اخبار آلتکوین

این ۳ آلت کوین در کف تاریخی قیمت خود قرار دارند + تحلیل تکنیکال آن‌ها

به دنبال ریزش سنگین بازار رمزارزها در روز پنجشنبه، توکن‌های اینترنت کامپیوتر (ICP)، سویی (SUI) و ایپ کوین (APE) به پایین‌ترین سطح تاریخی خود سقوط کردند و کف جدیدی را به ثبت رساندند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از بی‌این‌کریپتو،‌ روز پنجشنبه قیمت بیت کوین طی ۱۰ دقیقه بیش از ۸٪ کاهش یافت و به کف ۲۵،۱۶۰ دلاری رسید و به دنبال آن بازار رمزارزها به رنگ قرمز درآمد. در این میان برخی از آلت کوین‌ها از جمله اینترنت کامپیوتر، سویی و ایپ کوین به پایین‌ترین قیمت تاریخ خود سقوط کردند.

تحلیل وضعیت اینترنت کامپیوتر (ICP)

قیمت اینترنت کامپیوتر از زمان اوج سالانه ۸.۲۳ دلاری خود در تاریخ ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن)، پایین‌تر از یک خط روند مقاومت نزولی کاهش یافته است. در ادامه، ICP در تاریخ ۱۰ ژوئن (۲۰ خرداد) به ۳.۳۵ دلار کاهش یافت اما قیمت دوباره بهبود یافت و به بالای حمایت افقی ۳.۵۰ دلاری بازگشت.

با این حال، این افزایش، کوتاه‌مدت بود و قیمت ICP پس از برخورد دوباره با این خط روند در تاریخ ۱۴ آگوست (۲۳ مرداد)، روز پنجشنبه به کف تاریخی ۳.۱۵ دلاری سقوط کرد.

علیرغم ریزش به پایین‌ترین سطح تاریخ، اینترنت کامپیوتر همچنان بالاتر از حمایت افقی ۳.۵۰ دلاری است و کندل قیمت پایین‌تر از آن بسته نشده است. تا زمانی که این حمایت حفظ شود، پتانسیل تغییر روند و صعود همچنان وجود دارد.

نمودار اینترنت کامپیوتر تایم فریم ۱ روزه - منبع: TeadingView
نمودار اینترنت کامپیوتر تایم فریم ۱ روزه – منبع: TeadingView

در صورت از دست رفتن حمایت ۳.۵۰ دلاری، قیمت ICP ممکن است تا ۲۵٪ دیگر کاهش یابد و به حمایت ۲.۵۸ دلاری برسد. با توجه به اینکه قیمت در پایین‌ترین سطوح تاریخی خود قرار دارد، برای پیدا کردن حمایت بعدی می‌توان از فیبوناچی اصلاحی خارجی ۱.۶۱ استفاده کرد.

در سمت دیگر، در صورت بهبود دوباره قیمت و شکسته شدن خط مقاومت نزولی، ICP می‌تواند با ۳۰٪ افزایش، به ۴.۵۰ دلار برسد.

تحلیل وضعیت سویی (SUI)

قیمت سویی نیز از ۲۲ ژوئن (۱ تیر) تا به الان پایین‌تر از یک خط مقاومت نزولی در حال کاهش است. از آن زمان، سویی بارها با این خط برخورد کرده اما در شکستن آن ناتوان بوده است. آخرین برخورد مربوط به ۱۳ آگوست (۲۲ مرداد) است که به دنبال آن، قیمت به شدت کاهش یافت و به کف ۰.۴۵ دلاری رسید.

نزدیک‌ترین حمایت بعدی در صورت ریزش ۱۵ درصدی قیمت از سطوح کنونی، در محدوده ۰.۴۱ دلار قرار دارد.

نمودار سویی تایم فریم ۶ ساعته - منبع: TradingView
نمودار سویی تایم فریم ۶ ساعته – منبع: TradingView

در سمت دیگر اما در صورت افزایش قیمت، SUI می‌تواند دوباره تا خط مقاومت نزولی در حوالی ۰.۵۵ دلار افزایش یابد که نسبت به سطوح کنونی، ۱۷٪ بالاتر است.

تحلیل وضعیت ایپ کوین (APE)

قیمت ایپ کوین از ۱۷ ژوئن (۲۷ خرداد) به بعد در کانال موازی نزولی کاهش یافته است. کانال‌های موازی معمولا الگوهای اصلاحی در نظر گرفته می‌شوند و قیمت پس از خروج از آن‌ها به سمت یک آستانه افزایش و یا کاهش می‌یابد.

روز پنجشنبه، قیمت APE به زیر حمایت افقی ۱.۸۰ دلاری سقوط کرد و به کف ۱.۳۴ دلاری رسید. ریزش اخیر، سیگنال نزولی قابل توجهی است و احتمال شکسته شدن خط روند پایینی کانال و ریزش بیشتر را افزایش داده است.

نمودار ایپ کوین تایم فریم ۶ ساعته - منبع: TradingView
نمودار ایپ کوین تایم فریم ۶ ساعته – منبع: TradingView

در صورتی بهبود دوباره قیمت، APE می‌تواند با جهشی ۲۰ درصدی به ۱.۸۰ دلار برسد. در سمت مقابل، اگر خط حمایت کانال شکسته شود، احتمالا شاهد ریزش ۲۶ درصدی تا ۱.۱۱ دلار خواهیم بود.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا