رمزارز در ایران

پورابراهیمی: تکلیف قوانین رمزارزها در تابستان مشخص می‌شود

محمدرضا پور ابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص وضع قوانین و مقررات در حوزه رمزارزها ابراز امیدواری کرد و گفت:

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

تا اواسط تابستان قانونی کردن رمزارزها چه در حوزه استخراج و چه در حوزه مبادلات اجرایی خواهد شد.

پورابراهیمی در ادامه توضیح داد:

در دو بخش رمزارزها که منشا داخلی دارند، بحث فارم‌های ماینینگ و عملیات استخراج در کشور انجام می‌دهند، روی این بخش یک فایل اطلاعاتی و نحوه مراوداتی را داریم که انشالله این بخش به یک صنعت قابل توجه در کشور تبدیل شود.

وی در ادامه با توضیح آنکه بحث قطعی برق به این حوزه ارتباطی ندارد افزود:

البته بحث‌هایی شده است که استخراج مجاز و غیر مجاز رمزارزها، تمام صنعت برق را وارد چالش کرده است به نظر من این پنهان شدن سومدیریت وزارت نیرو در مدیریت برق کشور است. مجموع این عملیات‌ها بر اساس گزارش وزارت صمت و گزارش بانک مرکزی چه مجموعه‌های دارای مجوز و چه آنهایی که مجوز ندارند حدود ۶۰۰ مگاوات برآورد شده است که کمتر از ۱٪ میزان تولید برق در کشور است. با وجود این بحث تاسیس نیروگاه‌ها توسط فعالان صنعت استخراج مطرح است. چه نیروگاه فسیلی چه خورشیدی چه نیروگاه‌های انرژی پاک که بتوان در اقصی نقاط کشور این موضوع عملی شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد مبادلات ارزهای دیجیتال عنوان کرد:

در بحث مبادلات، نیازمند ساماندهی هستیم. بانک مرکزی در سال‌های اخیر به این موضوع نپرداخته است. بانک مرکزی مکلف است بر تراکنش‌های ریالی در کشور و فعالیت درگاه‌های پرداخت که با مجوز PSPها و تحت نظر بانک مرکزی است نظارت داشته باشد.

وی در خصوص فعالیت صرافی‌های داخلی گفت:

ما در هفته گذشته جلسه مشترکی با بانک مرکزی برگزار کردیم. مقرر شد بانک مرکزی فرمول نحوه مدیریت در مبادلات را مشخص کند. یعنی سایت‌هایی که با نام صرافی رمزارز فعالیت می‌کنند حتما باید مجوزهای لازم را بگیرند.

پورابراهیمی با تاکید بر حوزه استخراج رمزارزها در کشور تصریح کرد:

انشالله تا اواسط تابستان پیش‌نویس نهایی قوانین فعالیت رمزارزها در کشور را چه در حوزه مبادلات چه در حوزه استخراج را آماده می‌کنیم. تاکید ما در حوزه استخراج است. چون این بخش مزیت‌هایی هم در بحث انرژی و هم در بحث اقتصاد دارد و امکان صادرات برق  را نیز فراهم می‌کند.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا