اخبار خارجی

دلار دیجیتال و کیف پول دیجیتال برای پرداخت در دوره بحران کرونا!

سیاست مداران به عنوان بخشی از برنامه خود برای کمک به کسانی که به خدمات بانکی دسترسی ندارند، استفاده از دلار دیجیتال و کیف پول های دیجیتال را برای تسریع پرداخت ها در نظر دارند. این اقدام به صورت بسته های محرک پولی چشمگیر برای نجات اقتصاد هستند.
طبق گزارشات، این حکم قانونی در روز دوشنبه توسط مکسین واترز (Maxine Waters) رییس کمیته خدمات مالی کاخ سفید صادر شد.
این لایحه، بانک های بزرگ فدرال رزرو و سایر موسسات مالی را به ارائه کیف پول دیجیتال ملزم می‌کند. در این لایحه آمده است:

این اقدام به منظور محافظت مالی و کمک به مشتریان، کسب و کارها و افراد آسیب پذیر طی دوره اضطراری شیوع ویروس کرونا و بازیابی از این شرایط است.

ضرورت وجود دلار دیجیتال

بنا نهادن دلار دیجیتال و تأسیس کیف پول های دلار دیجیتال در گذشته نیز مورد بحث قرار گرفته بود، اما شرایط اضطراری کنونی بیش از پیش این راهکار را درخواست می‌کند.
این اقدام هم چنین می‌تواند مسیر ایجاد کردن ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را برای بانک مرکزی آمریکا و به منظور استفاده جهانی پس از پایان یافتن شیوع ویروس کرونا هموار کند.
طبق گزارش فوربز، دنیل گورفاین (Daniel Gorfine) سرپرست پروژه دلار دیجیتال بیان کرده است:

اگرچه بحران کنونی بر اهمیت به روزرسانی زیرساخت های مالی تاکید می‌کند، اما پیاده سازی گسترده CBDC به زمان و همفکری و همکاری بین دولت و بخش های خصوصی نیاز خواهد داشت.

این لایحه با عنوان “قانون مسئولیت پذیری برای کارگران و خانواده ها” و “قانون محافظت مالی و کمک به مشتریان، نهادها، کسب و کارها و افراد آسیب پذیر” نامگذاری شده است.
اصطلاح دلار دیجیتال به صورت زیر تعریف شده است:
موجودی به صورت دلار کن شامل ورودی های دفترکل دیجیتال است و به صورت تعهدات فدرال رزرو در هر حساب ثبت شده است.
جزییات بیشتری در خصوص فناوری بلاک چین یا هرگونه رمزنگاری که ممکن است برای انجام تراکنش ها استفاده شود عنوان نشده است.
هم چنین افزوده است که دلار مجازی به شرح زیر خواهد بود:

واحد ارزش الکترونیکی که توسط موسسات مالی معتبر قابل بازخرید هستند.

فدرال رزرو کیف پول های دیجیتال را نیز به صورت زیر تعریف کرده است:

کیف پول متعلق به هر شخص است که شامل دارایی ها در یک دستگاه الکترونیکی یا سرویسی است که برای ذخیره دلار دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تمام بانک های عضو این برنامه ملزم به ایجاد کیف پول دلار دیجیتال با کاربرد آسان برای تمام شهروندان واجد شرایط این برنامه هستند. به علاوه، خدمات پستی آمریکا نیز در صدد کمک به افرادی است که به خدمات بانکی دسترسی ندارند و کسانی است که فاقد مدرک شناسایی مناسب برای تایید هویت خود توسط حساب دلار دیجیتال هستند.
این لایحه های حزب دموکرات در زمان حساسی عنوان شده اند. در حال حاضر، سنا که تحت کنترل حزب جمهوری خواه است درگیر لایحه خود برای به حرکت درآوردن اقتصاد است.
حزب دموکرات دوبار لایحه جمهوری خواهان به ارزش تقریبی ۲ تریلیون دلار را رد کرده و اذعان داشته است که علاوه بر نداشتن شفافیت کافی، بیش از حد به شرکت ها پرداخته و از افراد چشم پوشی کرده است.

شرایط صعودی برای ارزهای دیجیتال

متخصصان ارزهای دیجیتال اظهارنظر کرده اند که هر ارز دیجیتالی که توسط بانک مرکزی ایجاد شود به نفع بیت کوین و کل صنعت ارز دیجیتال است.
آنتونی پامپلیانو موسس Morgan Creek Digital بیان کرده است که این موضوع، میلیون ها نفر را به سمت بیت کوین خواهد کشاند.
وی افزود اگر کشور چین در زمینه CBDC از سایر کشورها پیشی بگیرد، یوان دیجیتال بسیار بیشتر در دسترس مردم قرار خواهد گرفت و به همین دلیل است که ضرورت برای توسعه CBDC آمریکا به وجود آمده است.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا