مبتدی مقالات

برای هر ۳۳۳ نفر در جهان تنها یک بیت کوین وجود دارد!

کمیابی دیجیتال از پیش برنامه‌ریزی شده بیت کوین بسیار تاثیر‌گذار است. این ارز دیجیتال اولین شی دیجیتال کمیاب جهان است. پیامد‌های این کمیابی که برای بیت کوین و برخی از ارز‌های دیجیتال دیگر مطرح است، بسیار شایان توجه است. با توجه به جمعیت حال حاضر جهان، برای هر ۳۳۳ نفر تنها یک بیت کوین موجود خواهد بود.

کمیابی دیجیتال

بیت کوین

یکی از ویژگی‌های سلطان ارز‌های دیجیتال، عرضه محدود آن است. پروتکل این ارز به شیوه‌ای نوشته شده است که در نهایت بیش از ۲۱ میلیون کوین موجود نخواهد بود. برای تامین امنیت شبکه و مدیریت عرضه کوین‌های جدیدا ایجاد شده، بلاک چین بیت کوین تقریبا هر چهار سال یکبار از فرآیندی بنام هاوینگ (halving) گذر می‌کند که طی آن پاداش استخراج برای ماینر‌ها نصف می‌شود. هاوینگ بعدی این ارز تقریبا در می ماه سال ۲۰۲۰ خواهد و بود و طی آن پاداش استخراج به ۶.۲۵ کوین کاهش داده خواهد شد.

بیت کوین هر دو ویژگی‌های جهان فیزیکی و جهان دیجیتال را ترکیب کرده است. زمان در حال گذر است و کمیابی دیجیتال سلطان ارز‌های دیجیتال باعث می‌شود که هر فردی در کره زمین نتواند صاحب یک کوین کامل باشد.

۰.۰۰۳ بیت کوین برای هر نفر

مسابقه برای کسب بزرگترین ارز دیجیتال جهان همچنان ادامه دارد و بسیار نامعلوم است. در لحظه نگارش این مقاله، جمعیت کره زمین تقریبا ۷.۷ میلیارد نفر است و اگر کل بیت کوین موجود را در میان آنها تقسیم کنیم، به هر نفر ۰.۰۰۳ کوین خواهد رسید. به عبارت دیگر، هر ۳۳۳ نفر صاحب یک کوین خواهند شد.

اما این بهترین سناریو است و واقعیت تفاوت زیادی با این سناریو دارد. حدود سه میلیون بیت کوین و یا حتی بیشتر به دلایل مختلفی برای همیشه گم شده است و در نتیجه، شانس کسب این ارز دیجیتال توسط جمعیت کره زمین از این هم کمتر می‌شود. این کمیابی سلطان ارز‌های دیجیتال باعث ایجاد میلیاردر‌های بیشتری در جهان خواهد شد.

گزارش‌ها حاکی از آن هستند که پذیرش بیت کوین در سطح عمومی زمانی رخ می‌دهد که افراد حداقل مالک مقدار کمی از آن باشند. گزارش‌ها حاکی از آن هستند که تنها ۲۳ میلیون نفر در جهان دارای این ارز دیجیتال بزرگ هستند و این یعنی چیزی در حدود ۰.۳ درصد جمعیت جهان. تعداد افرادی که دارای یک بیت کوین کامل هستند، کمتر از یک میلیون نفر است.

نظر شما چیست؟ آیا در آینده داشتن مقادیر زیادی از بزرگترین ارز دیجیتال جهان تبدیل به رویا خواهد شد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا