تحلیل تکنیکال

این ۴ آلت کوین با تثبیت قیمت بیت کوین گارد صعودی گرفته‌اند + تحلیل تکنیکال

کندل هفتگی بیت کوین به صورت دوجی بسته شد که حکایت از بی‌تصمیمی در بازار بیت کوین و ورود به فاز تثبیت قیمت دارد. به نظر می‌رسد ثبات قیمت بیت کوین در محدوده ۲۶٬۰۰۰ دلار، فرصت سودآوری را برای ۴ آلت کوین TON، مونرو (XMR)، MNT و QNT فراهم کرده است. در این مطلب به تحلیل تکنیکال بیت کوین و این ۴ آلت کوین می‌پردازیم.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

این تحلیل، صرفا ترجمه‌ای از خبر منبع است و به هیچ عنوان توصیه خرید و فروش و یا سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها محسوب نمی‌شود.

به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین آخر هفته را در سکوت معاملاتی گذراند. کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیر عامل کریپتو کوانت (CryptoQuant)، در پست اخیر خود در پلتفرم X (توئیتر سابق) گفت سرعت بیت کوین به پایین‌ترین حد سه سال اخیر کاهش یافته است. او گفت این اتفاق از طرفی می‌تواند مثبت تلقی شود، زیرا نهنگ‌ها موقعیت‌های خود را حفظ کرده‌اند؛ و از طرف دیگر منفی است، زیرا انتقال به سرمایه‌گذاران جدید اتفاق نمی‌افتد.

حرکت محدود به رنج بیت کوین همچنان سرمایه‌گذاران را در مورد روند بعدی آن سردرگم نگه داشته است. در این رابطه، همان‌طور که گزارش کردیم، نظرات مثبتی از سوی تحلیلگران جی‌پی مورگان منتشر شد که اظهار داشتند روند نزولی بیت‌کوین ممکن است به پایان برسد. آن‌ها معتقدند کاهش اوپن اینترست قراردادهای آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو نشان می‌دهد لیکویید شدن پوزیشن‌های لانگ به پایان رسیده است.

همچنانکه بیت کوین در حال تصمیم‌گیری است که حرکت بعدی خود را انجام دهد، چند آلت کوین‌ نشانه‌هایی از صعود را نشان می‌دهند. توجه به این نکته حائز اهمیت است که اگر محدوده بیت کوین به سمت نزولی شکسته شود، ممکن است این آلت کوین‌ها هم ریزش کنند، اما اگر بیت کوین صعود کرده یا در یک محدوده باقی بماند، ممکن است یک فرصت معاملاتی کوتاه مدت برای این آلت کوین‌ها فراهم شود.

برای این منظور، نمودار این ۴ آلت کوین را که ممکن است در کوتاه مدت صعود کنند، بررسی کرده و سطوحی مقاومتی را که برای صعود باید از آنها عبور کنیم، شناسایی خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در ۲۶ آگوست (۴ شهریور) یک الگوی شمعی inside-day را تشکیل داد که نشان‌دهنده عدم تصمیم‌گیری بین گاوها و خرس‌ها در مورد جهت حرکت بعدی آن است.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در نمودار بالا، ۲۷٬۲۲۲ دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه اشباع فروش نشان می‌دهند خرس‌ها دست بالا را دارند. با این حال، بعید است که گاوها بدون مبارزه تسلیم شوند. آن‌ها سعی خواهند کرد با تمام توان از سطح ۲۴٬۸۰۰ دلار دفاع کنند.

اگر خریداران قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، قیمت BTC می‌تواند ریکاوری قوی‌تری را آغاز کند. این امر می‌تواند درها را برای افزایش احتمالی قیمت به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (خط قرمز در نمودار بالا، ۲۸٬۸۸۸ دلار) باز کند.

اگر خرس‌ها بخواهند موقعیت خود را تقویت کنند، باید قیمت را به زیر ۲۴٬۸۰۰ دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، آغاز روند نزولی تا ۲۰٬۰۰۰ دلار محتمل خواهد بود.

نمودار ۴ ساعته BTC/USDT
نمودار ۴ ساعته BTC/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

در تایم فریم ۴ ساعته، شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای مسطح شده و RSI نزدیک به نقطه میانی است. این امر نشان‌دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر قیمت به زیر ۲۵٬۷۰۰ دلار سقوط کند، قیمت بیت کوین می‌تواند به ۲۵٬۱۶۶ دلار و سپس به ۲۴٬۸۰۰ دلار کاهش یابد.

در مقابل، اگر قیمت BTC بالاتر از میانگین‌های متحرک حفظ شود، این امر نشان می‌دهد گاوها با کاهش قیمت خرید کرده‌اند. یک مقاومت جزئی در ۲۶٬۳۱۴ دلار وجود دارد اما در صورت عبور از آن، بیت کوین می تواند به ۲۶٬۶۱۰ دلار و سپس به ۲۶٬۸۳۳ دلار صعود کند.

تحلیل تکنیکال قیمت Toncoin

قیمت TON در حال تشکیل یک الگوی سر و شانه معکوس است که با شکست ۱.۵۳ دلار و بسته شدن کندل قیمت بالای آن تکمیل می‌شود.

نمودار روزانه TON/USDT
نمودار روزانه TON/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

شیب نسبتا صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در نمودار بالا، ۱.۳۸ دلار) و RSI در ناحیه مثبت نشان می‌دهند مسیر با کمترین مقاومت به سمت صعود است. اگر خریداران قیمت را به بالای ۱.۵۳ دلار برسانند، قیمت TON می‌تواند روند صعودی جدیدی را به سمت هدف این الگو (به اندازه ارتفاع سر الگو تا خط گردن) یعنی ۱.۹۱ دلار آغاز کند.

خرس‌ها احتمالا برنامه‌های دیگری دارند. آن‌ها سعی خواهند کرد از سطح ۱.۵۳ دلار محافظت کنند و قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک بکشند. اگر آنها موفق شوند، قیمت Toncoin می‌تواند به ۱.۲۵ دلار و در نهایت به ۱.۱۵ دلار کاهش یابد.

نمودار ۴ ساعته TON/USDT
نمودار ۴ ساعته TON/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد سطح ۱.۵۳ دلار ممکن است مانع سختی برای عبور خریداران باشد. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید اما از میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای جهش کند، این امر نشان می‌دهد گاوها با افت جزئی قیمت خرید کرده‌اند. این اتفاق می‌تواند شانس شکست قیمت ۱.۵۳ دلار و عبور از آن را افزایش دهد. در این صورت، قیمت TON ممکن است تا ۱.۷۰ دلار افزایش یابد.

در مقابل، اگر قیمت کاهش یافته و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای برسد، نشان می‌دهد معامله‌گران سود خود را در حوالی ۱.۵۳ دلار برداشت می‌کنند. در این صورت، قیمت TON به میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای و متعاقبا به ۱.۳۳ دلار کاهش خواهد یافت.

تحلیل تکنیکال قیمت مونرو

بازگشت قیمت مونرو (XMR) از خط روند صعودی برای دومین بار در چند روز گذشته نشان می‌دهد گاوها به شدت از این سطح دفاع می کنند.

نمودار روزانه XMR/USDT
نمودار روزانه XMR/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

قیمت XMR می‌تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در نمودرا بالا، ۱۴۸ دلار) برسد که احتمالا به عنوان یک مانع بزرگ عمل خواهد کرد. اگر گاوها بر این سطح غلبه کنند، احتمال صعود از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه افزایش می‌یابد. در این صورت، قیمت مونرو می‌تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (خط قرمز در نمودار بالا، ۱۵۷ دلار) صعود کند که در آنجا احتمالا با فروش خرس‌ها مواجه خواهد شد.

اگر قیمت نسبت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به شدت کاهش یابد، نشان می‌دهد خرس‌ها به فروش خود در رالی‌ها ادامه می‌دهند. در این صورت، قیمت مونرو می‌تواند خط روند صعودی را دوباره آزمایش کند. آزمایش مکرر یک سطح حمایت باعث تضعیف آن می‌شود. بنابراین، اگر این بار این خط روند به سمت پایین شکسته شود، کاهش قیمت به ۱۲۵ دلار و سپس به ۱۱۵ دلار محتمل خواهد بود.

نمودار ۴ ساعته XMR/USDT
نمودار ۴ ساعته XMR/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

در تایم فریم ۴ ساعته، گاوها قیمت XRM را بالاتر از میانگین‌های متحرک نگه داشته‌اند که نشان می‌دهد ممکن است خرس‌ها کنترل بازار را از دست بدهند. یک مقاومت قوی در ۱۵۰ دلار وجود دارد، اما اگر این سطح شکسته شود، قیمت مونرو می‌تواند به ۱۶۰ دلار برسد. شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای و RSI در محدوده مثبت نشان‌دهنده برتری جزئی خریداران است.

اولین نشانه ضعف، شکست و بسته شدن کندل قیمت زیر میانگین‌های متحرک خواهد بود. این اتفاق می‌تواند قیمت را تا خط روند صعودی کاهش دهد. شکست قیمت مونرو به زیر این حمایت داینامیک (خط روند) می‌تواند قیمت XMR را تا ۱۲۵ دلار کاهش دهد.

تحلیل تکنیکال قیمت Mantle

قیمت MNT از زمانی که در ۲۰ جولای (۲۹ تیر) به ۰.۶۰ دلار رسید، در یک روند نزولی قوی قرار داشته است.

نمودار روزانه MNT/USDT
نمودار روزانه MNT/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

الگوی شمعی outside-day در ۲۵ آگوست (۳ شهریور) نشان می‌دهد خریداران در تلاش برای به دست گرفتن کنترل بازار هستند. قیمت MNT می‌تواند ابتدا تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در نمودار بالا، ۰.۴۵ دلار) افزایش یابد که سطح مهمی است و باید مراقب آن بود. اگر خریداران بر این مانع غلبه کنند، قیمت منتل می‌تواند تا سطح ۳۸.۲٪ فیبوناچی اصلاحی (تشکیل شده از موج نزولی ۰.۶۰دلار تا ۰.۴۱) در ۰.۴۸ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، نشان می‌دهد خرس‌ها در هر صعود جزئی به فروش خود ادامه می‌دهند. این امر می‌تواند منجر به آزمایش مجدد سطح حمایت در ۰.۴۱ دلار شود. اگر این سطح شکسته شود، قیمت MNT ممکن است تا ۰.۳۵ دلار کاهش یابد.

نمودار ۴ ساعته MNT/USDT
نمودار ۴ ساعته MNT/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد گاوها قیمت را بالاتر از میانگین‌های متحرک بالا برده‌اند، اما تلاش آن‌ها برای شروع یک رالی صعودی با چالش‌هایی مواجه است. این امر نشان می‌دهد خرس‌ها تسلیم نشده‌اند و ممکن است در سطوح بالاتر موانعی ایجاد کنند.

اگر قیمت MNT به زیر میانگین‌های متحرک شکسته شود، نشان‌دهنده برتری خرس‌ها خواهد بود. این اتفاق احتمال شکست قیمت به زیر ۰.۴۱ دلار را افزایش می‌دهد.

از سوی دیگر، اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای باشد، نشان‌دهنده این است که گاوها با کاهش جزئی قیمت‌ در حال خرید هستند. در این صورت، قیمت MNT می‌تواند تا ۰.۴۷ دلار و متعاقبا تا ۰۵۲ دلار صعود کند.

تحلیل تکنیکال قیمت Quant

قیمت QNT در ۱۷ آگوست (۲۶ مرداد) از حمایت قوی ۹۵ دلار بازگشت و در ۲۶ آگوست (۴ شهریور) موفق شد از میانگین‌های متحرک بالاتر رود. این امر نشان‌دهنده تقاضای قوی در سطوح بالاتر است.

نمودار روزانه QNT/USDT
نمودار روزانه QNT/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

گاوها سعی خواهند کرد این مومنتوم صعودی را حفظ کنند و قیمت را به سمت خط روند نزولی سوق دهند. این سطح احتمالا شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس‌ها خواهد بود. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید اما از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در نمودار بالا، ۱۰۱ دلار) بازگردد، نشان‌دهنده تغییر احساسات از فروش در رالی به خرید در کاهش قیمت خواهد بود.

این امر می‌تواند احتمال صعود به بالای خط روند نزولی را افزایش دهد. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت QNT می‌تواند یک رالی صعودی را تا ۱۲۰ دلار آغاز کند. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین‌های متحرک سقوط کند، این دیدگاه صعودی در کوتاه مدت نقض خواهد شد. در این صورت، قیمت کوانت به سطح حمایت ۹۵ دلار کاهش می‌یابد.

نمودار ۴ ساعته QNT/USDT
نمودار ۴ ساعته QNT/USDT؛ منبع:ک تریدینگ ویو

شیب میانگین‌های متحرک در نمودار ۴ ساعته صعودی شده و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که هر دو نشان می‌دهند گاوها در حال بازگشت هستند. قیمت QNT می‌تواند به سمت خط روند نزولی حرکت کند؛ جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره مقاومت سختی از خود نشان دهند.

از سوی دیگر، انتظار می‌رود میانگین‌های متحرک به عنوان حمایت‌های قوی عمل کنند. با این حال، شکست و بسته شدن کندل قیمت زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای نشان می‌دهد احتمالا ریکاوری قیمت به پایان رسیده باشد. در این صورت، قیمت کوانت ممکن است به ۹۸ دلار کاهش یابد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا