰ نفر از سراسر دنیا گرد هم می‌آیند. با گذشت زمان، اکثریت مردم از لحاظ زیست محیطی، بیشتر و بیشتر آگاهی کسب می‌کنند. آیا ممکن است که روزی، سفر به کنفرانس های متعدد در سراسر جهان به صورت سالانه، غیر اخلاقی به حساب بیاید؟

بسیاری از رویدادها، خیلی زود به گردهمایی‌های مجازی تبدیل شدند؛ از جمله موسسه تکنولوژی نمایشگاه بیت کوین ماساچوست (Massachusettes Institute of Technology Bitcoin Expo). این نمایشگاه از تکنولوژی‌هایی مثل واقعیت مجازی، پخش مستقیم زنده و کنفرانس ویدئویی گروهی برای ارائه یک تجربه کنفرانس آنلاین استفاده کرده است.

رو آوردن به کنفرانس های از راه دور، با توجه به اقدامات ایزوله سازی و قرنطینه اعمال شده در سرتاسر جهان به دلیل شیوع کرونا ویروس؛ بسیار مورد استقبال اعضای جامعه ارز دیجیتال قرار گرفته است.

این انتقال به فضای آنلاین، علاقه جدیدی را نسبت به واقعیت مجازی (VR) ایجاد کرده است که تا همین اواخر، تنها به عنوان دنباله‌ای از علایق جانبی علاقه‌مندان به حوزه تکنولوژی و بازیکنان بازی‌های کامپیوتری دیده می‌شد.

در همین راستا، شاهد افزایش میزان علاقه افراد نسبت به سایر تکنولوژی‌ها مثل واقعیت افزوده یا همان augmented reality نیز هستیم. VR می‌تواند تجربه یک کنفرانس معتبر و اصیل را ارائه دهد، البته ممکن است کمی طول بکشد تا افرادی که با این تکنولوژی آشنا نیستند، به آن عادت کنند.

نوآورانه‌تر و فراگیرتر

کنفرانس بلاک چین آفلاین فاصله اجتماعی واقعیت مجازی ارز دیجیتال

کنفرانس به صورت مجازی به این معناست که مشاغل و افراد می‌توانند رویکردها و پیشنهادهای خلاقانه‌تری را ارائه دهند. برنامه‌ها و ابزار کنفرانس از راه دور زیادی موجود هستند که به افراد امکانات نامحدودی می‌دهند. مثل تغییر یک مذاکره میزگرد مجازی در یک محیط سه بعدی (3D)، به تجربه‌ای از محیط بازی کامپیوتری Sims، که به افراد اجازه می‌دهد تا چهره‌ها یا همان آواتارهایشان را بسازند و به کنفرانس مجازی بپیوندند. درست مثل این که در حال بازی کردن یک بازی کامپیوتری هستند.

این امر می‌تواند به نوعی، به فراهم کردن سطحی از یک تعامل در رویداد مجازی، همسو با کنفرانس های حضوری کمک کند؛ که در غیر این صورت به دلیل شیوع کرونا ویروس، اصلا وجود نداشت.

من می‌توانم ببینم که در آینده نزدیک، هر کنفرانسی برای افرادی که قادر به سفر کردن نیستند، دارای یک نسخه مجازی نیز خواهد بود. این می‌تواند شامل یک بازسازی سه بعدی آفلاین از محیط برگزاری کنفرانس باشد که در آن، گفتگوها به صورت زنده در یک فضای مجازی پخش می‌شوند. شاید بیشترین منفعت شرکت کردن در چنین رویدادی برای شما، حضورتان در بخش‌های مختلف شبکه مجازی باشد که درست در تضاد با یک ملاقات بیرون از منزل و ساعت‌ها انتظار کشیدن برای گرفتن یک تاکسی گران قیمت برای بازگشتن به خانه، پس از اتمام یک رویداد آفلاین است.

در همین حین، ظهور اتصالات سریع اینترنت و تلفن‌های هوشمند به این معناست که مردم حتی برای شرکت کردن، نیازی به پشت کامپیوتر بودن نیز ندارند. همچنین، ابزار کنفرانس ویدئویی مثل Zoom، Skype و Google Hangouts به بسیاری از افراد این اجازه را می‌دهند تا بتوانند به صورت همزمان در یک مکالمه شرکت کنند.

این کاربرد تکنولوژی، سطحی مفید برای مقوله مشارکت فراهم می‌کند. ممکن است افرادی نسبت به پرسیدن سوالات سخنران اصلی مقابل یک سالن کنفرانس بسته بی‌میل باشند. در صورت فراهم بودن امکان شرکت کردن در یک کنفرانس از راه دور که در آن از راحتی امکانات آواتار مجازی خود برخوردار هستید، احتمال شرکت کردن این افراد بیشتر خواهد بود.

پس از به اتمام رسیدن کنفرانس، تمام شرکت کنندگان می‌توانند به تکرار بخش‌های خاص سخنرانی و یا پنل جلسات مختلف دسترسی داشته باشند. این امر به همه اجازه میدهد تا رویداد مورد نظر را تحت جزئیات بیشتری بررسی کنند.

گاهی ماه‌ها طول می‌کشد تا این امکان برای برخی از رویدادهای آفلاین فراهم شود. دلیل این موضوع، انتقال محتوا به تیم‌های مختلف تولیدی و پروسه طولانی ویرایش آن، پیش از انتشار است. در طول چنین زمانی شرکت کنندگان به کنفرانس بعدی رسیده‌اند.

Netflix به جهان اثبات کرده است که فیلم تصویری، بر اساس تقاضا کار می‌کند، و کنفرانس مجازی می‌تواند چنین چیزی را فراهم کند؛ نکته اصلی را از دست دادید؟ مشکلی نیست، تنها کافی است به بخش فهرست بازگشت مراجعه کنید و در راحتی تمام، تماشا کنید.

همینطور که ما به سمت جهانی داده محور و غیرمتمرکز حرکت می‌کنیم، دنیایی که در آن هر یک دلار بازاریابی صرف شده، زیر نظر مدیران مضطرب که به بودجه‌های ریزش کرده خود در دوران پس از ویروس کرونا می‌نگرند است؛ چنین سوالی را در ذهن ایجاد می کند: آیا یک مکان متمرکز آفلاین برای کنفرانس، بهترین نتایج را برای شرکت کنندگان و عرضه کنندگان و به صورت یکسان به همراه دارد؟ بیایید جواب را کشف کنیم.

Erhan Korhaliller بنیان گذار Istanbul Blockchain Week و مدیرعامل شرکت EAK Digital، یک شرکت پیشرو در زمینه روابط عمومی بلاک چین است. او برگزار کننده و سازمان دهنده کنفرانس سه بعدی مجازی بلاک چین به نام BlockDown2020 است که از ۱۶ آپریل تا ۱۷ آپریل برگزار شد و به شرکت کنندگان یک تجربه تمام عیار از کنفرانس سه بعدی را ارائه داد.

منبع
cointelegraphskype

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا