اخبار عمومیتحلیل اقتصادی

واکنش صعودی قیمت بیت کوین به انتشار شاخص CPI؛ تورم آمریکا برابر با پیش‌بینی‌ها اعلام شد

دقایقی پیش نرخ تورم ماه آوریل ۲۰۲۳ آمریکا در قالب شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) مطابق با پیش‌بینی‌ها و برابر با ۳.۴٪ اعلام شد. قیمت بیت کوین در دقایق ابتدایی اعلام این خبر واکنش مثبت به این خبر نشان داد و در حال حاضر با قیمت ۶۳٬۶۰۳ دلار در حال معامله است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، ساعاتی پیش نیز آمار تولید ناخالص داخلی (GDP) اروپا منتشر شد که طبق پیش‌بینی‌ها به ۰.۴٪ افزایش یافت. این موضوع با واکنش مثبت بیت‌کوین و بازار مواجه شد.

شاخص قیمت مصرف‌کننده یکی از مهم‌ترین آمارهای فدرال رزرو برای تعیین سیاست اقتصادی در آینده است و با توجه به آن نرخ بهره را تعیین می‌کند.

CPI مرکزی (Core) ماه آوریل در بازه زمانی سالانه معادل ۳.۶٪ و CPI در همین بازه برابر با ۳.۴٪ اعلام شده است و نتیجه طبق پیش‌بینی‌ها اتفاق افتاد.

شاخص CPI مرکزی ماه آوریل در بازه زمانی ماهانه معادل ۰.۳٪ و CPI در همین بازه برابر با ۰.۳٪ اعلام شده است. این در حالی است که پیش‌بینی می‌شد CPI مرکزی ۰.۳٪ و CPI برابر با ۰.۴٪ اعلام شود.

همچنین امروز شاخص خرده فروشی (Retail Sales) ماه آوریل نیز منتشر شد و برابر با ۰٪ اعلام شد که از پیش‌بینی‌ها (۰.۴٪) پایین‌تر بود.

بیت کوین در واکنش به داده‌های تورمی امروز شروع به افزایش قیمت کرد و در تایم فریم ۱۵ دقیقه‌ای، اولین کندل خود را به رنگ سبز درآورد و تا ۶۴٬۲۰۰ هم پیش رفت.

نمودار ۱۵ دقیقه‌ای قیمت بیت کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۱۵ دقیقه‌ای قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

بر اساس داده‌های FedWatch Tool گروه CME، پیش از اعلام نرخ CPI بیش از ۹۱.۶٪ از فعالان بازارهای مالی معتقد بودند فدرال رزرو در جلسه بعدی خود در ۱۲ ژوئن (۲۳ خرداد) نرخ بهره را تغییر نخواهد داد. پس از اعلام این نرخ، میزان این انتظارات به ۹۱.۷٪ تغییر کرد. انتظار می‌رود نرخ بهره در سه ماهه پایانی سال جدید میلادی دستخوش تغییر شود.

احتمال تغییر نرخ بهره در جلسه ۲۳ خرداد فدرال رزرو
احتمال تغییر نرخ بهره در جلسه ۲۳ خرداد فدرال رزرو- منبع: فدواچ

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا