اخبار خارجی

توکن بیت کوین در شبکه اتریوم (tBTC) مجددا راه اندازی شد

یکی از روش‌های غیرمتمرکز برای کپی کردن یا انتقال بیت کوین به شبکه اتریوم که در ماه می به دلیل وجود یک باگ در قرارداد هوشمند کنار گذاشته شده بود، امروز مجددا عرضه شد. پروتکل tBTC ابتدا در ماه آوریل معرفی شد و اکنون آماده شروعی دوباره است.

دارندگان بیت کوین که می‌خواهند از اتریوم استفاده کنند اما نگران خطرات سانسور همراه با WBTC هستند می‌توانند بیت کوین‌های خود را در این پروتکل واریز کنند و توکن‌های tBTC صادر کنند.

قراردادن بیت کوین در شبکه اتریوم باعث می‌شود که این رمز ارز برتر به مزایای دیفای دسترسی داشته باشد. اکنون بیش از یک میلیارد دلار بیت کوین در اتریوم توکنیزه‌ شده است.

طبق گفته کارولین رکهو (Carolyn Reckhow) سرپرست استراتژی Thesis (پروتکل tBTC)، تا روز گذشته ۲۴.۲۱ میلیون دلار در tB‌TC استیک شده است (۲۲.۶۹ میلیون دلار در KEEP و ۱.۳۹ میلیون دلار در اتریوم و ۰.۲۶ میلیون دلار در بیت کوین).

tBTC

پروتکل tBTC در بلاک چین‌های بیت کوین و اتریوم فعال است، به طوری که کاربران در شبکه بیت کوین به استیکینگ بیت کوین می‌پردازند تا نودهای شبکه Keep بتوانند tB‌TC صادر کنند و ۱۵۰ درصد ارزش بیت کوین‌های خود را در اتر استیک کنند.

نودهای keep چندامضایی را کنترل می‌کنند که می‌تواند بیت کوین را به صورت توکن tB‌TC عرضه کند. پروتکل tBTC توسط ConsenSys Diligence و Trail of Bits حسابرسی شده است.

برای امنیت بیشتر، این قرارداد هوشمند یک میلیون توکن KEEP برای دریافت بیمه از Nexus Mutual منتشر کرده است که تقریبا ۲۰۰ الی ۱۲۰۰ بیت کوین ارزش دارد.

لیندا ژی (Linda Xie) از شرکت Scalar Capital گفته است:

نسخه غیرمتمرکز بیت کوین توکنیزه‌شده، کلید ورود به مرحله بعدی رشد عرصه دیفای است.

سقف موجودی، مشارکت و حضور افراد را در ۹ هفته ابتدایی آزمایش مدیریت خواهد کرد. این سقف موجودی از ۱۰۰ بیت کوین شروع شده و تا ۳۰۰۰ بیت کوین ادامه می‌یابد تا زمانی که این سقف برداشته شود.

در تاریخ ۲۲ می، پس از تعطیلی اضطراری نسخه اول، Thesis اعلام کرد که tBTC به سمت عرضه پیش خواهد رفت.

تیم توسعه‌دهنده tBTC معتقد است که دارندگان بیت کوین می‌خواهند به دیفای دسترسی یابند اما منتظر مسیری بدون نیاز به اعتماد برای انجام این کار هستند. از جایگزین‌های دیگر WBTC می‌توان به renBTC اشاره کرد که از زمان عرضه خود در ماه می تاکنون بیش از ۲۰,۰۰۰ بیت کوین به صورت توکن‌های ERC-20 صادر کرده است.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا